از فردای جنگ دوم جهانی جهان؛ چه تعداد «هولوکاست» دیده؟

از فردای جنگ دوم جهانی جهان؛ چه تعداد «هولوکاست» دیده؟

از فردای جنگ دوم جهانی

جهان؛ چه تعداد «هولوکاست» دیده؟

آلس شال اوند رَوـ خ  ــ گزینش و ترجمه رضا نافعی

اوباما، روز پنجشنبه، بمناسبت روز یادکرد از هولوکاست، گفت در این روز و در تمام روزهای دیگر ، باید بیش از آن که فقط فکر کنیم کاری هم بکنیم. باید بیاد داشته باشیم که » هرگز نه » نباید  فقط حرف باشد. ما بعنوان یک فرد باید  بیدار باشیم  در برابر  بی تفاوتی در قلبمان و خود را در وجود دیگر انسانها باز شناسیم.»

منظور رئیس جمهور آمریکا از این سخن چیست؟ اعتبار این حکم » هرگز نه «  همگانی است و همه را در بر می گیرد یا این که فقط محدود به تعقیب یهودیان  است؟ اگر » هرگز نه » حرفی پوچ نیست و اگر منظور این است که  این سخن حاصل تجربه های گذشته است ، یعنی پس از سال 1945 دیگر نباید کشتار یک خلق را بپذیریم و  مرتکب آن شویم، آنوقت جنگهای جنایتکارانه آمریکا را چگونه باید ببینیم؟

کشتن 1،4 میلیون عراقی کشتارخلقی نیست؟ برای کشتار 5،1 میلیون ویتنامی  که قربانی جنگ افروزان آمریکائی شدند  چه پاسخی داریم؟ آیا این ها خلق کشی نیست؟ دولت ویتنام در آوریل سال 1995 ارقام واقعی قربانیان جنگ ویتنام را منتشر ساخت. در اثر عملیات جنگی  2 میلیون افراد غیر نظامی در ویتنام شمالی و 2 میلیون نفر در کره جنوبی قربانی شده اند. افزون بر این 1،1 میلیون سرباز نیز از پای در آمده اند، یعنی رویهم رفته 5،1 میلیون نفر ، طی یازده سال، از 1964 تا 1974 کشته شده اند.

ولی دست آویزی که باید توجیه کننده این جنگ ها باشد دست آویزی دروغین بود، این یعنی جنایت. آنچه که به حمله خلیج ننکین شهرت یافته و این ادعا که ناوچه های اژدر افکن ویتنام شمالی به یک کشتی جنگی آمریکا حمله کرده اند، افسانه ای بود ساختگی و بهانه ای برای  جنگ ویتنام . در عراق نیز سلاح کشتار انبوه یافت نشد، گرچه قبل از جنگ با قاطعیت، سفت و سخت و بی برو برگرد، ادعا می شد  که عراق چنین سلاح هائی دارد تا این  دست آویزی باشد  برای یک جنگ پیشگیرانه و غیر قانونی و اشغال یک کشور دیگر.

این که پس از جنگ  جهانی دوم  آمریکا موجب مرگ چه تعداد انسان شده است مورد پژوهش قرار گرفته است. از بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون، آمریکا 37 جنگ  برپا کرده یا عامل ایجاد آن بوده است. طبق این پژوهش نظامیان آمریکا مسئول مرگ 10 تا 15 میلیون نفر در جنگ های کره، ویتنام، افغانستان، و دو جنگ در عراق بوده اند. تلفات جنگ کره در برگیرنده سربازان چینی نیز هست، رویهم رفته 4 میلیون نفر از مردم کشورهای شرکت کننده در جنگ و نیز جنگ ویتنام و همچنین جنگ های لائوس و کامبوج  کشته شده اند.

هواپیماهای B- 52  آمریکا  از 1965 تا 15 اوت 1973  دو میلیون و هفتصد و پنجاه و شش هزار و نهصد و چهل ویک تن بمب فروریخته اند، بمب هائی که این هواپیما ها فقط در سال 1973 فروریختند دوبرابر  بمب هائی بود که آمریکا درسراسر جنگ جهانی دوم بر ژاپن فروریخت.  این بمباران های محرمانه کامبوج سبب  ویرانی شدید روستاها و شهرها گشت  و  مردم را مجبور   به ترک خانه و زندگی  خود کرد  و موجب  پیدایش سیل عظیمی از پناهجویان گشت. این بی ثباتی اوضاع  بود که سبب رشد خمر سرخ گشت که   حزبی کوچک تحت رهبری پل پت بود. آمریکا نه تنها مسئول تلفات ناشی از  بمباران ها ست بلکه مسئول کشتار دو میلیون و نیم قربانیان خمر سرخ  نیز  هست.

جامعه آمریکا و همچنین جامعه جهانی آگاه از این ارقام نیست و اطلاعاتش از قربانیان جنگهائی که به نیابت از سوی  آمریکا رخ داده، و حکومت هائی که بدستور واشنگتن ساقط  شده اند، از این هم کمتر است. در این جنگها بین 9 تا 14 میلیون نفر کشته شده اند، در آنگولا، جمهوری دموکراتیک کنگو( زائیر) ، تیمور شرقی، گواتمالا، شیلی، پاناما، بولیوی، کوبا، السالوادور، جمهوری دومنیکن، گرانادا، هندوراس،آرژانتین، اندونزی، پاکستان، چد، یمن و سودان. در واقع هر گوشه زمین میدان تاخت و تاز   نظامی آمریکا بوده است.

فقط برای یاد آوری، جنگ عراق با ایران که به نیابت از سوی آمریکا رخ داد و از سال 1980 تا 1988 طول کشید، به قیمت جان  دست کم یک میلیون نفر از مردم دو کشور تمام شد. غرب صدام حسین را مسلح کرد تا علیه ایران » دشمن آمریکا » بجنگد. به او حتی مواد شیمیائی و گاز دادند که او  آن را علیه کردها نیز  بکار برد .( 1)

این پژوهش نشان می دهد که آمریکا با این جنگها و چالش ها در سراسر جهان، به احتمال  بسیار قوی مسئول مرگ   20 تا 30 میلیون نفر است. البته پر واضح است که در این باره سخنی گفته نمی شود  و صد البته گزارشی هم منتشر نمی شود، چون از قرار معلوم، آمریکا هم خودش خوبست و هم  نیتش پاک است !

این پژوهش    Deaths In Other Nations Since WW II Due To Us Interventions» در سال 2007 منتشر شد. در این  پژوهش از  جدیدترین ارقام    سخنی به میان نیامده  است، مثلا  پنجاه هزار نفرافراد غیر نظامی که  در نتیجه » اقدامات انساندوستانه«  برای  » حفاظت از مردم غیر نظامی » در لیبی  کشته شدند. از انسان هائی که هر روزه در افغانستان کشته  می شوند یا  در اثر حملات هواپیماهای بی سرنشین  در یمن و پاکستان از پای در می آیند.

ما امروز شاهد آن هستیم که جنگی تازه علیه سوریه و ایران تدارک دیده می شود. بازهم باید «رژیمی تغییر کند»  و باز بازار  دروغ  پراکنی  گرم شده است، ایران مشغول ساختن بمب اتمی است  و قصد دارد اسرائیل را از  نقشه جغرافی  محو کند. به همین دلیل ناتو باید در سوریه دخالت نظامی کند و به همین دلیل حمله تاسیسات اتمی ایران حتما واجب است، اگر دیپلماسی » شکست بخورد».

 اگر اوباما واقعا راست می گوید ، وقتی که می گوید » دیگر هرگز » نباید سخنی خالی از معنی باشد، اگر » دل ما نباید نسبت به همنوعان ما بی تفاوت » بماند  و اگر خلق کشی ، علیه هیچ خلقی ، دیگر نباید تکرار شود، آنوقت او باید از خود شروع کند و دیگر در پی ساقط کردن دولتی دیگر نباشد. آنوقت باید مانع از آن گردد که لابی جنگ افروز در خاک خودش و دولت  اسرائیل به ایران حمله کنند. زیرا یک نکته روشن است. جنگ با ایران تبدیل به چنان چالشی خواهد شد که آنچه تا کنون رخ داده  در برابرش هیچ  خواهد بود.

———————-

(1)

پس از پایان جنگ اول جهانی و با تصویب پروتکل 1925 ژنو توسط بیشتر کشورهای دنیا، کاربرد این سلاح ممنوع گردید با این وجود رژیم عراق در طول جنگ ایران و عراق با نقض این معاهده بین المللی وسیعترین حملات شیمیایی پس از جنگ جهانی اول را مرتکب شد و بر اساس گزارش های بازرسان سازمان ملل متحد از سال 1984 تا 1988 در موارد متعددی از گاز خردل و نیز عوامل اعصاب بر علیه رزمندگان ایرانی و غیر نظامیان ساکن روستاها و شهرهای مرزی ایران استفاده شد[۲] این حملات شیمیایی منجر به مصدوم شدن بیش از یکصد هزار نفر در ایران گردید که بسیاری از آنان هنوز به عوارض و بیماری های ناشی از مصدومیت شیمیایی مبتلا هستند و نیازمند مراقبت های پزشکی هستند. [۳]

رژیم صدام همچنین در جریان عملیات انفال بر علیه مناطق کردنشین شمال عراق حملات شیمیایی وسیعی را علیه مردم این مناطق انجام داد که حمله شیمیایی به حلیچه در مارس 1988 وکشتار بیش از پنج هزار نفر از مردم این شهر از آن جمله است. [۴]

آمریکایی‌ها نیز در جنگ ویتنام هزاران تُن عامل نارنجی[۶] بروی جنگل‌های منطقه ریختند تا آن مکان‌ها یعنی (مخفی گاه ویت کنگ‌ها) را تبدیل به بیابان کنند. بخش عمده این ماده را نیز آلمان‌ها در اختیار آمریکایی‌ها قرار دادند. تحت تاثیر این ماده مهلک دی‌اکسین‌دار [۷] هنوز پس از ۴۰ سال، در ویتنام بچه‌های معلول به دنیا میایند. ــ  ویکی پدیا

http://alles-schallundrauch.blogspot.de/2012/04/obama-hat-anlasslich-des-holocaust.html

2 پاسخ

  1. این ها که مرقوم فرمودیید یک هزارم جنایات سلطه گران مالی( [[ جهانی }{ است finance capital

  2. تاشقاوت هست سرکشی باید کرد!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: