تروریست موساد لو رفت


تروریست موساد در حین کار آموزی   لو رفت

یونگه ولت7.11.2009

برگردان:

رضا نافعی

 

آبروریزی برای سازمان اطلاعات اسرائیل. در تل آویو یک عامل ترور که گویا کار آموز بوده، هنگام آماده کردن اتوموبیلی برای انفجار ، که باز هم ، گویا اتوموبیل هم چیزی شبیه  اتوموبیل بوده ، لو رفت. یک عابر کنجکاو که متوجه مردی مظنون می گردد به پلیس تلفن می کند. پلیس هم که اطلاع نداشته مرد مظنون کار آموز موساد است به باز جوئی می پردازد . سر انجام پس از ساعت ها باز جوئی موساد بکمک کار آموز خود می آید و او را خلاص  می کند. اینک موساد مهر سکوت بر لب زده و از دادن هر نوع اطلاعی در این مورد خود داری می کند.

دست زدن به عملیات تخریبی و انداختن گناه بگردن دیگران همیشه  یکی از شیوه های سازمان های اطلاعاتی،  برای بیگناه جلوه دادن خود و مجرم جلوه دادن  دیگری، بوده است. با این نوع عملیات بار ها تاریخ برای جهان ساخته شده است. یک نمونه آن در سال 1939د رخ داد که عُمال هیتلر به ساختمان رادیو آلمان در گلایویتس ، در مرز لهستان حمله کردند و وانمود کردند که گویا حمله توسط نیروهای لهستان صورت گرفته و آنرا بهانه آغاز جنگ جهانی دوم و حمله به لهستان ساختند. نمونه دیگر حادثه خلیج تنکینگ در سال 1964 بود که آنهم بهانه برای بمباران  جمهوری دموکراتیک ویتنام و موجه جلوه دادن بمباران بود.

اسرائیل برای آن که اعراب را بد نام سازد و آنان راعامل عملیات  تروریستی وحشیانه قلمداد کند تا کنون مهارت زیادی نشان داده است. یکی از مواردی که در آن جنایتکاران صهیونیست لو رفتند و مجبور به اعتراف شدند ماجرای لاوُن در سال 1954 بود. در آن ماجرا عوامل موساد با لباس مبدل عربی به اهداف آمریکائی و انگلیسی در قاهره حمله کردند تا  بزیان مصر جو سازی کنند. ویکتور استروفسکی   عامل سابق موساد در کتاب خود By Way of Deception “ موارد دیگری از این عملیات را بیان می کند .

با وجود این سوابق وسائل ارتباط جمعی اسرائیل از این که یک نوآموز موساد درحال تمرین لو رفته است ابراز تعجب می کنند . ولی آیا نمی توان تصور کرد که  این فرد نوآموز نبوده و آن بمب هم » شبه بمب » نبوده است؟ زیرا که اگر بمبی بنام  حماس در تل آویو منفجر می گشت تمام منتقدین داخلی و خارجی اسرائیل مجبور به سکوت می شدند.  در عملیات تروریستی که  در خاور میانه رخ میدهد همیشه باید نخستین پرسش این باشد: » این کار بسود کیست؟»

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s