چین و روسیه هم موافقت کرده اند؟


چین و روسیه هم موافقت کرده اند؟

آمریکا و اتحادیه اروپا سخت در کار ایجاد جبهه ای علیه ایران هستند

یونگه ولت:

کورت ملنتین

برگردان :

رضا نافعی

آمریکا و همپیمانان اروپائی آن در راه کسب یک موفقیت بزرگ برای تنها کردن ایران هستند. موافقت روسیه و چین برای تصویب یک قطعنامه مشترک جلب شد. قرار است این قطعنامه در اجلاس دوروزه هیئت مدیره مقامات بین المللی انرژی اتمی در وین که روز پنجشنبه در وین آغاز شد ، بتصویب برسد. پس از آن سازمان مذکور می تواند این قطعنامه را به شورای امنیت عرضه کند. سپس شورای امنیت  باید برای اتخاذ  تصمیمات تازه در راستای تشدید محاصره اقتصادی ایران به شور پردازد . شورای امنیت  تا کنون چهار قطعنامه علیه ایران تصویب کرده است.

واشنگتن پست روز پنجشنبه با استناد بقول دیپلمات ها نوشت  جلب موافقت چین برای تصویب این قطعنامه علیه ایران زیر فشار  و تهدید صورت گرفته است ، باین صورت که:  دو تن از اعضای شورای امنیت ملی پرزیدنت اوباما، از جمله دنیس راس ، مشاور برجسته او، به پکن پرواز کرده  و گفته اند که اسرائیل مصمم است با حمله نظامی برنامۀ اتمی ایران را نابود کند. این امر سبب آغاز جنگ در در سراسر منطقه خواهد گشت که در طی آن صدور نفت و گاز ایران به چین ، که برای آن کشور حائز اهمیت است ، نیز قطع خواهد گشت. پیام آوران اوباما گفته اند یگانه شانسی که برای منصرف کردن اسرائیل وجود دارد آنست که با ایجاد وسیعترین جبهۀ بین المللی علیه ایران ، این کشور  مجبور  به تسلیم شود.

بنوشتۀ واشنگتن پست در عین حال به چینی ها گفته شده که در صورت قطع صدور نفت ایران  به چین ، جایگزین  وجود دارد. هم امارات متحده عربی و هم عربستان سعودی اعلام کرده اند که حاضرند  مقادیر بسیار بیشتری نفت به چین بفروشند.

تا دیروز قطعی نبود که روسیه و چین موافق تصویب  یک قطعنامه دیگر شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران باشند. محمد البرادعی رئیس مقامات انرژی اتمی در وین ، در روز های گذشته چندین بار علیه تصویب قطعنامه ای تازه علیه ایران  هشدار داده بود . ولی آنچه فعلابرای آمریکا و اروپا اهمیت دارد بنمایش گذاشتن » اتفاق نظر» است. آنها بدون روسیه و چین هم قادر به تشدید محاصره هستند.

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s