حمله به مراکز اتمی ایران ممکن است


گزارش » شپیگل «

حمله به مراکز اتمی ایران ممکن است

هفته نامه خبری آلمانی

25.01.2010

برگردان:

رضا نافعی

شپیگل مینویسد:

…احتمالا غرب به تنهائی باید دست باقداماتی بزند که برای ایران دردناک باشد. مؤثرترین سلاح بازرگانی تحریم فروش بنزین به ایران است. ..حاصل گران شدن قیمت بنزین و رسیدن به چند برابر قیمت معمولی ، آشوب های اجتناب ناپذیر اجتماعی علیه دولت خواهد بود. در مورد رسیدن باین نتیجه کارشناسان اتفاق نظر ندارند زیرا برخی معتقدند که ممکن است دولت باز هم بتواند مردم را علیه » غرب توطئه گر» بسوی خود بکشد.

بنا بر این تنها راه باقیمانده دست زن به عملیات نظامی است . ولی بمباران مراکز اتمی ایران ، صرفنظر از ضربات متقابل ایران که احتمالا صورت خواهد گرفت، و عواقب سیاسی آن، کاری است بسیار دشوار. کارشناسان اتمی ایران ، دستگاه ها و مراکز اتمی را بمعنی واقعی کلمه در اعماق زمین  تعبیه کرده اند و با سلاح های معمولی نمی توان آنها را از بین برد.

در حالی که حتی کارشناسان اسرائیلی در مورد موفقیت بمباران مراکز اتمی ایران ابراز تردید می کنند ، ژنرال آمریکائی،  داوید پترائوس (فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در عراق  و منطقه) ،هفته پیش در واشنگتن، نظر دیگری ابراز داشت.به مراکز اتمی ایران نمی توان حمله کرد؟ » چه حرف ها! قطعا می توان آنها را بمباران کرد » .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s