تدارکات برای حمله بایران


تدارکات برای حمله بایران ادامه دارد

یونگه ولت

01.02.2009

برگردان:رضا نافعی

طبق گزارش روزنامه های واشنگتن پست و نیویورک تایمز ، که بگونه  ای غیر عادی بهم شبیه هستند، سلاح های ویژه آمریکائی، بطورهمزمان، در کشور عربی، نصب خواهد شد. ظاهرا گویا این سلاح های تدافعی برای ترساندن ایران است و مقابله با واکنش ایران، در صورت حمله آمریکا و اسرائیل بایران. از آنجا که این دو روزنامه بزرگ ، منبع خبر خود را » مقامات دولتی » ذکر کرده اند، مفسرین سیاسی آنرا نوعی تبلیغ هم آهنگ تلقی کرده اند که از سوی مقامات دولتی پخش شده است.

طبق خبر نیویورک تایمز آمریکا مشغول ارسال سلاح های دفاعی به قطر،امارات متحده عربی، بحرین و کویت است. عمان که بخشی از شهروندان آن شیعه هستند و می کوشد تا روابط حسنه با ایران داشته باشد، علیرغم فشار های آمریکا، حاضر بقبول این سلاح ها نشده است . عربستان سعودی خود دارای سیستم های دفاعی هست.

این اخبار  مکمل اظهارات ژنرال داوید پترائوس فرمانده نیروهای آمریکا در خاور نزدیک است که در 22 ژانویه   گفته بود قرار است در هر یک ازچهار کشور عربی شبه جزیره عربستان دو سیستم از ضد راکت های» پاتریوت»، برای خنثی کردن  موشک های کوتاه برد، نصب گردد. افزون بر این ، وی گفت کشتی های گشتی آمریکا که در خلیج فارس در گشت دائم هستند  مسلح به موشک های جنگی «Aegis» هستند.  یک کشتی جنگی آمریکا در سال 1988 با چنین راکتی ، یک هواپیمای مسافری ایران را سر نگون کرد و کلیه 290 مسافران آن کشته شدند.  بعدها ادعا شد پرتا ب راکت اشتباهی بوده است.

چین مخالف مجازات ایران

همزمان با این اقدامات نظامی برای زیر فشار قرار دادن ایران ، آمریکا بر فشار خود بر چین نیز افزود. دلیلش هم آنست که چین هنوز با تصویب قطعنامه ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد ، برای وارد آوردن فشار های تازه بایران مخالفت می کند. روز جمعه، خانم کلینتون ، وزیر خارجه آمریکا، طی سخنانی که در دانشگاه نظامی فرانسه در پاریس بیان کرد گفت:» اینک که ما از خط تفاهم دور می شویم، خطی که بنتایج مطلوب نرسید و به خط فشار و محاصره نزدیک می شویم،چین زیر فشار های شدیدی قرار خواهد گرفت ، تا متوجه خطر اتمی شدن ایران گردد ، این خطر موجب بی ثباتی  منطقه خواهدشد. وی گفت :» البته قابل تفاهم است که چین بدلیل روابط اقتصادی نزدیکی که با جمهوری اسلامی  ایران دارد، محاصره را مفید نمی داند  ولی جمهوری چین  باید به  عواقب دراز مدت رفتار خود نیز توجه داشته باشد.

آلمان رو در رو با ایران ؟

روزنامه یونگه ولت در تفسیری مینویسد:شیمون پرز در سخنان خود در مجلس آلمان، حاضران را بجنگ علیه ایران تحریص کرد و ایران را متهم کرد که می خواهد دست بدومین کشتار یهودیان بزند. سخنان جنگ افروزانه او انعکاس مثبتی بین سیاستمداران آلمان ومفسران یافت و برخی در اظهار نظراتشان حتی از او هم فراتر رفتند. این روزنامه می نویسد: از اقدامات  وحشت آفرین آمریکا در کشورهای عربی خلیج فارس بوی خوشی بر نمی آید.

دولت آلمان برخلاف جنگ عراق ، در جنگ علیه ایران شانه از زیر » مسئولیت  خود » خالی نخواهد کرد. که بعدا گفته خواهد شد » مسئولیت برای حفظ امنیت اسرائیل »  .

هنوز در آلمان حزبی هست که ، دست کم در مورد افغانستان، با جنگ امپریالیستی مخالفت می کند. ولی آیا وقتی که شعار » همبستگی با اسرائیل » داده شود نیز باز هم این حزب ضد جنگ باقی خواهد ماند؟از تخریب شخصیت خانم سارا واگن کنشت، نماینده  این حزب در بوندس تاگ ( مجلس آلمان)  و دیگر هم اندیشان ضد جنگ او چنین بر می آید که پاسخ منفی خواهد بود. گره گور گیزی یکی از دو رهبر حزب  نیز احمتالابه آن راه خواهد رفت.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s