اسرائبل لکه ننگ


اسرائیل لکه ننگ

یونگه ولت:

پرفسور ، دکتر رولف فِرلِگر

ترجمه: رضا نافعی

پرفسور دکتر رولف فرلگر ، رئیس گروه » صدای یهود برای صلح عادلانه در خاورنزدیک» روز دوشنبه ، پس از شبیحون نیروی نظامی اسرائیل

به کاروان دریائی  کمک به غزه ازهمکا ران خودچنین خواست : » بیائید کاری کنیم تا نیروی مثبتی ازاین مناسبات فاجعه آمیز

آفریده شود. ما فقط در صورتی می توانیم جلوی  رشد ضدیت با سامی گری را بگیریم که برای همگان  روشن شود  یهودیانی هستند که با این عملیات شرم آور که حاصل کژ راهه اسرائیل است،   مخالفند. فِرلِگر قبلا عضو  هیئت مدیره شورای مرکزی یهودیان  بوده است

او در نامه ای خطاب به   بانو مرکل  می نویسد :

خانم دکتر مرکل ، صدر اعظم محترم

نزدیک به دوسال پیش ، یک از همکارانم در اورشلیم که استاد کرسی روانشناسی است بمن گفت  او در تمام زندگیش » چپ» بوده، ولی حالا دیگر جان بلبش رسیده  و باین نتیجه دست یافته است که : اگر تامین آرامش اسرائیل مشروط بانست که هر جنبنده ای تا فاصله 15 مایلی گردادگرد آن نابود شود،بگذار اسرائیل آنرا نابود کند.  دختر من ، یکسال پیش در تل آویو ، وقتی شب با آشنایان اسرائیلی از دیسکو بخانه باز می گشت  مجبور به شنیدن همین سخن، بصورت ساده تر شده بود ــ ( «مرگ بر هر چه عرب است «)  ــ

خانم دکتر مرکل، دولت اسرائیل علننا  پیرو چنین جریاناتی است که ریشه  فاشیستی دارند : دموکراسی چیزی است که فقط ویژه یهودیان است ، حقوق بشر فقط ویژه یهودیان است، امتیاز  قربانی بودن خاص یهودیان است ــ دیگران ، همه اشرار اصولگرا هستند، که هرچه بر سرشان می آید حقشان است.

این کوری حاصل از ملت گرائی سبب می گردد که اسرائیل خود را مجاز به ارتکاب آشکار هر جنایتی بداند: یکسال پیش 1400 نفر از ساکنان غزه را بقتل رسانید ــ » همه دشمنان اسرائیل » امروز در آبهای بین المللی یک کشتی راتسخیر می کنند و کشتی نشینان را مورد ضرب و شتم قرار می دهند ـ » همه دشمنان اسرائیل  «.

در آغاز قرار بر این بود که ازخانه یهودیان برای همه ملل اروپائی نور مدارا بر خیزد . چه می خواستیم و چه شد .

شما ، خانم صدر اعظم

دولتی که  از  آنخانه برخاست آنرا به لکه ننگ تبدیل کرد ، به لکه ننگ برای خود، به لکه ننگ برای ما یهودیان، به لکه ننگ برای ملت های » غرب » که از آن حمایت می کنند، و  شما  در این سالهای اخیر  با نگاهی دوستانه تماشگر آن هستید و  این هراس انگیز است . شما بعنوان دوست خوب اسرائیل هیچ گامی در مخالفت با آن برنداشتید.

خانم صدر اعظم، خانم دکتر مرکل

آیا شما واقعا بر این باورید که از شدت  جنایات هیتلر خواهید کاست اگرتماشاگر  تبدیل شدن اسرائیل به یک حکومت اوباش مآب فاشیستی باشید؟

بیش از این جلوی آن کشورهای اروپائی را نگیرید که دریافته اند دست یافتن به راه حلی عادلانه برای خاورنزدیک فقط در صورتی ممکن است که اسرائیل قواعد جاری میان جامعه ملل را بپذیرد . وقت آنست که دیگر به بایکوت  مقامات حماس که منتخب قانونی  هستند  پایان دهید.

با احترامات فائقه

پرفسور، دکتر رولف فِرلِگر

Junge Welt/02.06.2010/Schwerpunkt/ Schandfleck/ Rolf Verleger

Advertisements

2 پاسخ

 1. فریاد سبز

  آقای نافعی گرامی
  با عرض سلام وارادت خدمت شما:

  این مسئله که دراین خبربیان شده»  دختر من ، یکسال پیش در تل آویو ، وقتی شب با آشنایان اسرائیلی از دیسکو بخانه باز می گشت  مجبور به شنیدن همین سخن، بصورت ساده تر شده بود ــ ( “مرگ بر هر چه عرب است “)  »
  مسئله ایست بسیار واقعی وتاسف آور برای نسل بشر. چون من این راخودم بارها وبارها درسایتهائیکه افراد گفت وگو میکنند ونظر میگذارند دیده ام. من جمله وقتی که یک دختر دانشجوی آمریکائی به نام «ریچل کری Rachel Corrie»
  http://rachelcorriefoundation.org
  که 23 سال داشت و درغزه بعنوان یک فعال حقوق بشررفته بود. اسرائیلی ها میخواستند خانه یک خانواده فلسطینی را با بولدیزر خراب کنند واو وسه چار تن دیگر از همکارانش رفته بودند که مانع این کار بشوند. راننده بولدیزر یک سربازاسرائیلی بود. این فعالان که اکثرا آمریکائی و جوان بودند سعی میکردند با ایستادن جلوی بولدیزرمانع خراب کردن خانه خانواده فلسطینی شوند. و سرباز اسرائیلی ریچل کری را با بولدیزر عمدا زیرگرفت ونه یک بار بلکه دوبار ازروی بدن این دختر آمریکائی 23 ساله عبور کرد وبدنش را خرد وله نمود.
  این کار در سال 2003 اتفاق افتاد و از چند نکته قابل توجه است.
  اول اینکه آقا بوش (کوچک) در آنزمان رئیس جمهور آمریکا بود و دولت آمریکا که همیشه به کشورهای دیگر راجع به حقوق بشر زبان داری میکند هیج عکس العملی راجع به این جنایت فجیع که در حق شهروند خودش شده بود نشان نداد وحتی سی ان ان آنرا فقط برای چند ثانیه بیان کرد و در کل روزنامه ها و تلویزیون ورادیو مثل اینکه چنین جنایتی اتفاق نیافتاده است و اگر هم چیزی گفتند مختصر وبصورت گذرا اشاره ای کردند.
  نکته دوم که برمیگردد به مطلب شما که در بالا عرض شد این بود که در آن زمان من دراینترنت به هر جا که رفتم که اسرائیلی ها وطرفدارانشان سراین جنایت شرم آوربا دیگران بحث میکردند یانظرمیدادند این دختر 23 که دانشجود دانشکده جرج واشنگتن بود وبعنوان فعال حقوق بشر در غزه بود را «فاحشه عرفات» صدا میکردند. خاطرتان باشد در 2003 یاسرعرفات هنور زنده بود و غزه ازبقیه فلسطین جدا نشده بود.
  من وقتی این نظر ها را میخواندم فقط میتوانستم تاسف بخورم وناراحت بشوم که چطور حس انسانیت در انسانها میتواند تا این حداز بین برود. از این روی آنچه که «پرفسور دکتر رولف فرلگر» را نگران میکند بسیارواقعی است و من اطمینان دارم که تفکر مردم اسرائیل در این زمان خیلی بد تراز سال 2003 است.
  اما چیزی که من را یاد این مطلب انداخت خبر جدیدی است که اسرائیل کشتی دوم کمک های انسانی به مردم غزه را متوقف کرده است. و اسم این کشتی (که گویا متعلق به فعالان حقوق بشر میباشد) هست «ریچل کری»
  این خبر را در اینجا میتوانید بخوانید
  http://faryad1.wordpress.com/2010/06/05/اسرائیل-کشتی-فعالان-عازم-غزه-را-متوقف/
  وحال که این همه گفتم در زیر دو خط هم از ایملی که ریچل کری به مادر خود فرستاده بود میگذارم که به انگلیسی است و به ما درجه انسانیت را در این دختر 23 نشان میدهد
  “I should at least mention that I am also discovering a degree of strength and of basic ability for humans to remain human in the direst of circumstances – which I also haven’t seen before. I think the word is dignity. I wish you could meet these people. Maybe, hopefully, someday you will.”
  – Rachel Corrie, in an email to her mother, February 28 2003
  من که سن پدر این دختر را دارم از این همه انسانیت او از خودم شرمنده میشوم.
  آدرس سایت را در بالا گذاشتم که آنها ئی که علاقه دارند بیشتر بخوانند البته به انگلیسی است.
  ببخشید که این مطلب اینطور طولانی شد.
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما.
  فریاد

 2. احساس عجيبي است وقتي با ديدن جنايات حاكمان اسراييلي كينه اي سراسر وجود انسان راتسخير ميكند٠كينه از صهيونيسم وازاسراييل٠ وزمانيكه سخنان كساني مانند پروفسور فرلگر به گوش جان مي نشيند فريادي از جان برميخيزد كه ايكاش منهم يهودي بودم٠ منتهاازجنس فرلگر٠

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s