تلویزیون «الرای» در سوریه پیام تازه قذافی را پخش کرد!تشکیل یک جبهه علیه سوء استفاده از سازمان ملل


تشکیل یک جبهه علیه سوء استفاده از سازمان ملل

تلویزیون «الرای» در سوریه

پیام تازه قذافی را پخش کرد!

یونگه ولت ــ گزینش و ترجمه رضا نافعی

با توجه به جنگ علیه لیبی،  که هنوز هم ادامه دارد،  کشورهای چپگرای آمریکای لاتین تصمیم گرفته اند در برابر  سوء استفاده ازسازمان ملل برای مشروع جلوه دادن جنگ های  امپریالیستی یک جبهه ایستادگی و مقاوت تشکیل بدهند. روز جمعه وزرای خارجه هشت کشور  عضو » آلبا»  (اتحاد بلیوی برای خلقهای آمریکای خودمان ) در کاراکاس گرد هم آمدند. نیکلاس مادورو، وزیرخارجه ونزوئلا اعلام کرد: ما » پیشنهادهای بسیار مهمی »  به سازمان ملل، کشورهای موسوم به » بریکس » ( برزیل، روسیه، هند،چین، آفریقای جنوبی) و همچنین اتحادیه آفریقا،عرضه خواهیم کرد.»

مادورو روزسه شنبه هنگام گشایش سمینار بین المللی شورای دفاعی آمریکای جنوبی در کاراکاس  یاد آور شد که دولت های ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه، اکوادر و بلیوی و همچنین سه کشور کوچکتر حوزۀ کارائیب «شورای ملی دوران گذار» در لیبی را برسمیت نخواهند شناخت. وی گفت «شورای ملی دوران گذار» دستگاهی است که گوش به فرمان تجاوزگران و اشغالگران خارجی است.

خولیو اسکالونا، نماینده ونزوئلا در سازمان ملل، به خبرنگار تلویزیون دولتی » وی تی وی» خبر از تصمیم به متقابله داد و گفت از این پس با تکیه بر یک شبکه جهانی مرکب از کشورهای عضو سازمان ملل، ازکلیه عملیات  سازمان ملل که در جهت دفاع ازعلائق کشورهای بزرگ  و برضد آزادی خلقها باشد،  سلب مشروعیت خواهد شد. اسکالونا  گفت نمونه این نوع تصمیمات سازمان ملل که بر ضد علائق خلق ها هستند اشغال کشورهای عراق، افغانستان و تجاوز به لیبی است. ولی این به آن معنی نیست که کشورهای معترض سازمان ملل را ترک خواهند کرد. برعکس ونزوئلا این اتحاد را در خود سازمان ملل و برای مبارزه در دورن سازمان ایجاد خواهد کرد. نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد تاکید کرد: «امروز جنگ نقطه آغاز در روابط بین المللی شده است. اگر کشورهای بزرگ در نبرد سیاسی برنده شوند، دست به جنگ می زنند. از این رو ما باید ابتکار را دوباره به چنگ آوریم و آنها را در عرصه سیاسی در تنگنا قرار دهیم، زیرا انجام چنین کاری در عرصه نظامی ممکن نیست.

همزمان با این سخنان  شورشیان لیبی و ناتو برای دست یافتن به معمر قذافی به تقلاهای  بی نتیجه خود ادامه دادند. اتحاد نظامی غرب روز پنجشنبه  بار دیگر بمباران شهر محاصره شده سیرته را که هنوز در دست نیروهای نظامی قذافی است از سر گرفت. حمله به شهر بنی ولید که آن نیز در محاصره است ادامه دارد.

چهارشنبه شب قذافی باردیگر یک پیام رادیوئی فرستاد که بوسیله تلویزیون  الرای در سوریه پخش شد. وی در این پیام این خبر که با یک کاروان موتوری به کشور دیگر فرار کرده است را تکذیب کرد و گفت این شایعات بخشی از «جنگ روانی» است. هدف «دشمن ناتوان و بی حمیت» از پخش این شایعات  آنست که روحیه رزمندگان وفادار به او را تضعیف کند.

فرستنده تلویزیونی «الرای»  که در سال 2006 تاسیس شد با پخش سخنان قذافی شهرت جهانی یافته است. میشان الجبوری، رئیس این تلویزیون به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت :» گرچه او مخالف همه دیکتاتور هاست ولی فرستنده او با اشغال خاک دیگر کشورها نیز مبارزه می کند، صرفنظر از این که آن کشور عراق باشد یا فلسطین یا لیبی. از دیدگاه او  » قذافی مظهر مقاومت خلق لیبی علیه تجاوز ناتو به لیبی است»

. http://www.jungewelt.de/2011/09-09/011.php?sstr=gegenoffensive|in|uno

Advertisements

13 پاسخ

 1. در اخبار الجزیره خواندم که «انقلابیون» لیبی 35% از صادرات نفت را برای فرانسه تعهد کرده بودند. شرم آور بود در اظهار نظر ها که در الجزیره میخواندم هواداران «انقلاب» به دفاع از این تعهد بر آمده بودند. استدلال اینها این بود که مجانی که داده نمی شود.
  بله مجانی دادده نمی شود ولی باید دید به چه قیمتی. باید گفت تلاش آقای سارکوزی برای حمایت از مردم لیبی ثمر بخش بود. حیرت آور نیست که آمریکا در عملیات لیبی همکاریِ کمتری داشت. در تقسیم غنائم ظاهرا فرانسه برندۀ اصلی است.
  اقدام کشورهای پیشرو امریکای لاتین روزنۀ امیدی میگشاید.

 2. وقتی میلیاردها دلار ثروت لیبی در حسابهای شخصی خاندان قذافی باشد جنگ به اصطلاح ضد امپریالیستی هیچ توجیهی ندارد. از یک تروریست قاتل و سنگدل نمی توان قهرمان ملی ساخت. برای مردم لیبی چه فرق می کند پولشان را قذافی بخورد یا فرانسویها.

 3. با khveh کاملاً موافق ام

 4. نه تنها با کاوه موافق ام بلکه در تحلیل نهائی همین ثروتهایِ مردمی در دست دیکتارتورها به جیب همان کشورهای به اصطلاح امپریالیسی سرازیر میشود منهایِ اینکه از آزادیهای هر چند ظاهری هم برخوردار نمیشوند. باید با این کینه های شتری که کارمان را به اینجا کشانده خدا حافظی جدی کنیم. همان کاری را که سی و سه سال پیش نباید میکردیم.

 5. بر اساس تمام تحلیلهای کارشناسان مسائل بین المللی و اخبار روزهای اول آغاز جنگ مسلحانه در لیبی، نه اعتراضات توده ای روی داد و به تبع آن، نه سرکوب معترضان اتفاق افتاد و نه جایی از سوی نیروی هوایی بمباران گردید. لیبی، قربانی مطامع نامشروع استعماری غرب و حماقت قذافی در مماشات با غربیها شد. غرب استعمارگر با استفاده از موقعیت پیش آمده در کشورهای مصر،تونس، یمن، بحرین، عربستان، مزدوران مسلح تحت فرماندهی کارشناسان نظامی ناتو سازمانهای امنیتی غرب، بویژه، سیا و ام آی شش جنگ استعماری علیه لیبی را آغاز کرد.این جنگ با مداخله خائنانه شورای امنیت سازمان ملل «متحد» رسما به جنگ امپریالیستی فرا روئید. هدف از اشغال لیبی، در کوتاه مدت تصاحب نقدینه های لیبی (160 میلیارد دلار) و دهها تن ذخیره طلای این کشور (بر 29 تن همین دیروز توجیه پیدا کردند) بوده و در بلند مدت، تصرف کامل ثروتهای زیر و روی خاک لیبی اعم از نفت، معادن غنی طلا، آبهای زیر زمینی می باشد.
  از آغاز جنگ استعماری برعلیه لیبی در ماه مارس تاکنون، دهها هزار تن بمب و مواد منفجره بر خاک لیبی ریخته شده، که هدف از آن خالی کردن انبارهای مهمات ارتشهای فاشیستی غرب برا قبول سفارشات جدید می باشد.
  البته در همه این موارد، نمی توان نقش مخرب شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل «متحد» را که از سالهای 1990 به اسب تروای امپریالیسم بدل شده و از انجام وظیفه خود مبنی برتلاش برای حفظ صلح و امنیت در جهان کاملا عبور کرده است، نادیده گرفت. از این رو، تشکیل یک جنبش جهانی مقابله با سازمان ملل متحد، چه درون و چه در خارج از آن، یکی از مهمترین الزامات مقابله با جنگهای استعماری، سلطه جوییها و یغماگریهای امپریالیسم بشمار می رود. در همن رابطه، امروزه پیگیری و تلاش برای تحقق طرح کشورهای اتحاد آلبا (اتحاد بلیواری برای خلقهای آمریکای خودمان)، به یکی از مهمترین وظایف جنبش های جهانی صلح، ضد جنگ، استقلال خواهی بدل شده است.

 6. در این که قذافی بویژه سالهای پایانی به یک دیکتاتور تبدیل شده بود تردیدی نیست ولی آیا این دلیل می شود که همه زیر ساخت های این کشور را نابود کرده و آن را به ویرانه ای تبدیل نمود؟
  در ضمن فراموش نکنیم که رفاه اجتماعی در لیبی نسبت به کشورهای دیگر آفریقایی در سطح بالایی قرار داشت.
  حمله تاتو به این کشور یک برنامه از پیش تعیین شده بود که از سالها پیش ریخته شده بود. گفته می شود در میان پست و پنج هزار شهروند ترک که در (بخش ساختمان سازی) در لیبی کار می کردند، بسیاری از جاسوسان ناتو وجود داشتند که به تشکیل و گسترش شبکه های مخالفین می پرداختند.
  همان کاری که در سوریه نیز انجام داده و این کشور را به آشوب کشیدند. در مورد ایران، تاجیکستان و حتی کردستان عراق نیز، مدتهاست که ترکیه دست به ایجاد شبکه هایی پنهان (شبکه های خفته) زده که در زمان لازم آنها را به کار خواهد گرفت.
  اکنون کشورهای آمریکای جنوبی به مقابله با یکه تازی های کشورهای ناتو برخاسته اند. شاید این گزینه بسیار بهتر و موثرتر از گزینه نظامی باشد. سازمان ملل نیاز به دگرگونی دارد و گرنه وجهه خود را در نزد ملتهای دنیا از دست خواهد داد.

 7. آیا این که جکومت ستمگر آخوندی ضد ایرانی است، دلیل بر آن می شود که از حمله ناتو به کشورمان پشتیبانی کرده و بگذاریم آن را به ویرانه ای بدتر از آنچه که اکنون هست در بیاورند؟ و از ایران یک لیبی، افغانستان و عراق دوم بسازند؟!
  تازه، چه کسی همین آخوندها را بر سر کار آورد؟ در گوادلوپ چه کسانی برای آینده ایران و سرنگونی شاه تصمیم گرفتند؟
  اگر خوب دقت کنیم می بینیم همانهایی بودند که در گوادلوپ برای نابودی ایران جلسه گرفتند، اکنون در پاریس، بر سر تقسیم غنایم لیبی با هم چانه می زدند.
  چشمانمان را بازتر کنیم!

 8. با تشکر از آقای نافعی که با تمام توان این روزها بی وقفه در جهت ترجمه دیدگاه هایی در باره های مسائل اساسی جهان ما پرداخته اند . من هم با تک تک کلمات کامنت دوست عزیزمان » زاگرس آریان » کاملا موافقم . خصوصا این کنفرانس گوادلوپ داغ درد کهنه مرا تازه کرد . طوری که مایلم با تمام وجودم فریاد کنم : مرگ بر امپریالیسم

 9. برای ساختن ساختمان نو! ساختمون قدمیمی رو خراب میکنند!
  اگر آزادی میخواهی,با صالاح طلبی و نشستن به امید *قیام مردم ال و بل» (هر صفتی میخوای جان اون ال و بل بذار! *از مسلمون تا فدائی و توده و و..* )کاری از پیش گرفته نمیشه!
  فایده ی گئدالپ اولی این بود که به کل دنیای اسلام مزه ی «تئوکراثی اسلامی* و به وقل بختیار «دیکتاتوری تعلین» رو چشوند!!
  بذار به گودالپ دیگه بیاد و این خرابه رو بریزه زمین و نوشو بسازه! به قکر پسفردا باش تا مروز و فردا!!

 10. حواننده گرامی
  شما می توانید در مورد ویران کردن خانه شخصی خود تصمیم بگیرید ولی برای ویران کردن خانه دیگران نمی توانید تصمیم بگیرید. شما می توانید در مورد مرگ و زندگی خود تصمیم بگیرید. ولی نمیتوانید برا ی این که دیگران زنده نمانند تصمیم بگیرید . در هر دو مورد : خراب کردن خانه خود و نوساختن آن و همچنین ــ خدای ناکرده ـ برای پایان دان به زندگی خود نیازی به حمله ناتو به ایران نیست. زنده بمانید و شاد یاشید

 11. با پوزش، برخی اشتباهات چاپی اصلاح می شود: دیدگاهی که آقای حامد پور قائم مقامی بیان داشته است، نه تنها موضوع بکر و تازه ای نیست، بلکه یکی از سخیف ترین دستاوردهای رژیم جمهوری اسلامی می باشد که هموطنان ما را به همآغوشی باجنایتکارترین دولتهای تاریخ جهان سوق داده است. اظهارات این گونه هموطنان در واقعیت خود نقطه پایانی انسانیت و عقلانیت است. سقوط از اوج عزت به حضیض ذلت است. من به پاسخ «آینده ما» فقط این را اضافه می کنم که اگر این آدمها در خارج از کشور اسکان دارند، بهتر است همانجا با گذاشتن خانه و خانواده خود در زیر بمبارانهای عنان گسیخته دشمنان بشریت، همانهایی که با دسیسه و دروغ کشورهای زیادی را بمباران و اشغال کردند، دیدگاه خود را راستی آ زمایی کنند و بعد بر سر سرنوشت یک مملکت و یک ملت سخن پراکنی کنند.

 12. با تشکر از آقای دکتر نافعی بخاطر تلاش های خستگی ناپذیر به خصوص در هفته های اخیر، سپاس مجددی دارم برای پاسخ به آقای پورقائم مقامی.
  طعم خرابی های جنگ را خیلی از ما میشناسیم. از هموطنی که تخریب خانه های مردم و فتل و آوارگی را تجویز میکند خواهش میکنم کمی با مردم مرز نشین غرب و جنوب غرب کشور به صحبت بنشینند، شاید تغییری در دیدشان حاصل شود.

 13. دیدگاه آقای حامد پور قائم مقامی دیدگاه اقلیتیست نا امید و به آخر خط رسیده
  مانند کسی که دندانهایش خراب بود و از درد بخود میپیچید و بجای کشیدن دندان خراب دست بخودکشی زد .
  ایشان اگر زن و بچه داشت و در ایران زندگی میکرد میفهمید که برای آینده فرزندانش باید ماند و کژی ها را با مبارزه و پایداری اصلاح کرد تا ایران خانه امن و آزادی برای فرزندان ایران باشد
  میدانید بازسازی خرابه های جنگ با صدام چه فشار سنگینی تا به امروز بر سر ایران و ایرانی آورده که حالا نخسه میپیچید و فتوای حمله ناتو به ایران را میدهید
  آیا جان و مال و خاک وطن برای شما اینقدر بی ارزش است که حاضرید آن را فدای یک رویای خام و آینده ای نامعلوم کنید .
  اکثر ایرانیان آنچنان که در کوچه و بازار میشنویم همان قدر به ناتو و غرب اعتماد دارند که به جمهوری اسلامی
  کیست که چپاول ثروت هند توسط انگلیس و الجزایر توسط فرانسه و لیبی توسط ایتالیای موسیلینی در قرن گذشته را فراموش کرده باشد دستاورد غرب برای این کشورهای استعمار زده چه بوده که اکنون ایشان برای بمب های ناتو آغوش گشوده اند
  مردی در ایران بمان و خود مردانه و شجاعت برای فرزندانت دست در دست همه ایرانیان فردا را بساز
  آزادی را خود بدست آور از دشمن ذاتی میهنت گدایی نکن غرب همیشه دشمن ذاتی ایرانی و یکپارچگی ارضی ایران بوده است .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s