جبهه متحد ناتو برای حمله نظامی به ایران


 

جبهه متحد ناتو

برای حمله نظامی به ایران

میشل شودوفسکی ــ ترجمه رضا نافعی

 

طبل های جنگ به صدا در می آیند: ایران را تحریک می کنند که ضربه اول را وارد آورد؟

رزمایش آمریکا و اسرائیل برای آزمون دفاع ضد موشکی و رزمایش دریائ ایران همزمان صورت گرفتند. بعدا ایران اعلام کرد که در ماه فوریه دست به یک رزمایش دریائی دیگر در خلیج فارس خواهد زد. از لحاظ دیگر نیز ایران در حالت جنگ بسر می برد. نیروهای نظامی ایران برای دفاع از مرزها  و یا وارد آوردن ضربات انتقامی در برابر  حمله آمریکا و اسرائیل  در حالت  آماده باش  دائم است.

 بنا بر اخبار انتشار یافته، در رزمایش دسامبر گذشته، ایران سیستم های متفاوت موشکی از کوتاه برد، میان برد، و دوربرد را آزموده است… مقامات ایرانی اعلام کرده اند موشک زمین به زمین  نور را که رادار بدشواری می تواند آنرا رد یابی کند آزموده اند.

اما پرسش اساسی این است: آیا پنتاگون می خواهد در خلیج فارس  تعمدا  یک حادثه نظامی بوجود آورد که بتواند به بهانه آن اعلام جنگ رسمی خود را با ایران توجیه کند؟

کارشناسان نظامی آمریکا  اذعان می کنند که نیروی دریائی آمریکا در آبراه تنگه هرمز در قیاس با نیروهای ایرانی وضع مناسبی ندارد:

ساختار جغرافیائی تنگه هرمز و خلیج فارس  برای نیروی دریائی آمریکا  نا مناسب است. باریکی نسبی خلیج فارس  آنرا، دست کم از لحاظ  استراتژیک به یک کانال شبیه کرده است. ناوهای هواپیمایر و کشتی های جنگی آمریکا در آب های تنگ یا در آب های ساحلی خلیج فارس زندانی می شوند….

در آزمون  جنگ های فرضی که خود پنتاگون به اجرا گذاشت نیز روشن شد که جنگ با ایران در خلیج فارس می تواند برای آمریکا به فاجعه نظامی بی انجامد».

آیا قرار است با صحنه سازی، حادثه آفرینی و تحریکات  ایران فریب داده شود که نخستین ضربه را وارد آورد؟

آیا دولت اوباما حاضر است یک یا چند کشتی جنگی  از ناوگان پنجم را قربانی کند، یعنی دست به کاری بزند که تلفات سنگینی به سربازان و ملوانان  آمریکائی وارد آید تا از این طریق همدلی افکار عمومی  را برای دفاع از خود و  برای جنگ با ایران  بدست آورد؟

اسنادی  که ریچارد ساندرز ارائه می کند  نشان می دهند که در تاریخ آمریکا به کرات  از تاکتیک ایجاد یک حادثه  تعمدی برای پیدا کردن بهانه برای جنگ استفاده شده است:

«در طول تاریخ طراحان نقشه های جنگی برای فریب دشمن خدعه های فراوانی بکار برده اند  و از آنجا که تایید عمومی برای آغاز یک جنگ نقش تعیین کننده ایفا می کند برای فریفتن افکار عمومی داخلی و جلب حمایت آن برای  چنین کار مرگباری نیز حیله های فراوانی بکار برده شده تا دست یازیدن به جنگ موجه و به حق جلوه کند. احتمالا رایج ترین بهانه برای آغاز یک جنگ این است که بگویند دشمن حمله را آغاز کرده است.  این حمله را یا خود با صحنه سازی بوجود می آورند، یا مخصوصا آتش را چنان داغ می کنند که دشمن دست به حمله بزند و یا تعمدا دست دشمن را باز می گذارند که چنین حمله ای را آغاز کند. این صحنه سازی وسیله ای می شود  برای تحریک احساس  همدردی و دلسوزی مردم  برای قربانیان و نفرین و بدگوئی به دشمن شیطان صفت و جلب  حمایت وسیع مردم برای دست زدن به یک اقدام نظامی تلاقی جویانه .

طراحان نقشه جنگ می دانند درستی یا نادرستی این ادعا  که  ضربه اول را دشمن وارد آورده است بی اهمیت است. همین کافیست که بتوان چنین وانمود کرد که دشمن ضربه اول را زده است. پس از آن می توان با خشونت » پاسخ » داد. طراحان نقشه جنگ متخصص تحریک، تهدید و زخم زبان   زدن به قربانی خود هستند. ولی اگر طرف مقابل به زخم زبان ها و تحریک ها و تهدید ها واکنش نشان  نداد و ضربه اول را وارد نیاورد، بسیار آسان می توان دروغی بافت و ادعا کرد که دشمن چنین و چنان کرده است. گاهی اوقات کافیست با اتکاء به  دلائل عقلانی و قانع کننده  باعث  یک زد و خورد در حیاط مدرسه  و یا آغاز یک جنگ جنایتکارانه شد.

احتمالا هر قدرت نظامی در طول تاریخ از این نوع خدعه ها بکار برده است. امپراتوری رم برای سرپوش گذاشتن بر دلیل واقعی جنگهای خود  بهانه (Casus Belli)دیگری را پیش می کشید. در طول تاریخ چند هزار  ساله بشری هم سلاح ها و هم استراتژی ها تغییرات اساسی کرده اند اما آنچه قابل توجه است این است که در تاکتیک  بهانه تراشی و حادثه سازی   برای آغاز جنگ تغییری داده نشده است. ( برای اطلاع بیشتر در این مورد مراجعه کنید به :» How to Start  a War: The American Use of War Pretext Incidents” in : Globa Research,9.Januar 2012)

پرل هاربور یک مثال تاریخی و  نمونه است برای  ایجاد   بهانه برا ی جنگ و موجه جلوه دادن ورود آمریکا به جنگ دوم جهانی  . گرچه پرزیدنت روزولت می دانست که ژاپن  قصد دارد به آمریکا حمله کند   ولی برای جلوگیری از آن اقدامی نکرد. در یاداشت های هنری استیمسون وزیر جنگ آمریکا در باره  یکی از دیدارهای شورای جنگی روزولت که در 25 نوامبر 1941 تشکیل شد  در باره نظر کلی  شورا چنین آمده است»  چگونه می توان  آنها( ژاپنی ها) را برآن داشت که تیر اول را شلیک بکنند، بدون آن که خطری جدی برای ما ببار آورد؟» » Did FDR Provoke Pearl Harbor?“ in : Global Research,7.Dezember 2011.)

پس از حمله ژاپنی ها آمریکا حاضر شد وارد جنگ دوم جهانی شود،  درحالی که این واقعیت که دولت روزولت قبلا خبرداشت که ژاپن قصد حمله دارد و اقدامی برای پیشگیری از آن نکرد، در پرده ماند و افکار عمومی از آن با خبر نشد.

» چند روز  پس از آن که حمله شروع شد،  برنامه وسیع مخفی کاری آغاز گشت و   سرفرماندهی با صدور دستور اکید برای راز داری گفت : آقایان این (راز) را باخود به گور خواهیم برد» (  John Toland, Infamy: Perl Harbor and its Aftermath, Doubeleday, 1982,S.321)

 در ارتباط با نمایش قدرت دائمی میان نیروی دریائی آمریکا و ایران در خلیج فارس پرفسور فرانسیس بویل می گوید: «مجموعه این ها مرا بیاد رفتار  روزولت در سال 1941 می اندازد که به جز  ناوهای هواپیما  ــ کل نیروی دریائی آمریکا در اقیانوس آرام را با تمام  نیروی انسانی آن، در پرل هاربور قربانی کرد تا بتواند  ، برخلاف خواست      مردم و کنگره آمریکا، که بشدت  خواستار حفظ بیطرفی آمریکا در جنگ جهانی دوم بودند، آمریکا را وارد جنگ کند.

امروز بر خلاف آنروز و شرائط آنزمان، اکثریت گسترده ای از نمایندگان کنگره خواستار جنگ با ایران هستند و اکثریت مردم آمریکا بدلیل اطلاعات گمراه کننده رسانه ها از عواقب هراس انگیز حمله آمریکا و اسرائیل بی خبرند.

توجیه حقانی : دشمن ابلیسی است   

در کنار صحنه سازی یک  حادثه  که وسیله ایست برای تحریک دشمن که ضربه اول را وارد کند . راه دیگر برای » حقانی » نشان دادن جنگ  آنست که از دشمن چهره ای اهریمنی ساخته شود که جنگیدن  با آن  را تبدیل به وظیفه کند .

در مورد عراق گفته شد که عراق سلاحهای کشتار انبوه در اختیار دارد و رژیم آن باید تغییر کند.(2003)

درمورد افغانستان گفتند  از القاعده، عامل حمله  11سپتامبر پشتیبانی کرد ه است (2001)

در مورد یوگوسلاوی خواستار تغییر رژیم و دموکراتیک کردن یوگوسلاوی ( 1999) شدند. همان کاری که  در (2011) با  لیبی هم کردند.

دلائل توجیه جنگ  با ایران عبارتند از :

1ــ ایران متهم است به این که برنامه برای تسلیحات اتمی دارد.

2 ــ ایران  کشوریست شریر   و خطرناک برای جهان غرب .

3 ــ ایران می خواهد اسرائیل را از نقشه جغرافی حذف کند.

4ــ ایران از ضربات تروریستی 11سپتامبر حمایت کرده   و برای آنها تسهیلات فراهم آورده است.

5ــ ایران یک کشور مستبد  و غیر دموکراتیک است ک   اصل »  مسئولیت حفاظت» ایجاب می کند  مناسبات  دموکراتیک  در آن کشور بر قرار گردد.

عربستان سعودی و کشورهای منطقه خلیج فارس

برای  جنگ با ایران کشورهای عضو ناتو و همچنین اعضای ناتو موسوم به » گفتگوی مدیترانه» که عبارتند از کشورهای شورای همکاری خلیج، عربستان و اردن، همدست هستند.

 عربستان سعودی و کشورهای خلیج دارای سلاحهای مدرن و قابل ملاحظه هستند. هواپیماهای اف 15، سیستم ضد موشکی » پاتریوت » بالگردانهای جنگی » آپاچ » و همچنین کشتی های ساخت آمریکا دارند که در جنگ  آمریکا خواسته   علیه ایران بکار گرفته خواهند شد. ( مراجعه کنید به : The Gulf Military Balance in 2010 Ö An Overview/ Center for Strategic and International Studies)

آمریکا بیش از 30 پایگاه  و تاسیسات نظامی در اختیار دارد از جمله در پایگاه دریائی بحرین  و  مرکز فرماندهی آمریکا در قطر ( CENTCOM) . از پایگاههای آمریکا در  پاکستان، ترکیه و افغانستان سخن نمی گوئیم.

 از دیدگاه واشنگتن عربستان  باید بعنوان نماینده  نیروی هوائی آمریکا  وارد عمل شود. نیروی هوائی عربستان مجهز به مدرن ترین هواپیماهای جنگی از جمله  اویرواستارفایتر تیفونز، تورنادو ای. د. اس. و  اف 15  است. واشنگتن در اکتبر 2010 اعلام کرد که بزرگترین معامله تسلیحات  نظامی درتاریخ آمریکا به مبلغ 65،5 میلیارد دلار  با عربستان سعودی صورت گرفته است. گرچه این سلاحها را عربستان سعودی خریداری کرده و پولش را پرداخته است ولی  در واقع  جزو زرادخانه آمریکا محسوب می گردد که استفاده از آنها مشروط به موافقت آمریکا و با مشورت نزدیک با پنتاگون ممکن است. در سال 2010 به کشورهای خلیج نیز سلاحهای فراوانی فروخته شد.

با این همه نباید ناگفته بماند  که سرآمدان  عربستان سعودی  از شرکت فعال در یک جنگ محلی خرسند نیستند زیرا باید با  حملات هوائی انتقامی و اجتناب ناپذیر ایران روبرو گردند. منتظر بخش سوم    این تفسیر  باشید.

(بخش نخست این تفسیر را با عنوان .تدارک حمله به ایران از 9 سال پیش دیده شده…. در همین صفحه بخوانید)

  http://kopp-online.com/hintergruende/geostrategie/prof-michel-chossudovsky/die-kriegstrommeln-werden-geschlagen-soll-der-iran-durch-provokationen-zum-ersten-schlag-verleitet-2.html

Advertisements

5 پاسخ

 1. من به دیدگاه شما این را نیز اضافه کنم که غرب سیاست کوچک کردن کشورهای بزرگ به دلایل بسار زیاد را نیز دارد.همانگنه که در اروپای شرقی انجام داد و نسبتا» سیاست موفقی بود و هم اکنون نیز به قومیت گرایی در ایران و منطقه دامن میزند.

 2. دوستان پيك نت سلام-٣ 

  نه اقاي خامنه اي در خواب است و نه امريكا
  اقاي خامنه اي ميداند كه طررح و نقشه امريكا فقط حول و حوش ايران ميچرخد و مسائل هسته اي و امثالهم هم فقط بهانه است!
  و امريكا هم
  ميداند كه راه تسلط بر خليج فارس و به تبع ان بر جهان از تسلط بر ايران ميگذرد و لاغير!
  اقاي خامنه اي خود را براي جنگي شبيه جنگ ٣٣روزه (كه در ان كل زيربناهاي اقتصادي لبنان ويران شد اما حزب الله ماند و پيروز ميدان تلقي شد) اماده ميكند

  جنگ، جنگِ بود و نبود است! نصيحت و هشدار و اين حرفها هم هيچ تأثير و كارائي ندارد!
  به عبارت ديگر اقاي خامنه اي و همراهان خودرا براي جنگ مقدس، عظيم و رهائيبخشي اماده ميكنند كه وصل به ظهور خواهد شد، و در اين كادر هست كه هركس را كه به هر نحوي اين جبهه را تضعيف كند در خط دشمن و توطئه دشمن بزرگ ميبينند!
  و طرف مقابل نيز خود را قدم به قدم به طرف نبرد نهائي اماده ميكند.

  اينك فاكتها:
  —————-
  بخشيهائي از مقالات ترجمه اقاي نافعي:
  هدف امريكا: تصاحب ايران و تسلط یافتن بر تمام مناطق با اهمیت جهان .

  میشل شودوفسکی ــ ترجمه رضا نافعی
   
  گرچه رسانه های آمریکائی به  خطر جنگ با ایران می پردازند ولی از تحلیل عواقب محلی و جهانی آن خودداری می کنند.

  در آمریکا فقط چند نفری هستند که  می دانند اگر جنگی  درگیرد که از حمایت آمریکا یا اسرائیل برخوردار باشد چه کشتار  انبوهی از مردم خواهد کرد و چه ویرانی هائی برجای خواهد گذاشت. مخصوصا،  با همدستی رسانه ها، تلاش می شود تا توجه مردم  منحرف گردد و کسی از  این عواقب با خبر نگردد.
  اخبار تدارک جنگی که بوسیله سرفرماندهی راهبردی آمریکا ( USSTRATCOM)  متمرکز و هماهنگ می گردد و بخشی از برنامه “ضربه جهانی ” ( Global Strike) است،  در سر خط درشت  رسانه ها جائی ندارند.  
  رسانه های آمریکائی ترجیح می دهند خبرهای جنحه و جنایات محلی را پوشش دهند و یا به شایعات درباره ستارگان هالیوود بپردازند.
  ولی ” جهانی کردن جنگ ” که با  به میدان فرستادن  نیروی نظامی آمریکا و ناتو صورت می گیرد و هدفش تسلط یافتن بر تمام مناطق با اهمیت جهان است، در چشم رسانه های غربی بی اهمیت است.
  …….
  در ایران 80 میلیون نفر زندگی می کنند. این کشور در منطقه از لحاظ نظامی و اقتصادی یک قدرت بزرگ است. ده درصد از ذخائر نفت  و گاز تمام جهان در ایران است ، که پنج برابر ذخائر نفت و گاز آمریکاست.

  – انگیزه نقشه های نظامی آمریکا و تلاش های آن کشور برای  آن است که این کشور را صاحب شود.  
  – نیت واقعی آمریکا برای جنگ دست یافتن به این غنیمت جنگی ست که در باره آن یک کلام هم صحبت نمی شود و لی ستادهای نقشه کشی پنتاگون   9 سال روی آن کار کرده اند.
  ——————

  ايران اخرين دژ
   
   ” کرزای ایرانی ” ؟
   پرفسور نورمان  پش  ، استاد حقوق بین المللی است که از سال 2005 تا 2009 نماینده مجلس آلمان و سخنگوی فراکسیون حزب چپ در امور مربوط به سیاست خارجی بود. او می نویسد:

  “زیبیگنیو بریژینسکی مشاور سیاست روسای جمهور آمریکا از جیمی کارتر گرفته تا اوباما، در اواخر سالهای دهه 90 نقشه آمریکا را مبنی بر ایجاد “خاور میانه بزرگ ” اعلام کرد :
   ” با استفاده از تمام وسائل ضروری
   باید کلیه کشورهای منطقه از ترکیه گرفته تا پاکستان از
   منافع آمریکا  
  پیروی کنند”.
  روسای جمهور آمریکا تاکنون موفق شده اند این سیاست را بهر قیمتی که بوده همه جا به کرسی بنشانند.
   جز در ایران. ولی در حال حاضر مقدمات برای ساقط کردن
  آخرین دژ
  “ضد آمریکائی”  در خاور میانه امروز که در محاصره کشورهای تحت الحمایه آمریکا و دولت های دست نشانده آن قرار دارد تدارک دیده می شود.

  .. بسیار جای تردید است که آمریکا بتواند در تهران  یک
  ” کرزای ایرانی ”
  بنشاند..
  ( طرحشان براي ايران مثل عراق يا افغانستان نيست بيشتر مثل يوگوسلاوي سابق است. توضيح از اينجانب)
  چرا ایران؟
  وسعت خاک ایران 1،7میلیون کیلو متر مربع و برابر  است با وسعت خاک:

  آلمان،  اتریش،  اسپانیا،   و   فرانسه

  رویهم  .

  ـ غنی ترین منابع گاز جهان، پس از روسیه، متعلق به ایران است.
  ـ از لحاظ ذخائر نفتی ایران سومین کشو رجهان است
  ـ و از لحاظ تولید نفت در میان کشور های عضو اوپک، پس از عربستان در مرتبه دوم قرار دارد.
  افزون بر این ها  ایران مناسب ترین راه برای رسیدن آمریکا  به آسیای مرکزی است
  ———————
  از خبرگزاري فارس:
  هدف تغيير رژيم است
  به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از راشا تودی،  ایران تهدید کرده که صادرات نفت خود به اروپا را با هدف پیش دستی در تحریم نفتی از هفته آینده متوقف خواهد کرد. 
  رئیس یکی از موسسات خدمات مشاوره مالی به راشا تودی گفت، حتی اگر این اقدام به معنای از دست دادن درآمد 6 ماهه حاصل از فروش نفت به اروپا باشد، باز هم ایران قادر است تحریم اروپا را اجرایی کند.
  وی افزود، از نظر ایران، توقف صادرات نفت به اتحادیه اروپا به صورت پیش دستانه اقدامی منطقی و عاقلانه است، زیرا این اقدام می تواند بهای نفت را افزایش دهد و کمبود حجم فروش نفت ایران را پوشش دهد.
   وی اضافه کرد: «با توجه به تهدیدات اساسی ای که ایران در حال حاضر با آن روبروست، ممکن است این کشور تصمیم به انجام چنین اقدامی بگیرد.»
  این کارشناس مالی در ادامه اظهار داشت: «آنچه که در مورد ایران در حال رخ دادن است، تهدیدی بنیادین و متوجه اصل و کلیت حکومت ایران است… نهایتا ایران بیش از آنکه از تحریم نفتی اروپا متضرر شود، عمدتا از تحریم موسسات مالی متضرر می شود.»
  وی اضافه کرد: «آنها طوری مدیریت کرده اند که این تحریم ها را با کمک چین و هند دور بزنند.»
  به اعتقاد این کارشناس مسائل مالی، غرب تلاش دارد تا با استفاده از تحریم ها تا جایی که می تواند حکومت ایران را تحت فشار قرار دهد.
  وی اضافه کرد: «من تصور می کنم یک هدف نانوشته واقعی وجود دارد، که اگر بخواهیم صریح و بی پرده برای آن عنوان دیگری بر گزینیم، می توان آن را تغییر رژیم نامید.»
  —————-
  دلهره برژينسكي:
  برژینسکی بطور مکرر نگرانی خود را در این مورد ابراز داشت که ممکن است ایالات متحده به سوی درگیری نظامی با ایران کشیده شود. او گفت، اگر ما به جنگ با ایران کشیده شویم، پیامدهای آن برای ما هم در مقیاسی گسترده و هم در سطح جهان، فاجعه‌آمیز خواهد بود.

  برژینسکی گفت، ما نیاز به درک عمیق‌تر از چالش‌های بین‌المللی داریم که ایالات متحده با آنها در پهنه جهان روبروست. او افزود، یکی از دلهره‌آورترین موضوعات این است که ما در مقایسه با گذشته با چالش‌های پیچیده‌تری مواجه هستیم.
  ————–
  حمله موضعي بي اثر است
  وزیر دفاع اسرائیل: ایران به نقطه‌ای می‌رسد که حمله موضعی اثر نخواهد داشت
  به روز شده:  13:45 گرينويچ – جمعه 27 ژانويه 2012 – 07 بهمن 1390

  ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل به جامعه جهانی هشدار داد که اگر به سرعت جلوی برنامه اتمی ایران را نگیرد، این برنامه به نقطه‌ای می رسد که دیگر با یک حمله نظامی «موضعی» [به مراکز اتمی] نمی‌توان جلوی دست یافتن ایران به سلاح هسته ای را گرفت
  —————
  پوتين هدف امريكا تسلط بر جهان است:
  هدف تسلط بر جهان است

  انتقاد شديد پوتين از سياست يكجانبه گرايي واشنگتن

  «ولاديمير پوتين» با بيان اينكه آمريكا دنبال نوكر مي گردد نه متحد،اين كشور را به تلاش براي تسلط بر جهان متهم كرد.
  به گزارش خبرگزاري ها، نخست وزير روسيه و نامزد اصلي رياست جمهوري آتي اين كشور در اظهاراتي ضمن متهم كردن آمريكا به تلاش براي تسلط بر كل جهان گفت، برخي اوقات گمان مي كنم كه…… 
  ——————-
  از نامه صدر حاج سيد جوادي به اقاي خامنه اي:
  از نامه حاج سيد جوادي
  ……ارزیابی پیامدهای ناشی از تحریك مقامات كشورهای عربی حاشیه‌ی خلیج فارس، هم‌زمان با افزایش تنش‌های بی‌سابقه در ماه‌های اخیر در استان خوزستان، از جمله دغدغه‌هایی بوده‌اند كه نویسنده را به رغم كهولت سن و بیماری‌های متعدد جسمانی ناگزیر ساخت تا نگرانی خویش را از وضعیت ناگوار كنونی و خطری كه تمامیت ارضی، یكپارچگی ملت ایران و اعتبار باورهای اسلامی ایرانیان را تهدید می‌كند، عیان سازد.

  به جد باور دارم كه از حمله‌ی مغول به این سو، چنین تهدیدی كه توامان به سوی اسلام و ایران صورت گرفته باشد، بی‌سابقه بوده و بی‌تردید، این سنخ مخاطرات، تنها در راستای خواست و سیاست‌های محافل صهیونیستی و منافع افراطی‌های آژانس یهود قابل توجیه است.
  —————-

  اما اينطرف قضيه:

  سخنان نصرالله

  چندی قبل تلویزیون بخشی از صحبت های دبیر کل حذب الله را نشان داد.سید حسن نصرالله طی این صحبت ها گفت که:
  قبل از شروع جنگ 33 روزه خیلی از بزرگان اعراب به ما میگفتند شما نمیتوانید در برابر اسرائیل دوام بیاورید
  آنها هم از نظر تعداد و هم تجهیزات بسیار بیشتر و تجهیز تر هستند
  اما ما 33 روز مقاومت کردیم و پیروز شدیم.
  بعد از آن در جنگ 22 روزه باز هم به ما میگفتند غزه و حماس نمیتواند در برابر اسرائیل دوام بیاورد.آنها امکانات حزب الله را ندارند و کمتر هستند.
  اما آنها نیز بعد از 22 روز پیروز شدند.
  پس باید عاملی غیر از تجهیزات پیشرفته و نیروی نظامی و تعداد نفرات هم وجود داشته باشد.که آن ایمان است.
  حزب الله هم الغالبون
  این گوشه ای از سخنان دبیر کل حذب الله بود
  ———-
  سخنراني اقاي خامنه اي : شكست ديكتاتوري جهاني صهيونيستي

  رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور جوانان مسلمان و انقلابی:
  قیام کشورهای اسلامی مقدمه قیام علیه دیکتاتوری جهانی شبکه فاسد صهیونیستی است
  خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: قیام امروز در کشورهای اسلامی مقدمه قیام علیه دیکتاتوری جهانی شبکه فاسد و خبیث صهیونیستی و استکباری است.

  رهبر انقلاب، تاریخ بشر را بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی و در آستانه تحولی عظیم برشمردند و تأکید کردند: بشریت از همه مکاتب و ایدئولوژیهای مادی اعم از مارکسیسم، لیبرال دمکراسی و ناسیونالیسم سکولار عبور کرده و در آغاز دوران جدیدی است که بزرگترین نشانه آن، توجه ملتها به خدای متعال، استمداد آنها از قدرت لایزال الهی و اتکای ملتها به وحی است.

   

  ایشان با اشاره به «تسلط شبکه دیکتاتوری پیچیده، خطرناک، فاسد و شیطانی صهیونیست‌ها و قدرتهای استکباری» بر جهان افزودند: قیام ملتهای منطقه علیه دیکتاتورهای وابسته، جزئی از مبارزه بشریت با دیکتاتوری جهانی صهیونیستهاست و جامعه بشری با پشت سر گذاشتن پیچ بزرگ تاریخی، از سیطره این دیکتاتوری خطرناک رها می شود و این تحول عظیم براساس وعده صادق پروردگار، به آزادی ملتها و حاکمیت ارزشهای معنوی و الهی منجر خواهد شد.
  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به کسانی که ممکن است پیروزی بر شبکه دیکتاتوری جهانی صهیونیستها را غیرممکن بدانند خاطرنشان کردند: قبلاً نیز اگر کسی از پیروزی جوانان مؤمن حزب الله بر ارتش رژیم صهیونیستی سخن می گفت و یا از ذلت طاغوت مصر و تحولات عجیب شمال افریقا حرف می زد خیلی ها باور نمی کردند همچنانکه استقامت، پیروزی و پیشرفت جمهوری اسلامی نیز برای برخی ها قابل باور نبود اما قدرت فائقه پروردگار، خود را در این پیروزیها و تحولات شگفت نشان داد.
  رهبر انقلاب اسلامی، حضور هوشیارانه و استقامت ملتها در میدان را زمینه ساز تحقق بدون تردید نصرتهای الهی خواندند و افزودند: در پرتو تحقق وعده های پروردگار، صهیونیستها، شیطان بزرگ امریکا و قدرتهای غربی امروز در مقابل بیداری اسلامی احساس ناتوانی می کنند و این احساس ضعف و شکست هر روز بیشتر خواهد شد.

  ———————————–
  همانطور كه قبلاً گفتم اين موضوع يعني جنگ وحشتناك بين ايران و غرب دركتابهاي معتبر و كهن ريز به ريز امده است، به اين شكل كه:
  ١- دهها سال قبل از ظهور امام زمان سيستمي جهانگير و جهانخوار با هدف تسلط مطلق بر جهان در غرب بوجود ميايد كه تسلط خودرا بر جهان گسترش ميدهد اسم مستعار اين سيستم در احاديث دجال ميباشد كه ريز به ريز تمام مشخصات سيستم حاكم برجهان امروز را براي ان ذكر كرده اند
  ٢- در اخرالزمان انقلابي شيعي در ايران بوسيله مستضعفان شكل ميگيرد
  رهبري اين انقلاب را علما و عمدتاً سادات به عهده ميگيرند
  اما علما رفتارشان بعد از انقلاب شبيه خوكان و بوزينگان بوده و رو سياه ميشوند و مردم از انها و دين و امام زمان متنفر ميشوند، از جمله رو بديا اورده و دنيا طلب ميشوند ، با گروههاي ديگر درگير ميشوند و دست به شكنجه و كشتار ميزنند و در اين درگيري داخلي دهها هزار نفر كشته ميشوند
  جنگي طولاني با شعار ازادي بيت المقدس راه مياندازند اما پيروز نميشوند
  ٣- بين ايران و غرب فتنه اي بپا ميشود
  ٤- غرب به عراق حمله ميكند و خليفه ضد شيعه بغداد كشته ميشود
  ٥- در مصر و يمن انقلاب ميشود و در مصر اميرالامرا ( احتمالاً امير امراي ارتش يا شوراي نظامي ) كار را به دست ميگيرد
  در كشورهاي عربي شورش و انقلاب ميشود

  ٦- درگيري ايران و غرب از شام شروع  شده و جنگ دهشتناكي در شام شروع ميشود
  غرب( با پوشش نيروهاي نظامي  عربي وابسته) شام و عراق و مصر را تصرف كرده و ايران را محاصره ميكند
  تهران ( احتمالاً با بمب اتم ) از بين ميرود
  نيروهاي مهاجم از جنوب تا شيراز واز شمال تا تبريز پيشروي ميكنند
  در عربستان پادشاهي باسم عبدالله ميميرد
  دربين وارثان حكومت جنگ و در گيري ميشود
  شيعيان عربستان شورش ميكند
  نيروهاي غربي لشگر عظيمي را(با پوشش عربي) براي سركوب شيعيان راهي عربستان ميكنند
  اين لشگر بعد از پاكسازي مدينه از شيعيان راهي مكه ميشود
  اين لشگر بين مكه و مدينه با دستور خدا و با معجزه بطور كامل به زمين فرو ميرود
  امام زمان ظهور كرده نيروهاي غربي را شكست داده  و خاورميانه را ازاد ميكند ( كيفيت ظهور و ازاد سازي هم كامل توضيح داده شده كه جداگانه مينويسم)
  چنانچ گفته شد همه اينها با ذكر اسم كشورها و ريز حوادث در احاديث و كتب خطي قديمي امده است كه بنده حاضرم در ميزگردي با شركت افراد علاقه مند و لو تحت عنوان اشنائي با پيشگوئيها در فرهنگ مردم خودمان بويژه با توجه به ارتباطشان با حوادث مهم و سرنوشت ساز روز و تأثير انها بر طرف ايراني قضيه، انها را ارائه داده و مورد بحث و بررسي قرار دهيم.

   

 3. وقوع اين جنگ قطعی است و شکی در آن نيست ، با بهانه يا بی بهانه اين جنگ اتفاق خواهد افتاد. نه برای مقابله با تهديد اتمی ايران ، بلکه برای تکه تکه کردن و نابودی ايران. تنها چيزی که هست مساله زمان است. بعيد بنظر می رسد تا قبل از برگزاری انتخابات رياست جمهوری آمريکا اتفاق خاصی رخ دهد. لااقل اين روال معمول نيست. اين جوسازی ها بيشتر در راستای تبليغات انتخاباتی است.

 4. ‫سلام بر همه ایرانیان عزیز
  ‫ ایران نه افغانستان است و نه عراق ۳۲ سال است که غرب سعی در خلع سلاح ایران را دارد و هر حیله ای بکار برده اما موفق نشده
  ‫وقتی امریکا وکشور های غربی به افغانستان حمله کردن، فقط ۱۵۰ تا طالبانی در مقابل آنها بودند که بعداز بیشتر از ده سال حالا با قدرت
  ‫تر شده اند و امریکا عاغبت حاضر به مصالحه با طالبان شده ، در عراق هم بعداز ده سال خارج میشوند.
  ‫اماّ ایران تابحال ذره ای عقب نشینی نکرده و با آن همه فشار ها در طی ۳۲ سال غربی هانتوانسته اند وحتی یک کلت کمری از ایران بگیرن تا
  ‫بلکه بتوانند در دنیا غوغا بپاکنند که ایران را خلع سلاح کرده اند وبعد بصورتی به ایران حمله کنند .ضمناً امریکا و هم پیمانانش همیشه به کشور هایی
  ‫که ضعیف شده اند حمله کرده اند ،مثلاً عراق بعد از ده سال پاکساری عراق از هر گونه اسلحه ای بعد شانزده کشور باهم حمله را شروع کردند
  ‫اماّ حالا وحشت بزرگی از ایران دارند و نمیدانند که اگر حمله کنند پیامش چیست؟
  ‫ایرانیان عزیز خاطرتان جمع باشد این تو بمیری از ان تو بمیری ها نیست نابودی غرب شروع شده بخدا راست میگم حمله به ایران همانا ونابودی زور گویان
  ‫همان
  ‫جمشید از سوئد شهر هلسینگبورگ

 5. با سلام وعرض ادب
  راستش من مایل بودم کامنت خودم را پس از خواندن قسمت سوم این موضوع ارائه کنم . ولی آنقدر بحث جالب و شیرین شده ، که دلم طاقت نیاورد .
  به نظر من حمله ای از سوی ناتو صورت نخواهد گرفت ، بلکه فقط سیاست تحریم ، سیاست بهره گیری از اپوزیسیون رژیم برای سرنگونی آن ، سیاست تضعیف یاران منطقه ای رژیم مانند رژیم سوریه و سیاست تقویت دشمنان رژیم در منطقه مانند عربستان در مقابله با ایران بکار گرفته می گردد . در این شکی نیست که تحریمهای نفتی و بانک مرکزی ایران در تضعیف دولت و تشدید اختلافات در باند ها و جناحهای داخل حکومت ایران تاثیر بسزایی دارند .و اگر واقعا نیرو و حزب پیشگام و قوی در بین اپوزیسیون رژیم وجود میداشت که با توده های مردم امکان ایجاد ارتباط می یافت . با بهره بری ازهمین اختلافات و چند دستگی حکومتی می توانست در سرنگونی آن نقش مهمی ایفا نماید .بنا بر این تحریمها گام بلندی در فشار به رژیم هست . امابا وجود این راستش آقای نافعی من هنوز بوی جنگ و حمله نظامی از سوی امریکا به مشامم نمیرسد ! و تازه گامی فراتر رفته و می گویم سیاست تحریم از جانب آمریکا اصلا برای این اعمال میگردد که از حمله نظامی امتناع شود .اما دلایلی که سبب شده امریکا سیاست تحریم را بر حمله نظامی ترجیح دهد
  ۱ – کیست که نداند وضع و شرایط اقتصادی امریکا اینک چه حال و روز بدی را دارد . جنگ با ایران هزینه چندین برابر آنچه امریکا در عراق و لیبی متحمل شد را به امریکا تحمیل می کند !!! ۲ – حمایت روسیه و بویژه چین از ایران ( یادمان باشد ایران در برطرف کردن نیاز چین به نفت نقش مهمی دارد ) ۳ – بالا بودن درصد تمایل مردم خاور میانه به احزاب و دستجات اسلامی با در صدر قرار دادن الگوی ایران و تنفر از اسراییل و حامی آن یعنی امریکا . ۴ – مهمترین و بزرگترین مشکل امریکا و متحدان آن ایران نیست . بلکه قدرتهای مهم آسیایی مانند چین و هند می باشند .خود شخص اوباما در سخنرانی اخیر خود اعلام نمود : الویت استراتژیک ما در آینده دیگر خاور میانه بزرگ نبوده ؛ بلکه آسیا و اقیانوسیه بزرگ خواهد بود ! بنا بر این من فکر می کنم اصلا یکی از دلائل مهم فشار بر ایران حالا چه در جهت وادارکردن آن به سازش و یا چه تغییر رژیم ؛ از کانال ترس امریکا و ناتو از ظهور ابر قدرتهای اقتصادی مهم چین و هند می گذرد. تا خود ایران !
  نفت منطقه خاور میانه شاه رگ اقتصاد جهانی است . و چین نیز که از یک حکومت کمونیستی اینک تبدیل به سرمایه داری شده . در سایه سیاست گلوبالیزاسیون یا جهانی شدن وابستگی بیشتری به نفت و مواد خام پیدا نموده .حال با قطع این شاهرگ برای چین ، چه چیزی از افسانه ابر قدرت بودن چین در طول سالهای آینده باقی می ماند ؟؟؟!!!! اما افسانه ابر قدرت بودن امریکا با در دست داشتن منابع نفتی عراق ، لیبی و امید دست یابی به نفت و گاز ایران و عربستان دیگر افسانه نیست ، بلکه واقعیت خواهد بود !
  ممنون از زحمات شما آقای نافعی .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s