ناو اتمی «انترپرایز» تله ای برای جنگ اتمی با ایران


رضا نافعی: این هشداری است تاریخی

ناو اتمی «انترپرایز»

تله ای برای جنگ اتمی با ایران 

 

اخیرا و با اوج گیری اخبار مربوط به احتمال آغاز جنگ در خلیج فارس و حمله نظامی به ایران، فیلم هشدار دهنده ای همراه با تفسیری درباره خطر جنگ در خلیج فارس روی شبکه اینترنتی «یوتیوب» قرار گرفته که من این متن را به فارسی برگردانده ام و فیلم را هم خودتان می توانید از روی لینکی که در پائین این مطلب هست ببینید. بموجب متنی که در متن این فیلم گفته می شود، امریکا با بهره گیری از یک تجربه تاریخی دیگر، ممکن است خود به یکی از ناوهای جنگی- اتمی از دور خارج شده خویش در خلیج فارس حمله کرده و پس از غرق کردن آن، حادثه را به گردن ایران انداخته و حمله اتمی به ایران را آغاز کند. متن ضمیمه این فیلم چنین است:

 

آمریکا و اسرائیل در جست وجوی راه دیگری هستند تا بتوانند جنگی را که مدت هاست در تدارک  آن هستند آغاز کنند. دقیق تر بگوئیم: صحنه باید چنان جلوه کند که گوئی ایران حمله را آغاز کرده تا روسیه و چین برای حمایت از ایران دچار مشکل سیاسی بیشتری گردند.

فقط بیاد بیآرید که اسرائیل در گذشته، در یک شعبده بازی سیاسی که قرار و مدارش از قبل با آمریکا گذاشته شده بود به کشتی های جنگی آمریکا حمله کرد، تا  آمریکا برای حمله به دشمنان اسرائیل بهانه پیدا کند.

حمله اسرائیل به کشتی آمریکائی بنام » لیبرتی» نخست به گردن مصر انداخته شد. این واقعه معروف ترین نمونه  (این حیله ) است.

حالا با ناو هواپیما بر » انترپرایز» روبرو هستیم، که کهنه ترین ناو هواپیما بر آمریکاست و زوارش در رفته است و سال بعد باید از رده خارج شود. این ناو به دلیل استفاده از آن در سریال تلویزیونی  Star Treck   معروف است.

از رده خارج کردن یک ناو هواپیما بر اتمی  بسیار پرهزینه است (ور شکستگی مالی آمریکا را در نظر داشته باشید) ناو هواپیما بر» انترپرایز»  را 8 رآکتور اتمی به حرکت در می آورند! که باید همراه با تمام ماشین ها و موتورهائی که با رآکتورها در ارتباط هستند بعنوان زباله اتمی دفع شوند. اگر ناو انترپرایز در خایج فارس غرق شود هزینه ای که آمریکا از این طریق صرفه جوئی خواهد کرد بمراتب بیشتر از پولی است که از فروش لاشه آن بدست خواهد آورد و حل مسئله قطعات آلوده اتمی هم دیگر مسئله آمریکا نخواهد بود.

یک ناو کهنه جنگی باید در پایان دوران کارآمدی خود  یک بار دیگر برای یک نیت شوم به کار گرفته شود. به همان دلیل که فرنکلین روزولت دستور داد تا کشتی های کهنه جنگی را از «سان دیه گو»  به «پرل هاربور» منتقل کنند و ناوهای هواپیما بر و دیگر ناوهای جنگی نو را روز 7 دسامبر 1941 به منطقه امن در دور دست منتقل سازند.

آلمان فدرال تاکنون 5 زیردریائی اتمی دلفین به اسرائیل داده و در باره ششمی نیز مذاکراتی در جریان است.

سه واحد از آنها هنگام عبور از آبراه سوئز مشاهده شده اند. اینها احتمالا هم اکنون در خلیج عمان هستند و شاید هم به خلیج فارس رسیده باشند. تا در آنجا در کمین یک کشتی کهنه رو به اسقاط باشند که بیشتر به یک گوسفند قربانی شبیه است تا به  سلاح جنگی واقعی. این کشتی با ملوانان آمریکائی که در آن هستند مورد حمله قرار خواهد گرفت، همانطور که کشتی » لیبرتی» مورد حمله اسرائیل قرار گرفت، تا بتوان برای رسیدن به هدف های مورد نظر  آنرا به گردن ایران انداخت و رسانه های گوش بفرمان هم به آن پوشش خبری حمایتی خواهند داد.

اگر شما هم با تحلیل اوضاع به همین نتیجه رسیدید، هر جا خبری در باره جنگ و خلیج فارس خواندید این ویدئو را برای آن ها پست کنید. اگر ما بتوانیم آنها در اجرای این نقشه شوم دچار تردید کنیم و نگذاریم این نقشه با نام عوضی به اجرا در آید، احتمال آن هست که آنها از اجرای این نقشه منصرف شوند.

http://www.youtube.com/watch?v=Pg0_B4cDa4w&feature=results_video&playnext=1&list=PLD8BC53E26568A4BE

 

 

6 پاسخ

 1. دست اقای نافعی برای اینهمه زحمت و پشتکاری درد نکندو خسته نباشید .

 2. جناب نافعی ممکنه بفرمایید قضیه ناو لیبرتی و ربطش به مصر رو از کجاتون درآوردید؟ اگر به http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_incident سری بزنید می تونید تمام قضیه رو به طور کامل مطالعه کنید و ببنید هیچ جا صحبتی از مصر نشده .. چرا فکر می کنید می تونید به راحتی هر دروغی که خواستید بگید؟

 3. اگر به متن فیلم که بزبان انگلیسی است و به زیر نویس آن که به زبان آلمانی است توجه بفرمائید حتما پاسخ خود را دریافت خواهید کرد. این اطلاعات هم در ویکیپدیا فارسی درج شده است :
  حمله به ناو یو اس اس لیبرتی متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در تاریخ ۸ ژوئن ۱۹۸۷ توسط دو فروند جنگنده نیروی هوایی اسرائیل و تعدادی قایق اژدر افکن نیروی دریای اسرائیل در محدوده آبهای بین‌المللی در دریای مدیترانه و حوالی شبه‌جزیره سینا در جریان جنگ شش روزه صورت پذیرفت. در پی این حمله ۳۴ نفر از خدمه کشتی آمریکایی کشته و ۱۷۰ نفر زخمی شدند. همچنین ناو یو اس اس لیبرتی نیز به شدت آسیب دید.[۱]

  این واقعه تنها موردی در تاریخ آمریکا است که به نیروی دریایی آمریکا حمله شده است و خدمه نیروی دریایی آمریکا کشته شدند ولی هیچگاه توسط کنگره ایالات متحده آمریکا در این مورد تحقیق و تفحص به عمل نیامد.[۲]

 4. با سلام و عرض ادب
  دو مورد هست که مایلم در اینجا به آنها اشاره ای بکنم :
  ۱- من فکر می کنم اگر زمانی در ترجمه اشتباهی پیش می آید یااصلا بر فرض محال نگارنده این وبلاگ کلمه ای را پس و پیش یا اضافه کند .این درست نیست با ادبیاتی غلط زبان به انتقاد بگشاییم .میتوان با احترام و دوستانه توضیح خواست . برخورد احساساتی و عجولانه دقیقا بر ضد خود ما تمام می شود . چون سایر خوانندگان که بعنوان شنونده و گیرنده پیام در این وبلاگ نظر کرده و ناخودآگاه در جریان انتقادات و امور جاری در این سایت قرار می گیرند .خود بهترین داور و قاضی بوده و از لحن و نحوه برخورد هر شخصی پی به خلوص نیت او می برند !
  ۲- قابل توجه دوستانی که هنوز در دنیای رویاها و خوش باوریها زندگی می کنند . و هنوز با منطق » انشالله گربه است » روز را به شب می رسانند . لطفا روی لینک زیر کلیک کرده تا ببینید ما چقدر آدمهای خوش باور و ساده ای هستیم .ما کجاییم و آقایان امپریالیستها کجا ؟ عزیزان ، آمریکا و متحدانش برای منافع خود دست به هر کاری می زنند . غرق کردن یک ناو اتمی و ربط دادن آن به یک کشور یا ده کشور که چیزمهم و مشکلی برای آنها نیست . آنهم در شرایطی که ما همه انرژی و وقت خود را صرف چانه زدن بر سر مسائل کوچکی مانند بودن یا نبودن نام یک کشور یا ……می کنیم !!!! هر چند که به اعتقاد من احتمال جنگ و حمله نظامی امریکا بسیار کم است . زیرا اگر قرار به هجوم و حمله نظامی بود . امریکا ارتش خود را از عراق که مناسب ترین ، نزدیک ترین پایگاه و ستاد برای یک واکنش نظامی سریع علیه ایران است ، خارج نمی کرد ! با تشکر از زحمات آقای نافعی .
  این هم فایل مورد نظر http://de.wikipedia.org/wiki/Academi

 5. با سپاس از جواب ولی بازهم در هیچ کجا حرفی که شما ادعا کردید زده نشده و هیچ کس حمله به ناو لیبرتی رو به گردن مصر ننداخته ! سوال من خیلی واضحه : این جمله بر اساس کدوم مدرک و دلیل نوشته شده : حمله اسرائیل به کشتی آمریکائی بنام ” لیبرتی” نخست به گردن مصر انداخته شد.
  در رابطه با فیلم مورد ادعای شما هم روزانه هزاران فیلم بی سر و ته و پر از دروغ بر روی یوتیوب قرار می گیره ..آیا سند شما برای این حرفتون صرفا یک فیلم بر روی یوتیوبه؟

 6. آقای احمدیان اگر به سخنانی که در ثانیه های 50 تا 53 در فیلم گفته شده توجه بفرمائید پاسخ خود را دریافت داشته اید. اگر به مضمون فیلم اعتراض دارید باید با تهیه کننده فیلم در میان بگذارید. من در تهیه این فیلم هیچ نقشی نداشته ام و طبیعتا سندی هم ارائه نکرده ام. تحقیق در باره درستی یا نادرستی مطالبی که در هزاران فیلمی که در یوتیوب نشان داده می شود نیز کار من نیست. اگر شما ادعائی دارید این گوی و این میدان مطالبتان را به یوتیوب عرضه کنید. موضوع صریح وساده است. موفق باشید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: