سلطه بر نفت و گاز جهان حتی به قیمت جنگ اتمی


 

 

سلطه بر نفت و گاز جهان

 حتی به قیمت جنگ اتمی

برگرفته از : گلوبال ریسرچ

نوشته:

میشل خودوشوفسکی و فینیان کانینگهام

ترجمه رضا نافعی

خانم هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با بی بی سی اعتراف می کند که القاعده و دیگر سازمانها که نامشان در » فهرست تروریست ها»  ی آمریکا قرار دارد  از اپوزیسیون سوریه حمایت می کنند. کلینتون گفت :» در منطقه مخلوطی ازافراد خطرناک فعال هستند،  القاعده ، حماس و دیگران، که با صراحت  بگویم ، ما نامشان  را در فهرست تروریست  ها قراراداده ایم، این ها از اپوزیسیون در سوریه حمایت می کنند  یا ادعا می کنند که حمایت می کنند.»

خانم وزیر در عین حال در همین مصاحبه  با بی بی س  ادعای همیشگی غرب را تکرار کرد که مردم  بی دفاع سوریه » در معرض حملات بی ملاحظه » قدرت دولتی سوریه قرار دارند. ولی اسناد فراوانی وجود دارند که نشان می دهند آن  افراد غیرنظامی که در سال گذشته در سوریه بقتل رسیده اند در واقع قربانیان همان کسانی  هستند  که خانم کلینتون به آنها اشاره می کند.

 

میشل شودوخوفسکی اخیرا در مقاله اش چنین نوشت :

» از اواسط مارس 2011 گروههای مسلح اسلامی با حمایت پنهان سازمان های اطلاعاتی غرب و اسرائیل  دست به اقدامات تروریستی زدند، از جمله آتش زدن ساختمان های دولتی سوریه. نیروهای مسلح و تک تیراندازان ماهر که بسیاری از آنها مزدور هستند ( یعنی کسانی هستند که برای انجام عملیاتی از این نوع در مقابل دریافت مزد استخدام می شوند) افراد پلیس، نیروهای نظامی و عابران غیر نظامی  را مورد حمله قرار داده اند که مدارک همه آنها آن موجود است. گزارش گروه ناظران اتحادیه عرب  متکی بر اسناد  متعددی  است که اثبات می کند این گروه های مزدور مسئول قتل افراد غیر نظامی هستند. البته در مورد این قربانیان مسئولیت زیادی نیز متوجه  دولت سوریه و نظامیان است، ولی با صراحت تمام باید گفت که این عملیات تروریستی  ــ از جمله بقتل رساندن مردان، زنان و کودکان ــ  بخشی از دسیسه هائ آمریکا، ناتو و اسرائیل است. هدف این عملیات آنست که  با دادن پول، آموزش و حمایت » یک نیروی مسلح » در خود سوریه بوجود آورند.»

اعتراف کلینتون در آخر هفته گذشته، تاییدی است بر تحقیقات و گزارش هایئ که حاکی از آن بودند  قتل افراد غیر نظامی در سوریه کار گروه هائی است که حتی طبق معیار های خود آمریکا تروریست هستند و اوضاع  کنونی سوریه  ناشی از عملیات قهرآمیز و یک جانبه دولت علیه ملت نیست، واقعیت این است که دولت با  یک قیام مسلح سرپوشیده روبروست. اعتراف کلینتون تایید می کند که استفاده روسیه و چین از حق وتوی خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد و مخالفت آنها با قطعنامه ای که علیه سوریه مطرح شده بود، تصمیم درستی بود. ایراد اصلی آنها بر این ادعای نادرست بود که عملیات قهر آمیز در سوریه مطلقا یک جانبه است و عامل آن هم دولت سوریه تحت رهبری بشار اسد است.

کلینتون در  مصاحبه با بی بی سی همچنین  تایید می کند که  هم در خود سوریه و هم در خارج آن بسیاری از مردم قاطعانه مخالف دخالت خارجی در امور سوریه هستند. این  سخن  تایید  ناگفته این واقعیت است که مردم سوریه می دانند که این گروههای باصطلاح اپوزیسیون در کشور آنها مزدورانی هستند که همدست القاعده هستند.

عربستان سعوی و قطر، همپیمان های آمریکا در منطقه خلیج فارس، هر کدام بطور مستقل و جدا ازهم اطلاعیه هائی منتشر کردند مبنی بر این که حاضرند برای حمایت از  شورش علیه دولت سوریه، با ارسال اسلحه برای شورشیان از آنها حمایت کنند.

 با توجه به این که هنوز اکثریت مردم سوریه از دولت بشار اسد حمایت می کنند، اعلام چنین نیتی از سوی عربستان و قطر، علیه یکی از اعضای اتحادیه عرب، اتحادیه ای که خود آنها هم عضو آن هستند، یک نمونه بی مانند از دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل است. اگر موضوع را از منظر قضائی یا حقوق بین المللی مورد بررسی قرار دهیم، چنین اطلاعیه ای را می توان یک اقدام تجاوز کارانه بین المللی دانست.

افزون بر این اطلاعیه های عربستان و قطر را مبنی بر این که حاضرند با ارسال اسلحه از  شورشیان سوریه حمایت کنند، تاییدی ــ با تاخیر ــ بر این واقعیت دانست که از مدت ها پیش این حمایت های در جریان است. این نیز مشخص است که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس  و همچنین ترکیه و اسرائیل، هم اکنون  نیز با نقض اصول حقوق بین المللی ، برای کسانی که اسم خود را «ارتش آزاد سوریه » گذاشته اند، اسلحه می فرستند.

تا کنون آمریکا بطور رسمی موضع خود را، مبنی بر این که برای شورشیان سوریه اسلحه نمی فرستد حفظ کرده است. ولی واشنگتن امروز هم چون گذشته خواستار » تغییر رژیم» در سوریه است  و نشانه های فراوانی در دست هستند که نشان می دهند گروههای مخفی  ویژه  و متعددی  از  جمله آمریکائی، انگلیسی و فرانسوی فعالانه با اپوزیسیون همکاری می کنند.

واقعا حکایت مضحکی است که رژیم های اصولگرای سنی در خلیج فارس که فاقد مشروعیت دموکراتیک هستند، زیرا با رای مردم انتخاب نشده اند، دست در دست گروه هائی که  همدست  القاعده هستند، می خواهند در سوریه  باصطلاح » اصلاحات دموکراتیک » انجام دهند. چنین شرائطی  در لیبی هم بود، در آنجا هم با همدستی غرب با برخی ازکشورهای عربی حوزه خلیج فارس دولت آن کشور ساقط شد و نظم عمومی جامعه برهم ریخت، وضع حقوق بشر و شرایط زندگی مردم  امروز،  بشکل مستمر، بمراتب از گذشته بد تر شده است.

در سوریه هم باز با همان همدستان سابق روبروهستیم: واشنگتن، لندن، و دیگر قدرت های ناتو، یکپارچه همدست با اقتدار گرایان سنی  و سلفی  و تروریست ها که سوگند یاد می کنند  هدفشان  فقط حمایت از آزادی های دموکراتیک و حقوق بشر است.

البته  همدستی این گروههای ناهمگون  نشان می دهد که هدف واقعی آنها هیچ ارتباطی با آزادی های دموکراتیک و حقوق بشر ندارد. هدف اصلی واشنگتن و پادوهایش آنست که در جهان عرب و فراسوی آن دولت هائی را بر سر کار آورند که هدف های ژئو پلیتیک آن و در اینجا بطور اخص در درجه اول منابع سوختی ( نفت و گاز)  را بهتر کنترل  کنند. عراق، افغانستان، لیبی و حالا سوریه فقط ایستگاهای یک برنامه جهانی برای ایجاد یک جنگ مستمر هستند که اکنون اایران را هم تهدید می کند ــ گام بعدی این برنامه است. ولی هدف اصلی و نهائی  این عملیات روسیه و چین هستند.

از قرار معلوم واشنگتن مصمم است برای رسیدن به هدف های خود  از هر وسیله ای استفاده کند: با نقض قوانین بین المللی و جنگ های جنایت آمیز، با تلفات بی شمار و احتمالا حتی  دست زدن به یک جنگ جهانی با بکار بردن بمب اتمی. اما بهانه مضحک آن «مبارزه با ترور» است. بویژه وقتی از دهان هیلاری کلینتون می شنویم که واشنگتن امروز برای رسیدن به هدف و  تغییر رژیم در کشور های مورد نظر، علنا با  باصطلاح » دشمنان تروریست » همکاری می کند.

واشنگتن ادعا می کند که می خواهد با تغییر رژیم  در سراسر جهان دموکراسی و حقوق بشر را به کرسی بنشاند و صلح جهانی را تامین کند. اگر بخواهبم  اظهارات دو پهلو و ریاکارانه  واشنگتن را جدی بگیریم باید بگوئیم  نخستین جائی که رژیم آن باید تغییر کند خود واشنگتن است.

     لینک  مصاحبه  بی بی سی  با کلینتون این است :

http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-17170775

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=29524

Syrien: Clinton räumt USA auf derselben Seite wie Al-Qaida Um Assad Regierung Destabilise

– Von Michel Chossudovsky, Finian Cunningham – 2012.02.27

 US-Außenministerin Hillary Clinton hat eingeräumt, dass Al-Kaida und anderen Organisationen auf dem US-«Terror-Liste» sind die Unterstützung des syrischen Opposition.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: