آمریکا با چراغ خاموش در تدارک حمله و جنگ است!


آمریکا با چراغ خاموش

در تدارک حمله و جنگ است!

 

ریانووستی ــ  گزینش و ترجمه رضا نافعی

 

به گفته هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، دولت آمریکا در نظر دارد برای حفاظت بهتر منطقه خلیج (فارس) از خطر ایران مشترکا با کشورهای منطقه خلیج (فارس) دست به یک سلسله اقدامات  مشترک دفاعی بزند. بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه  کلینتون روز شنبه در اجلاس وزیران خارجه » شورای همکاریهای خلیج» در عربستان  گفت که آمریکا و متحدانش نگران فعالیت های هسته ای ایران  و  نیز دخالت های ایران در امور مربوط به کشورهای عربی هستند.

آمریکا و کشورهای خلیج ( فارس) برای دفع خطر ایران باید در عرصه فعالیت های دریائی و  موشکی دست به اقدامات دفاعی بزنند. بنا به گزارش رویتر، کلینتون گفته است همکاری نزدیک تضمین کننده ثبات منطقه خواهد بود. آمریکا برای  توسعه  همکاری های نظامی  تلاش خواهد کرد.

(همزمان با همین اجلاس، خبرگزاری ها گزارش دادند که امریکا در پی تفاهم با کشورهای خلیج فارس جهت ایجاد و برپائی سیستم سپر موشکی در این منطقه است. اگر چنین تفاهمی حاصل شود و این سیستم مستقر شود، ایران در تیررسی همان خطری قرار خواهد گرفت که تاکنون روسیه نسبت به آن وحشت داشته و معترض امریکا بخاطر برپائی این سیستم در لهستان بوده است.)

http://de.rian.ru/politics/20120401/263231924.html

 

 

حمله صدها نفر فعالان صلح  به مرکز فرماندهی ناتو

 

 

بروکسل ـ بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه پلیس بلژیک روز یک شنبه دهها نفر از کسانی را در برابر مرکز فرماندهی ناتو دست به تظاهرات زدند دستگیر کرد. در این تظاهرات دور از خشونت که از سوی Vredesactie und Action pour la با شعار „Nato game over“,  سازمان داده شده بود، نمایندگان سازمان های صلح دوست از 11 کشور اروپائی شرکت داشتند.

یکی از سازمان دهندگان تظاهرات گفت «ما چتر دفاع ضد راکت نمی خواهیم، ما خواستار حضور سربازان ناتو در لیبی یا افغانستان نیستیم، ما مخالف استقرار سلاح های خطرناک، بی فایده و ضد قانونی اتمی ( در اروپا) هستیم. ما می خواهیم با تظاهرات خود پیامی برای همایش سران و نخست وزیران کشورهای عضو ناتو بفرستیم که از بیستم تا بیست و یکم ماه مه در شیکاگو برپا خواهد شد.

 

http://de.rian.ru/politics/20120401/263232021.html

 

 

راهپیمائی هوادران صلح

 

 

یونگه ولت

 

 

«راهپیمائی عید پاک» جنبشی است که نمی توان آنرا از پای در آورد. در آلمان از جمعه این هفته تا – دوشنبه هفته آینده – هزاران نفر برای اعتراض به جنگ، سلاحهای اتمی و صادرات اسلحه دست به راهپیمائی اعتراضی خواهند زد. شبکه همکاریهای صلح در شهر بن اعلام کرد که از پنجم تا نهم آپریل نیز در بیش از 70 شهر آلمان راهپیمائی و تظاهرات انجام خواهد شد.

خواست مرکزی بیشتر فراخوان ها اعلام آتش بس در افغانستان و خارج شدن نیروهای نظامی کشورهای اروپائی از این کشور است. بنظر کمسیون سراسری آلمان برای صلح  Friedensratschlag Bundesausschuß، وقایع اخیر ــ به آتش کشیدن قرآن ، کشتار جمعی مردم و واکنش مردم افغانستان به آن ــ روشن ساختند که اشغال کنندگان افغانستان  به پیروزی  دست نخواهند یافت ، نه پیروزی نظامی و نه سیاسی. بسیاری از دولت ها اینک بفکر افتاده اند که نیروهای نظامی خود را قبل از تاریخ مقرر در  سال 2014 ، از افغانستان بازگردانند.

خروج نیروها

صرفنظر از این که کدام فکر عملی گردد، تراز نامه جنگی که اینک یازده سال و نیم از آغاز آن می گذرد چنان فلاکتبار است که اتحادیه جنگی فقط در فکر آنست که چگونه خود را بدون آبرو ریزی از این مهلکه به در کشد.» در حالی که غرب نخست باید به فکر آن باشد که  با اعتراف به نادرست بودن دست یازیدن به جنگ  و با آغاز خارج کردن نیروهای خود از افغانستان، چهره ای دوستانه  از خود ارائه دهد.»

شبکه همکاری های صلح اعلام کرده که راهپیمایان جنبش عید پاک خواستار پایان بخشیدن به صادرات اسلحه، از بین بردن سلاح های اتمی، نابودی تمام سلاحهای اتمی و تسریع در ترک بهره برداری از انرژی اتمی نیز هستند. نیروهای خواستار صلح از شورش های دور از خشونت علیه رژیم های مستبد در کشورهای عربی حمایت می کنند و تدارک جنگ علیه ایران و سوریه را محکوم می سازند.

کمسیون سراسری آلمان برای پیشنهاد صلح  Friedensratschlag Bundesausschuß  تردیدی ندارد که غرب باید اقدام ایران را برای غنی سازی اورانیوم  بپذیرد ومی افزاید:  «هر چند که  ما استفاده از نیروی اتمی برای مقاصد غیر نظامی نیز رد می کنیم «. در مقابل ایران باید تضمین کند که  بازدید گسترده تر از تاسیسات اتمی خود را برای مقامات بین المللی اتمی ممکن سازد. کمسیون سراسری صلح  در مورد سوریه خواستار » طرد کلیه بازی های فکری در باره دخالت نظامی » در این کشور و پایان بخشیدن فوری به ارسال اسلحه   به تمام کشورهای خاور نزدیک و میانه است.

 

سنتی از سال 

1960

 

 

سابقه مارش عید پاک در آلمان به سال 1960 باز می گردد.در نخستین تظاهرات فقط چند صد نفر بعنوان اعتراض به پذیرش موشک های حامل سلاحهای اتمی، در برابر میدان مشق برگن ـ هونه،  دست به تظاهرات اعتراضی زدند. در پایان دهه شصت تعداد معترضان شرکت کننده در راهپیمائی به صدها هزار نفر رسید. در سالهای گذشته تعداد شرکت کنندگان به چند ده هزار نفر می رسید.

 

 

http://www.jungewelt.de/2012/03-31/047.php

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: