خود سوزی اعتراضی در پایان تظاهرات تل آویو!


خود سوزی اعتراضی

در پایان تظاهرات تل آویو!

اشپیل آنلاین- ترجمه رضا نافعی

تظاهرات ادامه دار مردم اسرائیل علیه دولت حاکم بر این کشور، با خود سوزی اعتراضی یکی از تظاهر کنندگان در «تل آویو» وارد مرحله تازه ای شد. تظاهرات ادامه دار در اسرائیل علیه سیاست اجتماعی حکومت اسرائیل است. در تظاهرات شنبه شب گذشته مرد 57 ساله ای در جریان تظاهراتی که شمار شرکت کنندگان در آن بالغ بر 8 هزار تن گزارش شده خود را به آتش کشید.

او در وصیتنامه خویش نوشته است: «نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و وزیر دارائی اسرائیل مسئول سرنوشت من هستند. حکومت مرا غارت کرد و درمانده و بی پناه رهایم کرد»

 این مرد «موشه س» نام داشت و با آغشته ساختن خود به بنزین اقدام به خود سوزی کرد. پیکر سوخته او را به بیمارستان منتقل کردند اما وضع او وخیم گزارش شده است.

یکی از کسانی که در تظاهرات شرکت داشت به خبرنگاران گفت: موشه س. همیشه در تظاهرات یکسال اخیر شرکت می کرد. او مردی معمولی بود که در تل آویو زندگی می کرد ولی بعدا موسسه او ورشکست شد و راننده  تاکسی شد. تا زمانی که در اثر سکته بیکار نشده بود به همین کار ادامه می داد. پس از سکته مجبور شد به حیفا نقل مکان کند، زیرا دیگر از عهده تامین هزینه زندگی در تل آویو بر نمی آمد.

در تظاهرات بزرگ روز شنبه  ـ سالروز تظاهرات سال پیش ـ  که در بولوار روتشیلد در تل آویو برپا شد، تظاهر کنندگان خواستار عدالت اجتماعی و گسترش خدمات اجتماعی شدند و افزون بر این دولت نتانیاهو را متهم به فساد و رشوه خواری کردند.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/protest-gegen-netanjahu-in-israel-selbstverbrennung-in-tel-aviv-a-844450.html

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s