گزارش را بخوانید و فیلم را ببینید! این اعدام ها در سوریه با بانگ الله اکبر انجام می شود


http://www.youtube.com/watch?v=KggxTWkZJmU&oref=http%3A%2F%2Fwww.jungewelt.de%2F2012%2F08-02%2F057.php&has_verified=1

گزارش را بخوانید و فیلم را ببینید!

این اعدام ها در سوریه

با بانگ الله اکبر انجام می شود

یونگه ولت ــ ترجمه رضا نافعی

در پی جنگ میان شورشیان و نیروهای دولتی در سوریه هزاران نفر روی به گریز آورده اند. بنا به آمار «کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان»  روی هم رفته از ماه مارس 2011 تا کنون  بیش از 276هزار سوریائی به خارج از کشور پناه برده اند. بر اساس گزارش های همین منبع، مردم بی شماری نیز هم اکنون در حال فرار هستند. گویا طی روزهای گذشته بیش از 200 هزار نفر شهر بزرگ و چند میلیونی حلب را ترک کرده اند. شورشیانی که بوسیله کشورهای عضو ناتو  و کشورهای مرتجع عربی مانند قطر و عربستان مسلح شده اند قصد دارند در حلب  جنگی  برپا کنند که «مادر همه جنگ ها » باشد.

از قرار معلوم، همین ها  اسیرانی را که گویا هوادار اسد بوده اند بقتل می رسانند. در فیلمی که روز سه شنبه در یوتیوب به نمایش گذاشته شد و خبرگزاری فرانسه در ساعت 0.51 روز چهارشنبه خبر آنرا منتشر کرد، مشاهده می شود افرادی که فریاد می زنند «زنده باد ارتش سوریه ازاد» اسیری را که قبلا شکنجه شده بود با سر و روی خونین  به محلی می برند.  آنگاه او را همراه اسیرانی دیگر در کنار دیوار قرار می دهند و با فریادهای «الله و اکبر» آنها را تیرباران می کنند. شورشیان حتی اجساد تیرباران شده ها را نیز با  مسلسل های نیمه خود کار خود به تیر می بندند. گروه تبلیغاتی مخالفان اسد   به نام » گروه ناظران حقوق بشر در سوریه » که در لندن مستقر است در مورد این جنایات جنگی گفت  کشته شدگان متعلق به قبیله البری بوده اند که گویا هوادار اسد بوده اند و در کنار نیروهای امنیتی به تظاهرات ضد اسد حمله کرده اند. در عین حال رامی عبد الرحمان رئیس گروه ناظران  به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت تیرباران اسیران ناقض تمام اصول حقوقی است ــ چه حقوق بین المللی و چه حقوق اسلامی ــ . این جنایت است، انتقام جوئی است.

خبرگزاری رویتر به یک فیلم دیگر اشاره کرد که در آن شورشیان  روز سه شنبه پس از تسخیر یک  پاسگاه پلیس  در جنوب شرقی حلب  با خود ستائی می گویند بیائید و ببینید لاشه کسانی را که بنام  اسد به درک واصل شدند. دوربین روی اجساد کشته شدگان در پاسگاه متمرکز می گردد. دست کم 15 نفر در پاسگاه و باغچه مجاور ساختمان آن کشته شده اند. یکی از شورشیان با سلاحی که در دست دارد جسد فرمانده پاسگاه را نشان می دهد و بعد به روی آن آتش می گشاید. شورشی ناشناس آنگاه فریاد می زند: من بر تو و بر بشار الاسد مستبد تف می کنم ! «.

در صفحات اینترنتی خبرگزاری های بزرگ آلمان تا روز چهارشنبه بعد از ظهر به  این فیلم ها اشاره ای نشده است. ولی بجای آن  اشپیگل آنلاین تحت عنوان :» رژیم اسد در حلب می کشد و شکنجه می دهد» گزارشی از سازمان عفو بین الملل منتشر کرد ولی ننوشت که این گزارش مربوط به ماههای آوریل و مه است.   ناظران سازمان ملل در سوریه، روز چهارشنبه در دمشق گفتند طبق اسناد تایید شده  شورسیان حالا خود به  سلاحهای سنگین  جنگی مانند تانک مجهز شده اند.

http://www.jungewelt.de/2012/08-02/057.php

4 پاسخ

 1. نفرت و جنگ، جنگ و نفرت می زاید. جناب نافعی و بازدیدکنندگان محترم، لطفاً این داستان را بخوانید:
  بین دو قبیله از اعراب جنگ درگرفت و از یک قبیله 100 نفر کشته شد و فقط یک نفر باقی ماند. آن باقی مانده سوگند یاد کرد تا صد نفر از قبیله مقابل را نکشد، از پا ننشیند. بالاخره آنقدر آدم کشت تا تعداد کشته ها به 99 نفر رسید و در یکی از درگیری ها، خود هم در بیابانی در شبه جزیره عربستان کشته شد و جسدش خوراک لاشخوران شد و فقط استخوانهایش باقی ماند.
  از قضا روزی گروهی از قبیله متخاصم از کنار استخوانهای به جای مانده از این شخص عبور کردند. ناگهان بادی درگرفت و استخوان قوزق پای او را بلند کرد و بر فرق یکی از افراد قبیله زد و به این ترتیب، 100مین نفر نیز توسط استخوانهای باقی مانده یک نفر کینه جو که سالها از مرگش می گذشت، از بین رفت!

 2. آقای نافعی با درود های فراوان و تشکر از زحماتتان .دوست گرامی جنایت کار اصلی کسی است که به خواستهای ملتش تن در ندهد.نمونه بارزش در کشور خودمان. با تشکر دوباره از شما و زحماتتان.

 3. اقای نافعی سلام!
  واقعاً زحمات شما در تدارک نوشته های دست اول با ترجمه بسیار روان وزیبای تان قابل تحسین است. شما زنده باشید.
  متآسفانه بعضی ها هنوز هم از حوادث سوریه برداشت درستی ندارد وفکر میکنند که گویا کسی که به خواسته های ملتی تن نمیدهد خود جنایت کار است…در حالیکه جنگ در سوریه بین دولت قانونی و منتخب مردم با مخالفان اندکی بوده که غرب و کشور های مرتجع عرب از آن سوء استفاده کرده با اجیر و مسلح ساختن افرادی از کشور های مختلف آنرا در بین مخالفین ادغام وبه سوریه سرا زیر ساختند… این جنگ را جنگ کوچک جهانی در کشور میداند…در هر حالت کشتار انسانهای بی گناه مایه تآسف و اندوه بسیار است. بسیاری آگاهان را عقید بر این است که اگر آن کسی که «جنایت کار» است اگر قدرت را رها کند این جنگ هرگز خاموش نمیشود ووضع از کنترول برامده و به یک جنگ منطقوی مبدل میشود … با تقدیم احترام

 4. آقای سمیع گرامی که مطلب بالا را نوشته اید . اگر آقای بشار اسد از همان روز اول تن به یک انتخابات آزاد داده بود و به آن تن می داد کشور های مرتجع منطقه و دیگران دخالتی در این موضوع نمی کردند. بنده گمان کنم شما حتی با یک انتخابات آزاد در ایران هم مخالفید.از مطلب بالای شما اینطورنشان می دهد.یک جنایتکار ملتی را به خاک سیاه نشانده آقای عزیز حزب الهی.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: