چهره مثبت شورشیان سوریه در اظهارات مقامات امنیتی آلمان


چهره مثبت  شورشیان سوریه

در اظهارات مقامات امنیتی آلمان

نشریهHintergrunde ــ ترجمه رضا نافعی

نشریه » Hintergrunde» چاپ شهر «فرانکفورت» در کشور آلمان که دیدگاهی انتقادی نسبت به مطالب منتشر شده در نشریات متمایل به راست این کشور دارد، بدنبال انتشار مصاحبه رئیس سازمان امنیت آلمان با روزنامه معروف و پر خواننده «دی ولت» آلمان، نقدی بر این مصاحبه – بویژه مسائل مطرح شده درباره سوریه- نوشته است. این روزنامه می نویسد:

شیندلر رئیس سازمان امنیت المان ( مراجعه کنید به بخشی از مصاحبه وی که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد از اینجا http://www.pyknet.net/1391/08mordad/22/page/alman.php) گفته است که در آینده  این سازمان فعالیت های خود را  در دو کشور سوریه و افغانستان متمرکز خواهد کرد . وی گفت:  امکانات ما محدود است و من معتقدم در آینده مناطقی خواهند بود که کمتر مورد توجه ما قرار خواهند داشت. سازمان ما باید نیروهای خود را  متمرکز سازد و مرکز ثقل های مشخصی مانند سوریه و افغانستان داشته باشد.  بنظر من کار تمام  و کمال در یکی  دو جا بهتر از کارهای  نصف نیمه در چندین جا ست».

 از هم اکنون باید در پذیرش اظهارات شیندلر در مورد سوریه  بسیار محتاط بود. احتمال آن هست که  اظهارات او در بارۀ سیر امور در سوریه  تلاشی باشد برای مثبت جلوه دادن عملیات شورشیان و تروریست های خارجی، چرا که  او گفت : «زمانی ارتش سوریه حدود ۳۲۰ هزار سرباز داشت، اما در ماه‌های گذشته تلفات زیادی داشته است. بنا به برآوردها، این تلفات حدود ۵۰ هزار نفر است. این افراد شامل سربازان کشته و مجروح، فراری یا پیوسته به مخالفان می‌شوند.»

این مقام امنیتی  می کوشد تا جائی که ممکن است از شورشیان چهره مثبت جلوه گر سازد و می گوید طبق اطلاعات سازمان امنیت «حدود ۲ تا ۳ هزار نفر از نظامیان» به مخالفان مسلح پیوسته‌اند. به گفته وی «ریزش» نیروهای نظامی سوریه همچنان ادامه دارد.

گویا این واقعیت که شورشیان قدرت  کنونی خود را  فقط مدیون کمک های مزدوران، حمایت مادی و غیر رسمی کشورهای غربی و همپیمانهای عربشان، دیکتاتور های عربستان سعودی و قطر هستند برای مقام امنیتی و یا نویسندگان روزنامه «دی ولت» (روزنامه ای که شیندلر با آن مصاحبه کرده و مطالب مورد اشاره را در آن مطرح کرده) نکته ای نیست که قابل گفتن باشد . مقام امنیتی سعی می کند نفوذ فزاینده تروریست های اسلامی و القاعده را، که رسانه های غربی نیز مدت هاست دیگر آن را انکار نمی کنند کم اهمیت جلوه دهد و وانمود کند که  شورش اصلا زیرنفوذ  اسلامیست ها نیست. او می گوید: «اسلام‌گرایان در جنبش مقاومت سوریه به هیچ‌ وجه دست بالا را ندارند، آنها تنها اقلیتی در این جنبش هستند. شیندلر تصریح کرد که در سوریه گروهی افراطی فعالیت می‌کند. برای مثال جبهه»النصرة» تا کنون مدعی اجرای ۱۳۰ حمله بوده است».

ولی او حتی یک کلام هم در باره این که این 130 حمله چه تلفاتی به مردم غیر نظامی وارد آورده بر زبان نمی آورد. اما  اعتراف می کند که  جبهه «النصرة» و القاعده با هم ارتباط دارند.

تا همین چندی پیش همه آنها که با اتکاء به شواهد  و مدارک قابل توجه حدس می زدند القاعده که متهم حملات 11 سپتامبر در نیویورک است، خود ساخته و پرداخته غرب است و رزمندگان آن اجرا کنندگان خواست ها و علائق غرب هستند، مورد حمله قرار می گرفتند که این  سیاه اندیشان  نظریه پردازان  نظریه توطئه هستند. ولی امروز دیگر همه می دانند که این گروهها از پایگاه ناتو در ترکیه کمک های مادی و داروئی دریافت می دارند. امروز همه می بینند که توطئه نه تنها نظریه  نیست بلکه واقعیتی است انکار ناپذیر.

http://www.hintergrund.de/

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s