پیش بسوی جنگ میان مردم متمدن و غیر متمدن! با فیلم «عصمت مسلمانان» نردبام از زیر پای اوباما می کشند!


 

یونگه ولت ــ گزینش و ترجمه رضا نا فعی

روز جمعه هنگامی که هزاران پاکستانی طبق سنت در مساجد حضور داشتند، هفت فرستنده تلویزیونی پاکستان فیلمی را بنمایش گذاشتند که به سفارش سفیر آمریکا تولید شده است. در این فیلم پرزیدنت اوباما و هیلاری کلینتون وزیر خارجه او فیلم «عصمت مسلمین» را طرد کردند.

وزیرخارجه آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا مطلقا دستی در تولید این فیلم ندارد. اما این فیلم سفارشی تاثیر محسوسی بر مردم پاکستان نداشت: در پاکستان نیز چون بسیاری از کشورها، پس از نماز جمعه دهها هزار مسلمان به خیابانها آمدند تا علیه توهین به پیامبرشان اعتراض کنند. بنا به گزارش رسانه ها ، در کراچی و پیشاور، در پی زد و خورد میان تظاهرکنندگان و نیروهای انتظامی، سه نفر کشته شدند. حزب کمونیست پاکستان ( سی.پی.پی.) تصمیم «راجا پرویز اشرف» نخست وزیر پاکستان را مورد تایید قرار داد که باحترام پیامبر روز جمعه را روز تعطیل عمومی  اعلام کرد ولی این حزب دولت اسلام آباد و ارتش پاکستان را متهم می کند به این که در برابر حملات هواپیماهای بی سرنشین آمریکا سکوت می کنند. طبق گزارش موسسه معتبر (تی. بی.آی.جی) که یک دفتر روزنامه نگاری پژوهشی  انگلیسی است و آمار دقیق جنگ تروریستی سیا را جمع می کند، روز اول سپتامبر در شمال غربی وزیرستان(منطقه پشتو نشین که کانون طالبان و القاعده محسوب می شود- مترجم) 4 تا 6 نفر کشته شده اند. جمیل احمد مالک، دبیرکل حزب کمونیست پاکستان گفت: » همیشه امپریالیسم آمریکا و شهروندانش و یا کشورهای سرمایه داری هستند که گاه به گاه آگاهانه با احساسات مردم مسلمان بازی می کنند». گرچه دستگاه دولتی آمریکا از فیلم موهن فاصله گرفته، اما اقدام مثلث اوباما، کلینتون، سیا اقدامی است از روی ترس، مالک از دولت پاکستان خواست سفیر آمریکا را از پاکستان اخراج کند و تا زمانی که تهیه کننده فیلم مجازات نشده او را نپذیرد.

البته چنین احتمالی نمی رود. ولی بجای آن  سازمان » ابتکار دفاع از صلح آمریکا » که دست کم به تهیه کنندگان فیلم «عصمت مسلمین»  نزدیک است و سخنگوی آنها شده است، از روز دوشنبه به  قطار های مترو نیویورک پلاکارت هائی نصب خواهد کرد با این نوشته :»درهر جنگی میان مردم متمدن و وحشی ها از مردم متمدن حمایت کنید: از اسرائیل حمایت کنید با جهاد مبارزه کنید» . تا کنون اعلام نشده که اوباما و کلینتون این کار را تایید نمی کنند.

در آلمان «بنیاد جوردانوبرونو » که نگاهی منتقدانه به مذهب دارد با ممنوع کردن نمایش فیلم مخالفت کرده است. سخنگوی هیئت مدیره این بنیاد گفت گرچه کیفیت این فیلم بیش از حد نازل است اما نمی توان به این دلیل نمایش آن را ممنوع کرد. معیار نمایش فیلم در آلمان نه موازین زیباشناسی است و نه موافقت یا مخالفت  متعصبان مذهبی «.

http://www.jungewelt.de/2012/09-22/056.php?print=1

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: