به بهانه کنترل سلاح های شیمیائی 150 کارشناس نظامی امریکا در مرز سوریه- اردن مستقر شدند


به بهانه کنترل سلاح های شیمیائی

150 کارشناس نظامی امریکا

در مرز سوریه- اردن مستقر شدند

یونگه ولت ـ ترجمه رضا نافعی

  برای آن که اردن بتواند از عهده سامان دادن به کار انبوه  پناهجویان سوریائی به آن کشور برآید  دولت آمریکا 150 «کارشناس نظامی» به اردن اعزام کرده است. بنا به گزارش نیویورک تایمز یکی از نمایندگان کشورهای شرکت کننده در کنفرانس وزرای دفاع ناتو که نامش ذکر نمی شود، روز چهارشنبه در حاشیه کنفرانس که در بروکسل برپا شده است گفت: وظیفه این گروه ویژه آنست که مانع انتقال چالش از سوریه به اردن گردد. یکی دیگر از وظائف این گروه آنست که اگر سوریه  نتواند سلاحهای شیمیائی خود را حفظ کند، این گروه به میدان آید و دست بکار شود. این گروه در یکی از اماکن ویژه ارتش اردن، در 50 کیلومتری مرز سوریه ، مستقر شده است.

بنظر ناظران سیاسی، این ماموریت بخشی از نقشه ناتوعلیه سوریه است که از پائیز 2011 روی میز است. «راسموسن» دبیرکل ناتو روز سه شنبه در بروکسل بر حمایت ناتو از ترکیه تاکید و اعلام کرد که نقشه های ضروری برای دخالت احتمالی در سوریه آماده هستند. بخشی از «کارشناسان نظامی» آمریکا می توانند عوامل «سیا» سازمان اطلاعاتی آمریکا  باشند که احتمالا ماموریت های دیگری دارند. از چند ماه پیش بنا به حدس و گمان های رسانه های گوناگون نقشه ای برای قتل رئیس جمهور سوریه کشیده شده است. این خبر پس ازضربه انفجاری ماه ژوئیه در در دمشق که موجب کشته شدن برجستگان ارتشی و اطلاعاتی گشت، بشدت افزایش یافتند. در آن انفجار «داود راجحة»  وزیر دفاع و معاونش آصف شوکت، هشام اختیار رئیس دفتر امنیت ملی و ژنرال حسن توركماني معاون رئیس جمهور بقتل رسیدند.

منبع رسمی این گمانه زنی ها  پرتال اینترنتی  » دِبکا » ست که به سازمان اطلاعات اسرائیل نزدیک است. «اخبار» این پرتال اکثرا دادن آدرس غلط برای رد گم کردن (دس اینفورماسیون) است. بر اساس خبر نقشه فرانسه ــ عربستان برای بقتل رساندن بشار الاسد بمباران وسیع کاخ ریاست جمهوری در دمشق است. همزمان با بمبارن باید رادار و نیروی پدافند هوائی پیرامون شهر دمشق از کار انداخته شوند. گفته شده که اوباما با این نقشه مخالفت کرده است. اما بگفته  «باب کار » وزیر خارجه استرالیا قتل رئیس جمهور سوریه  در حال حاضر نادرست بنظر نمی رسد.  وزیر خارجه استرالیا  روز سه شنبه گفت بنظر او شرط نزدیک شدن به صلح در سوریه بمباران شدید بخشی  از سوریه و قتل» رئیس جمهور است.

در محافل شورشیان گفته می شود که عبدالباسط سیدا رئیس شورای ملی سوریه روز دوشنبه در پاسگاه مرزی باب الهوى واقع در استان ادلب که  بارها به تصرف  جنگجویان  القاعده  و  یا جهاد گرایان   افتاده با فرماندهان » ارتش آزاد سوریه » ملاقات کرده است.

بگفته یک سخنگوی » ارتش آزاد سوریه » پس از دیدار در دوحه پایتخت قطر در پایان هفته «تغییرات بزرگی » رخ خواهد داد. قرار است 26 سازمان و گروه تازه  از مخالفان به شورا پذیرفته شوند. تنها گروهی که به عضویت پذیرفته نخواهد شد «شورای ملی همکاری برای تحول دموکراتیک» ( ان.سی.سی.)است. این سازمان مخالف جنگ و دخالت خارجی در سوریه است و خواستار تحول مسالمت آمیز سیاسی است.

گیدو وستر وله وزیر خارجه روز سه شنبه  در برلن با معاون وزارت خارجه عربستان سعودی دیدار کرد. در اطلاعیه رسمی پیرامون این دیدار اعلام شد که در بارۀ اوضاع سوریه، تقویت اپوزیسیون سوریه و وضعیت اضطراری  مردم  سوریه گفتگو شده است. وستر وله از رژیم سوریه خواست تا فورا به تحریکات در مرز سوریه ــ  ترکیه پایان دهد. روز قبل از آن رسانه انگلیسی بی بی سی گزارشی در بارۀ حضور عربستان در شمال سوریه پخش کرد. خبرنگاری که همراه با شورشیان در حلب بوده و از جبهه دیدار کرده بود در مسجدی  از یک انبار اسلحه فیلمبرداری کرده بود. از جمله از سه جعبه مواد منفجره با مارک موسسه » داستان » از اوکرائین.  به خبرنگار بی بی سی اجازه داه نشد که نگاهی به درون جعبه بیاندازد. ولی آدرس در یافت کننده مواد منفجره  روی جعبه ها چنین بود : وزارت دفاع، ارتش و نیروی هوائی عربستان سعودی.

http://www.jungewelt.de/2012/10-11/027.php

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: