رئیس موسسه خاورمیانه روسیه: شاهد تدارکات حمله به ایران هستیم!


رئیس موسسه خاورمیانه روسیه:

شاهد تدارکات حمله به ایران هستیم!

ریانووستی – ترجمه رضا نافعی

«چاک هاگل» وزیر دفاع امریکا روز  دوشنبه در نخستین دیدار رسمی خود از اسرائیل  با همتای اسرائیلی خود  موشه جالون گفتگو کرد. این خبری بود که روز سه شنبه روزنامه روسی نساویسمایا گاستا منتشر کرد.

آمریکا در هفته جاری قراردادی برای فروش تسلیحاتی به ارزش 10 میلیارد  دلار  با  اسرائیل، عربستان و امارات عربی  امضاء خواهد کرد. بنظر کارشناسان این کار اشاره ایست  صریح خطاب  به ایران. این سلاح ها ویژه حمله به  تاسیسات اتمی ایران هستند.

دیدار وزرای دفاع دو کشور در پایگاه نظامی » کیریا »  در تل آویو صورت گرفت. در کنفرانس مطبوعاتی که پس از این دیدار برپا شد هاگل به همتای اسرائیلی خود اطمینان داد که آمریکا  به توافق هائی که در دیدار اخیر اوباما حاصل شده وفادار خواهد ماند. هاگل گفت از لحاظ آمریکا اتخاذ تصمیم  برای وارد آورد ضربه به ایران  بعهده  خوداسرائیل گذاشته شده است.

به گفته هاگل  رادار های ضد راکت، سیستم های رادار،هواپیماهای ویژه سوخت گیری در هوا از نوع  Bell V-22 Osprey  در اختیار اسرائیل گذاشته خواهد شد. این ها سلاح هائی هستند که به هیچ کشور دیگری فروخته نخواهند شد. با این سلاح ها اسرائیل به مدرن ترین سلاح های منطقه دست خواهد یافت.

بنا به گفته جالون آمریکا و اسرائیل باید واکنش  در خور به چالش هائی نشان دهند که در منطقه پیش می آید. بزرگترین چالش ایران است. جالون گفت: » ایران  نه تنها  برای امنیت و ثبات منطقه  بلکه برای تمام جهان خطرناک است. ایران حماس و حزب الله را تجهیز و از رژیم سوریه پشتیبانی می کند و سبب بی ثباتی در عراق ، افغانستان ، سودان و یمن است. رژیم ایران سلاح ها اتمی تولید می کند».

 بنا به گزارش نیویورک تایمز کنگره آمریکا در این هفته ارسال هواپیماهای Kipprotor V-22Osprey ,  و هواپیماهای سوخت گیری در هوا را برای اسرائیل تصویب خواهد کرد.

 بنوشته روزنامه اسرائیلی  » گلوبِس» ارزش این سلاح ها  مجموعا به سه میلیارد دلار بالغ می گردد.

  رئیس موسسه  خاور نزدیک در آکادمی علوم روسیه گفته است:

«با نگاهی به مجموعه تکنیک نظامی که به اسرائیل فرستاده می شود در می یابیم که  بزودی جنگ علیه ایران آغاز خواهد شد. هنگام حضور اوباما در  اسرائیل، تل آویو به او قول داده است که در سه ماه آینده به ایران حمله نکند. این مهلت در پایان ماه ژوئن بسر خواهد رسید. از اواسط ماه ژوئیه باید در انتظار همه چیز در منطقه بود.

http://de.rian.ru/zeitungen/20130423/265994399.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: