کنفرانس خبری پوتین و مرکل در روسیه حکومت «نصر» و «القاعده» در سوریه به نفع هیچکس نیست!


کنفرانس خبری پوتین و مرکل در روسیه

حکومت «نصر» و «القاعده»

در سوریه به نفع هیچکس نیست!

ریانووستی- ترجمه رضا نافعی

آنها که با پرزیدنت اسد در سوریه می جنگند مردم سوریه نیستند، بلکه جنگ سالارانی هستند سخت مسلح.  این سخنان را، روز جمعه، پرزیدنت پوتین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، در سنت پترزبورگ اظهار داشت.

پوتین تاکید کرد که آنها افراط گرایانی هستند که «خوب آموزش دیده اند و آنها را خوب مسلح کرده  اند، از جمله بوسیله آمریکا و از جمله از طریق کانال های سازمانهای تروریستی».

جامعه بین الملل هسته مرکزی مخالفان مسلح دولت سوریه را سازمان های تروریستی اعلام کرده است.

 پوتین گفت: من خواستار انتشار اخبار واقعی هستم . سازمان تروریستی و شناخته شده نصرت یکی از مراکز مخالفان مسلح است. وزارت خارجه آمریکا نیز این سازمان را یک سازمان  تروریستی می داند، و آن را سازمانی می داند که با القاعده در ارتباط است. چه کسانی را می خواهند مسلح کنند؟»

پوتین در سخنان خود از پیدایش خلاء قدرت در سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت :» اگر اسد امروز برود، خلاء قدرت ایجاد خواهد شد. چه کسی می خواهد این خلاء را پر کند؟ احتمالا همین سازمانهای تروریستی؟»

پوتین پرسید:» چگونه می توان جلوی آنها را گرفت، وقتی که اینها مسلح هستند و مهاجم؟ این پرسش پاسخی ندارد.

«فقط یک اندیشه مدبرانه وجود دارد، که ما در کنفرانس گروه 8 از آن حمایت کردیم. من  حالا می خواهم  آن را با صدای بلند اعلام کنم: باید تمام  گروههای سوری را که با هم در رقابت هستند متقاعد کرد که به ژنو بیایند و در کنفرانس دوم ژنو با هم گفتگو کنند، به خشونت پایان دهند وطرح قابل قبولی برای شکل دادن کشور خود در  آینده و تضمین امنیت همه گروهای قومی و مذهبی بیابند» .

ریا نوستی از قول پوتین گزارش داده است که روسیه برای مدرن کردن نیروی نظامی خود باید خطر » ضربه اتمی که سر را قطع می کند » در نظر داشته باشد.

پوتین در سنت پترزبورگ در یک اجلاس مشورتی در باره تجدید تسلیحات ارتش روسیه گفت » تحلیلگران نظامی پیوسته و بکرات از آن ضربه نخستینی سخن می گویند که سر را میزند و خلع سلاح می کند، ضربه ای که حتی قدرت های اتمی  نمی توانند در برابر آن ایمنی داشته باشند. » ما در نقشه هائی که برای تکامل بخشیدن به  نیروی نظامی خود طرح می کنیم باید این را نیز در نظر داشته باشیم.» رئیس جمهور روسیه یاد آور شد که آمریکا چتر دفاع راکتی خود را گسترش می دهد.

http://de.rian.ru/politics/20130621/266348185.html

http://de.rian.ru/politics/20130619/266330366.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: