سلاح شیمیائی بهانه است حمله به روسیه هدف واقعی!


 

 

سلاح شیمیائی بهانه است

حمله به سوریه هدف واقعی!

 

یونگه ولت ــ ترجمه رضا نافعی

بازدید ها تا امروز

2,500,808

 

» هیچ تردیدی نیست » که   حمله شیمیائی  چهارشنبه گذشته کار دولت سوریه بوده است»، این سخن جان کری وزیر خارجه آمریکاست که با اعتماد کامل به درستی خدشه ناپذیر  آن بر زبان آورد. جان کری به سخنان خود ادامه داد و گفت کسی که در صحت این حکم تردید کند باید به  سلامت وجدان خود شک کند و معیار ها اخلاقی خود را محک بزند. پوتین ، رئیس جمهور روسیه، روز دو شنبه تصریح کرد که  آمریکا تا کنون نه تنها سند  بلکه  حتی نشانه ای هم  که برای  درستی ادعای خود ارائه نکرده است.

ولی واشنگتن می خواهد در روزهای آینده اطلاعات خود را در اختیار افکار عمومی جهان قرار دهد. دست کم رسانه های آمریکائی این طور ادعا می کنند و طبق معمول  اعلام  هم نمی کنند که  منبع این خبر کیست و کجاست. آنچه قابل تردید است یکی همین باصطلاح افشای  اسناد است  و یکی هم مقصر دانستن سوریه که فعلا همه دولت های مهم غربی  بر محکومیت اثبات نشده  آن مهر تایید زده اند.

بازرسان سازمان ملل از  روز 18 آگوست در سوریه هستند تا در باره حملات شیمیائی پیشین ــ که صدمات و تلفات آن بمراتب کمتر بود  ــ تحقیق کنند. آن کس که  درست در چنین لحظه ای دست به یک حمله شدید شیمیائی بزند فقط می تواند یک هدف داشته باشد  و آن دادن بهانه برای دخالت نظامی کشورهای غربی در سوریه است. بسیاری از کشورهای منطقه  دارای امکان و مهارت لازم برای تولید این مواد شیمیائی هستند. شلیک این بمب ها، یعنی کاری که در هفته پیش در نزدیکی دمشق رخ داد، برای   چند مامور اطلاعاتی و یا چند تروریست  کاریست آسان. ولی رد پای آنها را یافتن کاریست تقریبا غیر ممکن.

اتحادیه نظامی غرب حتی بدون ارائه  باصطلاح اسناد خود نیز از روزها پیش با شدت و حدت تمام مشغول تدارک جنگ است . این که بازرسان سازمان ملل که از روز دوشنبه در محل وقوع فاجعه مشغول تحقیق هستند، به چه نتیجه ای خواهند رسید، هیچ نقشی بازی نخواهد کرد . جان کری روز دوشنبه خیال همه  را راحت کرد و  گفت این تحقیقات » خیلی دیر» شروع شده است. بنظر می رسد    پرزیدنت اوباما با داشتن جایزه صلح نوبل در دست تصور می کند که دیگر   برای جنگ هائی که می کند توضیحی به کسی بدهکار نیست نه به مردم آمریکا و نه به افکار عمومی  جهان. این دکترین متهم کردن بی سند  که می توان آنرا دکترین اوباما نامید، دکترین کار آمدی است و می تواند    در مورد ایران  نیز بکار گرفته شود.

 صاحبان قدرت در آمریکا می خواهند با جنگ علیه سوریه  روسیه را تحقیر کنند. باید به شدت تمام به روسیه  نشان داده شود که نقش  و امکاناتش در عرصه سیاست بین المللی تا  چه حد محدود است. همین چند هفته پیش اوباما با صراحت اعلام کرد که  آمریکا تقریبا  هیچ نیازی به روسیه ندارد. اینک غرب می خواهد با از بین بردن رهبری سوریه یکی از آخرین همپیمان های روسیه را از بین برده باشد.

 

 

http://www.jungewelt.de/2013/08-28/050.php

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: