برای پر کردن شکم گرسنگان 22 کشور اروپائی آشپزخانه های خیابانی در اروپا گسترش می یابد


برای پر کردن شکم گرسنگان 22 کشور اروپائی

آشپزخانه های خیابانی

در اروپا گسترش می یابد

 

اشپیگل آنلاین- ترجمه رضا نافعی

بازدیدها تا امروز

2,550,548

گزارش صلیب سرخ: 43 میلیون اروپائی قادر به پرداخت هزینه خوراک خود نیستند.

در اروپا تعداد افرادی که قادر به پرداخت هزینه خوراک خود نیستند پیوسته رو به فزونی است. بر اساس پژوهش موجود 43 میلیون شهروند اروپائی نیازمند دریافت غذا از آشپزخانه های خیابانی و  دریافت صدقه هستند. صلیب سرخ اعلام کرده بحران انسانی کنونی در  60 گذشته  در قاره اروپا مانند نداشته است.

 

رم / ژنو – مستمندان بدون دریافت خوراک  رایگان از آشپزخانه های خیابانی و دریافت  خوار و بار رایگان قادر به پرداخت اجاره   خود نیستند. طبق گزارش سازمان بین الملیی صلیب سرخ و هلال احمر 43 میلیون نفر از شهروندان اروپائی با در آمد خود  قادر به تامین زندگی خود  نیستند. طبق این گزارش 120 میلیون نفر از شهروندان اروپائی در معرض خطر فرو غلتیدن به  دره   فقر هستند. این گزارش روز پنجشنبه در شهرهای رم و ژنو منتشر شد.

 بِکِل گِلِتا  دبیرکال سازمان بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر گفت » اروپا با وحشت انگیز ترین بحران انسانی روبروست که در 60 سال  گذشته نمونه آن دیده نشده است». صرفنظر ازاندک کشورهائی که وضع اقتصادیشان رو به جان گرفتن است  در دیگر کشورهای این قاره میلیونها نفر گرفتار فقری شده اند که حاصل بحران مالی است.

طبق آمار گیری 42 سازمان صلیب سرخ و هلال احمر از سال 2009 تا 2012 تعداد در یافت کنندگان خوار و بار از سازمانهای امدادی در 22 کشور اروپائی 75 در صد افزایش یافته است.

بر اساس  گزارش صلیب سرخ فرانسه سه چهارم از دریافت کنندگان کمک های غذائی قادر به پرداخت اجاره خود نیستند.  مبنای این تحقیق   آمار اداره آمار اتحادیه اروپا از  52 کشور اروپائی  بوده است.

سختی زندگی اجتماعی بویژه در ایتالیا محسوس تر است : هنگامی که بحران مالی در اوج بود 150 هزار مغازه و موسسه کوچک مجبور به تعطیل کار خود شدند – بر اساس پژوهش پیشگفته  این امر سبب گسترش وسیع فقری تازه گشت. بگفته فرانچسکو روکا، پرزیدنت صلیب سرخ ایتالیا در اثر بحران مالی  جمع آوری اعانه برای کمک به مستمندان نیز  پیوسته دشوارتر می شود.

در انگلستان تعداد کسانی که برای زنده ماندن نیاز به دریافت کمک های دارند روز به روز بیشتر می شود. بنا به گزارش روزنامه » ایندیپندنت » صلیب سرخ انگلیس در نظر دارد  در زمستان سال جاری،  برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم،   مددکاران داوطلب  را  برای گردآوری کمک به سوپر ها  بفرستد و کمک های دریافتی را در سراسر کشور پخش کند.

سازمانهای امدادی  اقتصاد ریاضتی را که بسیاری از کشور ها در پیش گرفته اند  مهمترین  عامل این فقر عمومی می دانند. گِلِتا گفت ما می دانیم که دولت ها باید صرفه جوئی کنند » ولی ما موکدا توصیه می کنیم  از کاستن خودسرانه بودجه حمایت های  پزشگی و اجتماعی  صرفنظر کنند». گسترش گرسنگی و فقر در سراسر اروپا محسوس است و این محدود به کشورهائی نیست که با بحران  دست به گریبان هستند. تعداد کسانی زیر خط فقر زندگی می کنند در کشورهائی چون فرانسه و آلمان نیز رو بفزونی است. حتی افرادی که شاغل هستند نیز اغلب باید تقاضای دریافت کمک کنند.

وضع مردم در کشورهائی چون یونان ،ایتالیا یا اسپانیا  بیشتر موجب نگرانی است. فقط در  میلان که پایتخت اقتصادی ایتالیاست بیش از 50 هزار نفر نیازمند  به در یافت کمکهای غذائی هستند.

گزارش منتشر شده در روز پنجشنبه نشان می دهد که وضع در اسپانیا تا چه حد وخیم است. گزارش حکایت از آن دارد که تعداد افراد بسیار نیازمند در اسپانیا از سال 2008 که اغاز بحران اقتصادی است، دو برابر شده است.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/rotes-kreuz-43-millionen-europaeer-koennen-sich-kein-essen-leisten-a-927251.html
http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/rotes-kreuz-in-grossbritannien-verteilt-lebensmittel-a-927283.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: