برای هدایت سرکوب مردم شرق اوکرائین رئیس سازمان «سیا» در کیف مستقر شده است!


برای هدایت سرکوب مردم شرق اوکرائین

رئیس سازمان «سیا»

در کیف مستقر شده است!

ریانوستی ترجمه رضا نافعی

هشدار بانکی مون

بانکی مون دبیرکل سازمان ملل از بالاگرفتن تنش در شرق کیف ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که باید از زد و خورد پرهیز کرد.

بانکی مون در اظهاریه ای که روز شنبه از سوی او در نیوروک منتشر شد نوشت که شورش های تازه به سود هیچ یک از دو طرف نخواهد بود و از آنها خواست که رفتار خود را با قوانین هماهنگ سازند و هرچه زودتر برای کاستن از وخامت اوضاع به گفتگو با یکدیگر روی آورند. » سازمان ملل متحد حاضر است از تلاش برای کاستن از وخامت بحران در اوکرائین حمایت کند».

روز یکشنبه آرسن اواکو وزیرکشور اوکرائین فرمان داد با تظاهر کنندگان در شهر اسلاویانسک واقع در شرق اوکرائین برخورد مسلحانه صورت گیرد. تظاهر کنندگان در روزهای گذشته چند ساختمان دولتی را تحت کنترل خود در آوردند. بنا به گزارش خبرنگار ریانوستی از محل، در شهر صدای تیراندازی شنیده می شود و بر فرازشهر بالگردان ها در پروازند . خودروهای زرهی راههای شرقی ورود به شهر را بسته اند.

   معاون اوباما به اوکرائین می رود

با توجه به بحران رو به گسترش اوکرائین، جو بایدن، معاون رئیس جهور آمریکا روز 22 آوریل به کیف سفر خواهد کرد تا با دولت اوکرائین در بارۀ اوضاع شرق اوکرائین گفتگو کند. بخش شرقی اوکرائین رژیم تحمیلی در ماه فوریه در اوکرائین را برسمیت نمی شناسد و خواستار فدراتیو شدن اوکرائین است.

آنگونه که کاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن قصد دارد در اوکرائین برای ایجاد ثبات در اقتصاد ضربه خورده آن کشور، اصلاح قانون اساسی، تغییر ساختار متمرکز کشور، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 25ماه مه گفتگو کند. افزون بر این ها بایدن قصد دارد در بارۀ اقداماتی که بتواند نفت و گاز مورد نیاز را با تضمین بیشتر تامین کند تبادل نظر کند.

رئیس سیا در اوکرائین ؟

طبق خبری که ریانوستی از محافل امنیتی اوکرائین دریافت کرده «جان برنان» رئیس سیا ، سازمان اطلاعاتی آمریکا، روز شنبه برای گفتگو های محرمانه وارد کیف شده است. اندک زمانی پس از این دیدار، آرسن آواکو وزیر کشور اوکرائین، برای مقابله با فعالان هوادار روسیه نیروی مسلح به شهر اسلاویانسک اعزام داشته است.

یک گزارشگر ریانوستی ، تلفنی از کیف گزارش داد » تصمیم به عملیات در اسلاویانسک پس از دیدار برنان با رئیس سازمان امنیت اوکرائین اتخاذ شده است. ولادیمیر گلوب ، نماینده مجلس عالی اوکرائین نیز به روزنامه نگاران گفت همکاران پارلمانی او حضور رئیس سیا در کیف را قطعی می دانند.

بنظر نیکلای کووال یف ، نماینده مجلس روسیه این سفر قابل پذیرش نیست . او گفت :» برای چنین مقام برجسته ای سفر به اوکرائین ضروری نیست، آنهم با نام جعلی». بنظر کوال یف ، که خود در گذشته رئیس سازمان امنیت داخلی روسیه بوده است، وظیفه سیا جمع آوری اطلاعات است و نه تدارک عملیات قهر آمیز».

مسکو کنفرانس ژنو را بایکوت می کند

روزنامه یونگه ولت می نویسد: » پس از رویدادهای دو روز اخیر در اوکرائین بعید بنظر می رسد که روز پنجشنبه  کنفرانس ژنو برپا گردد. قبلا اعلام شده بود که برای گفتگو در بارۀ اوکرائین کنفرانسی با شرکت نمایندگان آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و صاحبان قدرت در کیف برپا خواهد گشت. روسیه اعلام کرده است اگر صاحبان قدرت در کیف علیه ساکنان شرق اوکرائین دست به خشونت بزنند در کنفرانس حضور نخواهد یافت.

وزیرخارجه روسیه برای گفتگو به پکن می رود

با توجه به بحران رو به گسترش در شرق اوکرائین سرگئی لاوروف وزیرخارجه روسیه روز سه شنبه برای گفتگو به پکن می رود.

وزارت خارجه روسیه، روز یکشنبه در مسکو اعلام کرد، یکی از هدف های اساسی این سفر تدارک سفر پوتین به چین است که قرار است در سال جاری صورت گیرد . افزون بر این    بررسی اوضاع اوکرائین مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت. » چین موضعی متعادل و عینی دارد و برای موقعیت تاریخی و نیز دیگر فاکت هائی که واقعیات کنونی را در منطقه بوجود آورده اند تفاهم دارد». مقامات مسئول از » موقعیت برجسته و بیمانند » مناسبات دو کشور چین و روسیه تجلیل می کنند.

 

http://de.ria.ru/politics/20140413/268261655.html

http://de.ria.ru/politics/20140413/268261796.html

http://www.jungewelt.de/2014/04-14/057.php

http://de.ria.ru/politics/20140413/268263803.html

http://www.jungewelt.de/2014/04-14/057.php

http://de.ria.ru/politics/20140413/268262793.html

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: