استقلال طلبان شرق اوکرائین توافق مسکو را قبول ندارند!


استقلال طلبان شرق اوکرائین

توافق مسکو را قبول ندارند!

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

نظامیان به حملات خود به دونباس ادامه می دهند. معترضان شرائط خود را مطرح ساخته اند و کیف بر آتش هیجانات علیه جدائی خواهان دامن می زند. الیگارش ها برای خیانت جایزه گذاشته اند.

در اوکرائین برای تحقق تصمیمات کنفرانس ژنونشانه ها ی زیادی به چشم نمی خورد. نیروهای زورمداران کیف شبانه به مواضع شورشیان در شهر اسلویانسک حمله کردند و یکی از آنها را کشتند. روز جمعه یک سخنگوی حکومت در کیف اعلام کرد در روزهای تعطیلات عید پاک ( از جمعه تا دوشنبه هفته آینده.م) «حملات ضد ترور» » موقتا متوقف » خواهد شد. سخنگوی نیروهای امنیتی اوکرائین گفت» تا زمانی که تروریست ها در خاک ما هستند » حملات ادامه خواهد یافت. این سخن می تواند پیشنهادی غیر مستقیم برای ترک اوکرائین و رفتن به روسیه تلقی گردد.

شورشیان در دونباس نیز از روسیه فاصله گرفتند. یک سخنگوی » جمهوری خلق دونتسک » گفت کسی خود را ملزم به اجرای توافق های ژنو نمی داند. روسیه ازجانب آنها ماموریتی برای مذاکره نداشته و بنام خود توافقنامه را امضاء کرده است. معترضان «مردم این منطقه هستند» و اهداف خود را دارند. آنچه مؤید این وضع است این است که سخنگویان اشغال کنندگان در شهر های مختلف دونباس برای تحویل سلاحهای خود و ترک ساختمانهای اشغالی متقابلا شرط هائی قائل شده اند که با یکدیگر متفاوت هستند. در شهری از کیف خواسته شده است که قبلا باید ستیزه جویان «سکتور راست» و «گارد ملی » را از دونباس خارج کنند. در شهری دیگر شورشیان اعلام کرده اند تا دولت موقت استعفا ندهد یا رفراندم در بارۀ موقعیت محل به اجرا درنیاید حاضر به ترک مواضع خود نیستند. شرط سوم آنست که نخست باید میدان کیف ، » پارلمان و دفتر ریاست جمهوری که بطور غیر قانونی اشعال شده تخلیه شوند» .

بنظر نمی رسد که زورمداران کیف حاضر به پذیرفتن این شرط ها باشند. آرسنی یاتسنیوک » نخست وزیر» اوکرائین بعدا در مذاکرات صورت گرفته در ژنو تجدید نظر کرد و گفت اگر شورشیان قبلا تسلیم شوند در باره عفو عمومی » فکر خواهد شد». » وزیر خارجه» کیف گفت بر خلاف اشغال شهرداری ها در دونتسک و حوالی آن حضور در میدان کیف قانونی است. زورمداران کیف هفته ها پیش با ایجاد » گاردملی» از هواداران مسلح خود که افراد آن بطور عمده عبارتند از اعضای «سکتور راست» و » مدافعان دفاع از خود در میدان » به آنها ظاهر قانونی بخشیده اند و اینک می توانند مدعی گردند که توافق های ژنو در برگیرنده این نیروها نیستند.

زور مداران کیف در دیگر بخش های کشور به آتش هیجانات علیه جدائی خواهان دامن می زنند. بعنوان نمونه یک سخنگوی دولتی در منطقه تساپوریتسا ادعا می کند جدائی خواهان روس در راه رسیدن به شهر هستند. بر همین منوال ، روز پنجشنبه، الیگارشهای هوادار رژیم در صدد برآمدند تا با تطمیع شورشیان آنها را به تسلیم و یا خیانت برانگیزند.آنها در دونتسک اعلام کردند برای هر مسلسلی که تحویل داده شود هزار دلار، برای هر ام جی 1500، برای هر خمپاره انداز 2000 و برای ربودن و تسلیم هر مزدور خارجی 10 هزار دلار پرداخت خواهد شد. کسانی که خیانت کنند و مجموعه یک ساختمان را تحویل بدهند با دریافت 200 هزار دلار سرمایه اولیه می توانند زندگی تازه ای برای خود بنا کنند. در خیابانهای دونتسک ، برای کسانی که سواد خواندن ندارند پلاکاتهای تصویری بدیوار ها چسبانده اند با این تصویر : یک فرد نقابدار مسلح =با تصویر 10 اتوموبیل بزرگ .

http://www.jungewelt.de/2014/04-19/008.php

 

یک پاسخ

  1. […] آینده ما رضا نافعی منتشر شده در یونگه ولت نظامیان به حملات خود به دونباس ادامه می دهند. معترضان شرائط خود را مطرح ساخته اند و کیف بر آتش هیجانات علیه جدائی خواهان دامن می زند. الیگارش ها برای خیانت جایزه گذاشته اند.در اوکرائین برای تحقق تصمیمات کنفرانس ژنونشانه ها ی زیادی به چشم نمی خورد. نیروهای زورمداران کیف شبانه به مواضع شورشیان در شهر اسلویانسک حمله کردند و یکی از آنها را کشتند. روز جمعه یک سخنگوی حکومت در کیف اعلام کرد در روزهای تعطیلات عید پاک ( از جمعه تا دوشنبه هفته آینده.م) «حملات ضد ترور» » موقتا متوقف » خواهد شد. سخنگوی نیروهای امنیتی اوکرائین گفت» تا زمانی که تروریست ها در خاک ما هستند » حملات ادامه خواهد یافت. این سخن می تواند پیشنهادی غیر مستقیم برای ترک اوکرائین و رفتن به روسیه تلقی گردد. […]

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: