مصاحبه صدراعظم اسبق آلمان اسب چموش اتحادیه اروپا در اوکرائین به گل نشسته است!


مصاحبه صدراعظم اسبق آلمان

اسب چموش اتحادیه اروپا

در اوکرائین به گل نشسته است!

ریانوستی – ترجمه رضا نافعی

صدراعظم اسبق آلمان، هلموت اشمیت، سیاست رهبری اتحادیه اروپا را در مورد اوکرائین بشدت محکوم کرد و سیاست بروکسل را ناشی از جنون خود بزرگ بینی دانست.

این خبر را روز جمعه اشپیگل آنلاین منتشر ساخت.

سیاستمدار سوسیال دموکرات آلمان که از سال 1974 تا 1982 صدراعظم آلمان بود، در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی » بیلد» بروکسل را از جمله به دلیل دخالت در سیاست جهانی مورد انتقاد قرار داد . او گفت «آخرین نمونه تلاش کمسیون اروپا برای ایجاد پیوند با اوکرائین است.» (اشاره اشمیت به قرارداد ایجاد ارتباط میان بروکسل و کییف است).

اشمیت اضافه کرد: وابسته ساختن گرجستان به اتحادیه اروپا نیز غلط است. گرجستان خارج از اروپاست. این جنون خود بزرگ بینی است. حضور ما در آنجا نادرست است».

اشمیت در پاسخ به این پرسش که آیا او خواستار آنست که اتحادیه اروپا بکلی در عرصه سیاست خارجی خوددار باشد گفت:

«نه از همه اتحادیه، ولی از کارمندان و دیوان سالاران بروکسل. درک آنها از این امر (سیاست جهانی. م) اندک است! و آنها اوکرائین را در برابر این انتخاب قرار می دهند که باید بین غرب و شرق یکی را انتخاب کند. من این را نادرست میدانم که دائم سخن از جنگ جهانی گفته شود. بویژه وقتی که صحبت بر سر پول بیشتر برای تسلیحات ناتو باشد. ولی این خطر هست که مثل آگوست 1914 اوضاع وخیم گردد، این خطر روز بروز بیشتر می شود».

معاون صدراعظم آلمان، سیگمار گابریل ، نیز در هفته جاری پذیرفت که سیاست اتحادیه اروپا در مورد اوکرائین غلط بوده است. او در مصاحبه با روزنامه راینیشه پست که در دوسلدورف منتشر می گردد گفت: «درست است که اتحادیه اروپا اشتباه کرده است، ولی این اشتباه سیاست روسیه را موجه نمی سازد. با اطمیان باید گفت قرار دادن اوکرائین در برابر این شرط که یا باید روسیه را انتخاب کند یا اروپا را سیاست عاقلانه ای نبوده است. یکبار دیگر می گویم: نادرستی این سیاست نباید موجب افکندن آن کشور بدامن هرج و مرج گردد».

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، قبلا گفته بود که در چالش داخلی اوکرائین روسیه جانب هیچ طرف را نمی گیرد. مسکو نمی خواهد مسئول عواقب رفتار غرب باشد، که اوضاع اوکرائین را به بن بست کشانید. پوتین گفت :» کلید حل مسئله اوکرائین در مسکو نیست، در اوکرائین است «.

http://de.ria.ru/politics/20140516/268515666.html

3 پاسخ

  1. اگر غرب در اوکرائین شکست بخورد وبا توجه به اوضاء سوریه که غرب در آنجا هم موفق نبود وهمچنین مذاکرات با ایران نیز به موفقیت مواضع وزارت خارجه ایران مبجر شود آنوقت غرب در سیاست جنگ طلبانه اش شکست بزرگی خواهد خورد واحتمالا اوضاع جهان کمی بهتر خواهد شد.

  2. سیاستمداران اروپائی بدنبال ابراز وجود در عرضه بین المللی بخصوص کشورهای پیرامونی خود بوده و هستند٬ اما روسیه به طور جدی و امریکا بصورت گوشمالی نظارگر این ابراز وجود هستند٬ بطور مثال در وقایع بوسنی این امریکا بود که با ۴۵ روز بمباران مدام ٬ صربستان را به زانو در اورد نه کشورهای اروپائی! کشورهائی که در همسایگی کانون بحران بودند ولی امریکا با هزاران مایل فاصله کار را یکسره کرد واین برای اتحادیه اروپای واحد با اینهمه منابع وتکنولوژی و وزنه سیاسی در پیرامون و جهان٬ ایجاد نوعی سرشکستگی وعقده کرده که هنوز قادر به رفع مشکلات داخلی خود بدون حضور امریکا نیست و روسیه اقای پوتین سالهاست از این نقیصه به نفع خود٬ در موارد مختلف سوءاستفاده کرده از جمله حوادث اخیر اوکرائین. سرمایه داری با تمام توان خواهان برد در تمام زمینه در این کشور بود و حتی به عبارتی همه غارتگران جامهای شامپانی خود را به علات پیروزی بالا برده بودند٬ اما جدائی سرزمین افسانه ای کریمه توسط پوتین٬ تمام نقشه ها را براب کرد و روسیه اقای پوتین از خواب خوش باورانه دهه نود تا کنون بیدار شده و اروپا به سرکردگی المان را مسئول این فریب خوردگی پنداشته و حاضر به دادن حداقل امتیاز به روفقای گرمابه سابق و این دغل بازان فعلی نیست٬ بنظر میرسد بحران ٬ بحران اعتماد و حسن نیت بین دزدان بین المللی یست تا بحران عرضی یا سیاسی٬ چون اقای پوتین هم جزئ از مافیای بین المللی است و عدم حضور ایشان و حلقه پیرامونی٬ قابل انکار نیست. باید اذعان کرد که این مافیا سالهاست در حال اعمال همین سیاست در مورد ایران بوده. علیرضا سوئد

  3. بی چاره کارگران و زحمت کشان اکراین که مابین منافع سرمایه مالی خونخوار غرب والیگارش روسیه گوشت قربانی شده اند

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: