سخنرانی اوباما در یک آکادمی نظامی رهبری جهان در دست امریکا باقی می ماند!


سخنرانی اوباما در یک آکادمی نظامی

رهبری جهان در دست امریکا باقی می ماند!

ریا نوستی – ترجمه رضا نافعی

آمریکا می خواهد صد سال دیگر هم ملت فرمانروا بماند. این سخن را اوباما روز چهارشنبه در برابر فارغ التحصیلان آکادمی نظانی » وست – پوینت » در نیویورک بیان کرد.

«هنگامی که در فیلیپین توفان برمی خیزد، وقتی در نیجریه دختران ربوده می شوند، وقتی در اوکرائین نقابداران ساختمانها را اشغال می کنند، جهانیان چشم به آمریکا می دوزند و از آن انتظار کمک دارند. آمریکا کشوری است بی بدیل. چنین بود در قرن پیشین و چنین خواهد بود در قرن آینده.

آمریکا در قیاس با بقیه جهان در کمتر زمانی تا این حد نیرومند بوده است. آنها که بگونه ای دیگر فکر می کنند و حدس می زنند آمریکا رو به افول است، یا رهبری جهان را از دست داده است، تفسیر نادرستی از تاریخ دارند. به یاد داشته باشید که ارتش ما در جهان نظیر ندارد و امکان این که آمریکا از سوی کشوری دیگر مورد تهدید قرار گیرد بسیار بسیار اندک است و نمی تواند با خطری که ما در جنگ سرد با آن روبرو بودیم مقایسه شود».

افزون بر این اوباما گفت که اقتصاد آمریکا پرجنبش ترین اقتصاد جهان خواهد ماند. آمریکا از وابستگی خود به انرژی خواهد کاست و آمریکا مکه مهاجران است. » تحت چنین شرایطی آمریکا قصد دارد فعالانه در روند رویدادهای جهان دخالت کند. روشن است که سیاست انزوا جوئی در قرن بیست ویکم نمی تواند مسیر آمریکا باشد. یک تجاوز منطقه ای که بدون مجازات بماند – چه در جنوب اوکرائین باشد، یا در دریای شرقی چین و یا هرجای دیگر، در نهایت بر همپیمان های ما اثرگذار خواهد بود و می تواند ارتش ما را به میدان بکشد… اینک وظیفه نسل شما این است که در برابر این جهان نو واکنش نشان دهد.»

اوباما گفت :» پرسش این نیست که آیا آمریکا نقش رهبری خواهد داشت؟ بلکه این است که این نقش را چگونه ایفا خواهد کرد».

 

http://de.ria.ru/world/20140528/268615390.html

 

یک پاسخ

  1. این نوکر فصیح وال استریت خوب لالائی می خواند لیکن مکر خرد(دیالتیک تاریخ) حرف اخر را خواهد زد……!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: