انقلاب در کوبا با «رپ» و «تویتر» نمی رود!


 

انقلاب در کوبا

با «رپ» و «تویتر» نمی رود!

ریانوستی – ترجمه رضا نافعی

خبرگزاری فرانسه نقشه «آژانس بین المللی توسعه » ( USAID)را افشا کرد. این سازمان آمریکائی قصد داشت با ایجاد گروه های «رپ» به مقابله با مقامات کوبا برود.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه «آژانس بین المللی توسعه » USAID)) چندین خواننده «هیپ – هوپ» استخدام کرده بود که بتوانند در یک برنامه دو ساله به مقابله با مقامات کوبائی بروند.

طبق این نقشه می بایست طی دوسال شبکه ای از جوانان هوادار این هنرمندان بوجود آید که هر وقت فرصتی دست داد بتوانند خواستار تغییرات اجتماعی گردند.

طبق این طرح، همچنین قرار بود دهها تن از خوانندگان و نوازندگان کوبائی را به سرکشی در برابر مقامات تحریک کنند.

بنا به نوشته پایگاه اینترنتی «هافتینگتن پست» قرار بود «عملیات رپ» که سازمان «آژانس بین المللی توسعه » طراح آن بود در سال 2009 آغاز گردد و همراه با چند برنامه دیگر بطور موازی به اجرا در آید. یکی از آن برنامه ها «تویتر کوبائی» بوده بنام » زون- زونئو » که سازمان مذکورهزینه محرمانه آن را از محل بودجه دولتی تامین می کرده است تا مردم کوبا را به مقاومت سیاسی در برابر دولت برانگیزد. در همان زمان آمریکا جوانان هفده – هجده ساله را از آمریکای جنوبی به کوبا می فرستاده تا با ایجاد جو منفی در جامعه مردم را تحریک و به مخالفت با دولت کوبا برانگیزند.

خبرگزاری فرانسه برای اثبات صحت اطلاعات خود قرار دادها، ایمیل ها، » چت» ها ( گفتگو های اینترنتی) تعداد خانوارها و عکس هائی نیز به ضمیمه این خبر منتشر کرده است. بنا به گزارش تلویزیون Telesur هزینه ای که » آژانس بین المللی توسعه » برای این فعالیت های تخریبی علیه دولت کوبا کرده سر به میلیونها دلار می زند.

http://de.ria.ru/politics/20141212/270197318.html

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: