مخالفان تحریم روسیه در دولت آلمان


مخالفان تحریم روسیه در دولت آلمان

اسپوتنیک – گزینش وَ ترجمه رضا نافعی

 

«سیگمار گابریل» معاون صدر اعظم آلمان که در عین حال وزیر اقتصاد این کشور نیز هست، با تشدید تحریم اقتصادی روسیه مخالفت کرد. به گفته او روسیه نباید به ورطه هرج ومرج اقتصادی رانده شود.

گابریل به رسانه » تاگس اشپیگل» گفت: «در نهایت نه آلمان و نه اروپا نمی توانند خواستار سقوط روسیه به ورطه هرج و مرج اقتصادی باشند. از این رو تشدید تحریم ها کاری است نادرست. هدف تحریم ها این نبود که روسیه را به زانو در آورد، هدف آماده ساختن روسیه برای حل چالش اوکرائین از طریق مسالمت آمیز بود. گابریل خواستار در پیش گرفتن دوباره سیاست تنش زدائی در اروپا شد.

پیش از او، «فرانک – والتر اشتاین مایر»، وزیر خارجه آلمان، «ورنر فایمان»، رئیس جمهور اتریش، » ماتئو رنزی» نخست وزیر ایتالیا و سیاستمداران و کارشناسانی دیگر نیز با تشدید تحریم ها مخالفت کرده بودند. اما بنظر «انگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، تحریم های اقتصادی علیه روسیه «کماکان اجتناب ناپذیرند».

مناسبات روسیه با غرب، پس از کودتای ماه فوریه در اوکرائین، بشدت تیره شد. کشورهای غربی ساقط کردن یانوکوویچ رئیس جمهور اوکرائین و نیز دولت جدید را که معارضان در اوکرائین به کرسی نشانده بودند، برسمیت شناختند، اما حاضر به پذیرفتن رفراندمی که پس از آن در کریمه انجام شد نشدند. مردم کریمه که عمدتا روس هستند در رفراندمی خواستار پیوستن مجدد کریمه به روسیه شدند. پس از پیوستن مجدد کریمه به روسیه ، آمریکا – وتحت فشار آمریکا – اتحادیه اروپا تصمیم به تحریم سیاسی و اقتصادی روسیه، در چهار مرحله گرفتند. پاسخ روسیه به این اقدام ممنوع ساختن واردات مواد خوراکی از غرب به روسیه بود.

بنا بگفته «روبرت هالور» تحلیل گر اقتصادی «بادر بانک» هیچ کشوری در جهان بقدر آلمان از بحران اقتصادی روسیه صدمه نخواهد دید. در سالهای گذشته روسیه بسیاری از زیان های وارده به اقتصاد آلمان را که ناشی از بحران اقتصادی اروپا بودند، جبران کرد.

اقتصاد آلمان بشدت خواستار پایان دادن به تحریم ها علیه روسیه است. «هالور» روز شنبه در گفتگوئی با » دویچه ویرشافتس ناخریشتن» گفت هزینه ای که آلمان باید برای سقوط اقتصاد روسیه بپردازد، سنگین ترین هزینه در سطح جهان خواهد بود. روس ها همیشه خواستار راه یافتن دانش فنی آلمان به روسیه بوده اند. صنایع صادراتی ما در سالهای گذشته از این روند به سود های فوق العاده دست یافته است. افزون بر این بازار روسیه یک بازار ذخیره برای مواقعی است که وضع بازار در منطقه اروپا چندان رضایت بخش نباشد. هاولر تاکید کرد که خریدهای روسیه از آلمان روز بروز کمتر می شود.

بنا به گزارش رسانه های آلمان مشکلات اقتصادی روسیه نه تنها برای برخی از کارخانه ها بلکه بعضا بر مجموع برخی از رشته های صنعتی در آلمان تاثیر منفی داشته است .

http://de.sputniknews.com/politik/20141221/270251273.html

http://de.sputniknews.com/wirtschaft/20141227/300403326.html

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s