خواب بی ثباتی رنگی برای روسیه دیده اند


خواب بی ثباتی رنگی برای روسیه دیده اند

اسپوتنیک – گزینش و ترجمه رضا نافعی

روزنامه «کومرسانت» روز چهارشنبه گزارش داد، کارشناسان شورای امنیت روسیه ماموریت یافته اند برای مقابله با ایجاد بی ثباتی داخلی از طریق بکار بستن » انقلاب های رنگی» که نمونه های آن در گذشته رخ داده اند، تدابیر ضروری تدارک ببینند.

به گزارش «کومرسانت» و تایید کرملین، شورای علمی امنیت روسیه در کار تدارک توصیه های ضروری برای » انجام اقداماتی جهت حفظ استقلال روسیه» است. خطرات محتمل و راهکارهای مقابله با آن باید هرچه زودتر به آگاهی پرزیدنت پوتین برسد. بنا به اطلاعاتی که کومرسانت از منبع خبری خود دریافت داشته، انقلاب های رنگی یکی از بزرگترین خطراتی هستند که در تقریبا تمام جلسات شورای امنیت در ارتباط با اوکرائین در باره آن صحبت می شود.

به گفته , Andrej Manojlo عضو شورای امنیت خطر کودتا با هدایت از خارج فزونی می یابد. » با توجه به تحریم های غرب و بد شدن وضع اقتصادی ممکن است قتل «بوریس نمتسف» همراه با تظاهرات به یک گروه سیاسی افراطی که برای ایجاد آشوب ماموریت دارد، امکان عمل بدهد». از این رو، بگفته کارشناس مذکور، فعالیت در شبکه های اجتماعی باید کنترل شوند و با آغاز کمپین اطلاعاتی و ایده ئولوژیک مانع پیدایش کلیشه رومانتیک یک انقلاب رنگین شد. بگفته Manojlo » هر انقلاب رنگی بعنوان بیان بی واسطه و مستقیم اراده خلق معرفی می شود. در حالی که در واقع عملیاتی هستند که طبق نقشه های تدارک شده از خارج صورت می گیرند».

در گزارش سازمان امنیت جمعی (OVKS)از سال گذشته به دولت توصیه شده است که بر اطلاعات نظارت کند. در گزارش گفته شده که بویژه اینترنت سلول رشد انقلاب رنگی است.

پرزیدنت پوتین نیز پیوسته موضوع انقلاب رنگی را مطرح می سازد. پوتین در یکی از جلسات شورای امنیت در 20 نوامبر 2014 گفت انقلاب های رنگی سالهای اخیر برای روسیه درس و هشدار هستند.

پوتین گفت» ما باید با استفاده از تمام امکانات مانع از آن گردیم که هیچگاه چنین امری در روسیه رخ ندهد. در ماه ژوئیه همان سال پوتین در اجلاس شورای امنیت گفت اعتبار مقوله استقلال و حاکمیت ملی   کاهش می یابد و   کشورهائی را که سیاست مستقلی دارند بی ثبات می کنند. برای انجام این کار از باصطلاح انقلابهای رنگی استفاده می شود که در واقع کودتا هائی هستند با تحریک و با پول خارجی «.

http://de.sputniknews.com/zeitungen/20150304/301357501.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: