تظاهرات اعتراضی گسترده علیه کنفرانس سران هفت کشور صنعتی


 تظاهرات اعتراضی گسترده علیه کنفرانس سران هفت کشور صنعتی

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

تظاهرات امروز در شهر مونیخ بزرگترین تظاهرات سیاسی بود که نظیر آن سالها دیده نشده بود. بنا به گفته برگزار کنندگان تظاهرات بیش از 40 هزار نفر در تظاهرات حضور داشتند.

تظاهرات دهها هزارنفر علیهاین هفت نفر

تظاهرات دهها هزارنفر علیه این هفت نفر

بگفته برگزار کنندگان تظاهرات بیش از 40 هزار نفر در تظاهرات حضور داشتند. پلیس نخست اعلام کرد تعداد شرکت کنندگان 6 هزار نفر است. بعدا این رقم را تصحیح کرد و گفت 12 هزار نفرند، سرانجام اعلام کرد شرکت کنندگان در تظاهرات روز پنجشنبه، 34 هزار نفرند. مردم علیه کنفرانس سران 7 کشورصنعتی، که قرار است در پایان هفته جاری در جنوب آلمان برپا گردد، به خیابان آمده بودند.

شرکت کنندگان در تظاهرات ترکیبی بودند از کارآموزان نسل جوان و همچنین نمایندگان اتحادیه های کارگری، بازنشستگان و کشاورزان. پرچم های حزب کمونیست آلمان، جنبش کارگران کاتولیک ، حزب سبزها، گروههای دفاع از  صلح ، با تصویر کبوتر سفید بر زمینه آبی آسمانی همه جا دیده می شد. مردم بر پلاکارتها نوشته بودند: آری ما می توانیم- TTIP را متوقف کنید و همچنین اعلامیه هایی زیادی با همین شعار بین مردم پخش می شد. » ت.ت.آی.پی.» قرار داد ایجاد منطقه تجارت آزاد میان آمریکا و اروپاست. این قرار داد به سرمایه گذاران امکان می دهد کشورها را به پای میز محاکمه بکشند، اگر تصمیمات اجتماعی کشوری و استانداردهائی که برای حفظ محیط زیست مقرر می کند، سود سرمایه گذاران را کاهش دهد.

چنین تظاهرات گسترده ای در سالهای گذشته در مونیخ نظیر نداشته است

چنین تظاهرات گسترده ای در سالهای گذشته در مونیخ نظیر نداشته است

https://www.jungewelt.de/

2 پاسخ

  1. رضا همیانی

    رفیق نافعی گرامی, با سپاس فراوان از کوششهای شما در برگردان مقالات مفید , و انتشار آنها در سایت وزین آینده ما, ترجمه و یا اصل مقاله رفیق روزا لزمبورگ را در دسترس دارید؟ سپاسگزارم ,

    رضا همیانی

  2. ممنون از حسن نظرتان. متاسفانه نه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: