بوی دو دستگی و نفاق از داخل کابینه آلمان برخاسته!


بوی دو دستگی و نفاق

از داخل کابینه آلمان برخاسته!

اسپوتنیک – ترجمه رضا نافعی

 G20-Gipfelمرکل و پادشاه عربستان

دولت آلمان تحلیل انتقادی سازمان اطلاعاتی آلمان برای برونمرز»ب.ان.د.» را نپسندیده است.

ارزیابی های متفاوت از تحلیل انتقادی اخیر» ب.ان.د» در باره سیاست های عربستان سعودی سر و صدای زیادی در برلین برپا کرده است. در همان حال که «ب.ان.د» در تحلیلی که از سیاست خارجی عربستان سعودی کرده آن را دور از مداقه دانسته و مؤکدا به دولت آلمان هشدارمیدهد، دولت آلمان تلویحا اعلام کرده که دولت استبدادی عربستان » شریک اساسی » آلمان در خاور نزدیک باقی خواهد ماند.

دولت آلمان از تن در دادن به شرح شناخت سازمان اطلاعاتی مذکور مبنی بر این که استراتژی حکومت عربستان دست یافتن به سرکردگی در جهان عرب است، خودداری کرد. بنا به خبر فرستنده «عربی21″ دولت آلمان در برلین تصریح کرد که عربستان » شریک اساسی» آلمان در خاور نزدیک خواهد ماند.

«استفن زایبرت» سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت آنچه اهمیت دارد این است که در آلمان موضع «یکسانی» در باره نقش عربستان در منطقه گرفته شود: » ارزیابی محافل اطلاعاتی بازتاباننده این موضع یکسان نیست. این به آن معنی نیست که در میان مقامات دولتی اختلاف نظر» وجود دارد، ولی عربستان سعودی یک عامل «بسیار بسیار مهم» در منطقه، در مذاکرات سوریه و در گرد هم آئی گروههای معارض با دولت سوریه است.

اما «مارتین شفر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت مناسبات دولت آلمان با سازمان های اطلاعاتی خود در مورد خاورنزدیک» خوب و متکی بر اعتماد» است. وی در دنباله سخنان خود گفت اطلاعاتی که تا این حد سر و صدا برپا کرده اند برای آن بوده اند که در اختیار دولت آلمان قرار گیرند و نه در اختیار روزنامه نگاران.

ارزیابی سازمان اطلاعاتی آلمان از «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی چنین بود که او می خواهد » با اجرای دستور کار مشخصی در عرصه سیاست خارجی، عربستان را رهبر جهان عرب سازد.

در تحلیل اطلاعاتی مذکور گفته شده درنظر است برای دستیابی به آن هدف از «عامل قدرت نظامی و همچنین همپیمان های محلی تازه » استفاده شود. در این رابطه در تحلیل سازمان اطلاعاتی از جمله از شرکت عربستان در جنگ یمن علیه شورشیات حوثی سخن رفته است.

همزمان با این رویدادها، رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان، زیگمار گابریل، که در عین حال معاون صدر اعظم این کشور آنجلا مرکل و وزیر اقتصاد نیز هست به عربستان سعودی هشدار داد که از افراط گرائی مذهبی در آلمان حمایت نکند. گابریل به روزنامه » بیلد آم زنتاگ» گفت» هزینه ساختن مساجد وهابی در سراسر جهان از عربستان تامین می شود. بسیاری از اسلامگرایان خطر ناک در آلمان از این مساجد برمی خیزند». گابریل در عین حال گفت برای حل مسائل محلی به کمک عربستان نیاز هست، از این رو آن کشور را بر سکوی اتهام نشاندن مفید فایده نیست، اما در عین حال باید برای سعودی ها روشن ساخت که » دوران نادیده گرفتن ها سپری شده است».

https://deutsch.rt.com/der-nahe-osten/35892-regierung-in-berlin-durch-enthullungen/

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: