مسکو به بازیگر بزرگ حل مسائل خاورمیانه تبدیل شده


مسکو به بازیگر بزرگ

حل مسائل خاورمیانه تبدیل شده

اسپوتنیک ترجمه رضا نافعی

 305201727مسکو بازیگر بزرگ خاورمیانه

نمایندگان آمریکا و اتحادیه اروپا در آخرین دیدار خود در وین تلویحا تفهیم کردند که گر چه در گذشته مسکو را » تخریب کننده ثبات» می خواندند اما امروز غرب برای حل بحران سوریه به مسکو نیازمند است. امروز مسکو نقش کلیدی در خاورمیانه بازی می کند.

این نظر » وال استریت ژورنال» است.

این روزنامه می نویسد: جان کری وزیرخارجه آمریکا و دوستان اروپائی واشنگتن در جستجوی راهی برای دستیابی به ثبات در خاور نزدیک، همواره، بیشتر و بیشتر، با کشورهائی روبرو می شوند که آمریکا تا همین اواخر آنها را » غیر قابل اعتماد» می دانست یعنی با ایران و روسیه .

طبق آخرین اجلاس «گروه چهار گانه نرماندی» مرکب از نمایندگان (اتحادیه اروپا، سازمان ملل، روسیه، آمریکا) نمایندگان اتحادیه اروپا و آمریکا تلویحا تفهیم کردند که هیچ تلاشی برای حل مسئله در سوریه، در عراق و یمن به نتیجه ای نخواهد رسید، مگر آن که مسکو و تهران نیز در آن سهیم باشند.

«وال استریت ژورنال» می نویسد: فدریکا موگِرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، روسیه و ایران می توانند به حل مسائل خاورنزدیک کمک کنند….واکنش جان کری وزیر خارجه آمریکا در برابر این خبر بسیار مثبت بود که اردن، یکی از مهمترین همپیمانهای آمریکا در منطقه و عضو ائتلاف کشورهای غربی ضد داعش، قصد دارد اطلاعات در اختیار تهران و مسکو بگذارد و با آنها همکاری کند و گفت:» حاصل این همکاری بسود همه خواهد بود» این نظر را جان کری در پایان اجلاس «چهار گانه» نورماندی اظهار داشت.

«وال استریت ژورنال » مینویسد:»این که واشنگتن و بروکسل حاضر به گفتگو بامسکو و تهران هستند میتواند نشانی از توازن قوای تازه در خاور نزدیک باشد».

آنگاه «وال استریت ژورنال» تحلیل » امیل هوکایم» مفسر موسسه بین المللی پژوهشهای استراتژیک » لندن را نقل می کند که می گوید: «آنچه در سوریه می گذرد به ایجاد ترکیبی تازه در خاورمیانه خواهد انجامید. با گذشت زمان کار آمریکا برای حفظ وحدت و قاطعیت شرکای خود در مورد دیگر مسائل مربوط به امنیت منطقه ای دشوار تر خواهد شد». اما نظر او به همین یک نکته محدود نمی گردد و معتقد است که: «نظام امنیتی و ساختار اتحاد های منطقه ای که آمریکا طی 50 سال گذشته بوجود آورد، بتدریج فرسوده می شوند و کشورهای عربی که تا کنون به واشنگتن تکیه می کردند ازین پس، بیشتر و بیشتر چشم به روسیه خواهند دوخت».

 

http://de.sputniknews.com/politik/20151026/305197712/syrien-krise-westen-ohne-russland-hilflos.html#ixzz3xnzlpBEI

لیبرالیسم 7

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: