داعشی اتمی بنام «حکومت ناتو بر جهان»


داعشی اتمی
بنام «حکومت ناتو بر جهان»

یونگه ولت- گزینش و ترجمه رضا نافعی

84299 داعشی اتمی

کنفرانس سران ناتو در ورشو رسما روسیه را دشمن اصلی اعلام می کند و تصمیم به ایجاد وحشت، تولید سلاحهای جدید اتمی و استقرار چتر ضد راکتی می گیرد.
کنفرانس سران ناتو که در روزهای جمعه و شنبه در ورشو برپا شد به یک هدف تاریخی اتحادیه دست یافت. سران 28 کشور عضو رسما استراتژی جنگ سرد را پذیرفتند. هسته مرکزی آن ایجاد وحشت از طریق سیاست تقویت قدرت نظامی در مرز غربی روسیه، تولید سامانه های اتمی جدید که به نادرستی آن را نوسازی نام نهاده اند و همچنین بکار گرفتن چترهای ضدموشکی است.
تصمیمات متخذه عبارتند از :
1. » ایجاد وحشت» : شرکت کنندگان در کنفرانس توافق کردند که هر کشور عضو یک گردان مرکب از هزار سرباز در کشورهای لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی مستقر سازد. اما بنا به نوشته نشریه هفتگی «اف. آ. اس» «کارشناسان نظامی معتقدند این تعداد تا دو برابر افزایش خواهد یافت.» پرزیدنت اوباما روز جمعه در ورشو اعلام کرد که «آمریکا سرفرماندهی تازه ای برای گردان آمریکا در لهستان ایجاد خواهد کرد». واشنگتن در ماه مارس اعلام کرد که سومین گردان زرهی آمریکا را در اروپا مستقر خواهد ساخت.
2. نیروهای اتمی جدید: بیانیه نهائی کنفرانس اهمیت سلاح های اتمی جدید را برجسته می سازد، بدون آن که نامی از روسیه ببرد و بی آن که بطور مشخص از نقشه ناتو سخنی بمیان آورد. از سال 2020 بمب های جدید اتمی از نوع B61-12 در اروپا مستقر خواهند شد. هواپیماهای کشورهای عضو قادر به حمل و پرتاب این بمب ها هستند. در بیانیه ورشو گفته شده است در درجه اول سلاح های اتمی آمریکا هستند که مهم ترین تضمین کننده امنیت کشورهای همپیمان خواهند بود. «از ضروریات این امر داشتن مدیریت با نقشه مطابق با نیاز های قرن 21 است».
3. چتر دفاعی موشکی: کنفرانس سران «دست یابی به توانائی انجام این برنامه را جشن می گیرد و آن را گامی بزرگ می داند. این سامانه که «اژه» نام دارد اخیرا در رومانی استقرار یافت. قرار است این سامانه در ترکیه، لهستان و همچنین در پایگاه دریائی آمریکا در اسپانیا و همچنین بر چهار کشتی مستقر گردد. سامانه «اژه» از لحاظ عملیاتی گامی است با اهمیت. دفاع موشکی مستقیما بسوی روسیه نشانه روی نشده است».
افزون بر این ها کنفرانس سران تصمیم گرفت استقرار نیروهای نظامی در افغانستان تداوم یابد، بکار بردن هواپیماهای اکتشافی آواکس در آسمان سوریه و عراق ادامه یابد و در اقدامات نیروی دریائی اتحادیه اروپا در آبهای ساحلی لیبی شرکت کند.
وزارت خارجه روسیه روز یکشنبه در مورد تصمیمات متخذه اعلام کرد: «اتحادیه نیروهای خود را برای پیشگیری خطری از شرق متمرکز ساخته است که وجود خارجی ندارد». ناتو با «اهریمنی جلوه دادن روسیه اذهان را از نقش تخریبی خود در جهان منحرف و تشنج را در بخش های گوناگونی از جهان حفظ می کند. شرکت کنندگان در یک کنفرانس بین المللی صلح نیز از کنفرانس سران ناتو بشدت انتقاد کردند. روز شنبه یک تظاهرات اعتراضی با شرکت صدها نفر از جمله نمایندگان حزب چپ در پارلمان آلمان در ورشو برپا شد.

http://www.jungewelt.de/2016/07-11/001.php

 

 

2 پاسخ

  1. بنظر میرسد که سران ناتو از بی تصمیمی اقای پوتین استفاده کاملا را کرده و میکنند، این مطلب نیاز به تخصص ندارد که اگر اتحاد بین روسیه و ایران در سوریه شکست بخورد ، در تمام جبهه ها این دومینو فرو خواهد پاشید، بهمین سادگی. جنگ مقدس نئوکانها و دست راستیهای افراطی دو طرف اقیانوس با پول عربستان ، اسلحه امریکائی ، سیاست انگلیسی و پیاده نظامی از جوانان بی هدف سرخورده و جان به لب امده دنیای اسلام سنی اقراطی بهترین انگیزه برای کارتلهای اسلحه ایجاد کرده که در برگیرنده منافع هر عضو این ائتلاف نا میمون است. قول اقای پوتین به اقای اردوغان جهت ایجاد تغییراتی بنیادین در سوریه بدون اسد , بعد از ایجاد حکومت انتقالی بمنزله عقب نشینی اقای پوتین و پیشروی جبهه مقابل میتوان ارزیابی کرد.
    بنظر کارشناسان ایرانی باید جواب این ائتلاف نامیمون را در جبهه عراق و سوریه داد والا در شرایط مذاکره انها دست برتر را دارند، اقای پوتین اگرچه دیر هنگام اما مئاثر وارد جبهه نبرد شد علیه دست پرورده دستگاههای اطلاعاتی منطقه ای و فرا منطقه ای شد و جبهه ای که در حال فروپاشی بود را با نیروی هوائی کارامد روسیه وارد مرحله جدیدی نزدیک به پیروزی کرد، اما همین اقای پوتین منافع خود را هرگز فدای بشارالاسد یا ایران و خزب الله نخواهد کرد که نمونه ان متاسفانه ندادن پوشش هوائی مناسب در جبهه حلب که منجر به شهید شدن تعدادی از افراد سپاه ایران شد را میتوان مثال زد. که البته این مقدمه ای بود برای مقاله بالا که نا زمانی که روسیه و متحدانش در سوریه در حال پیشروی باشند نه اروپا و نه امریکا و متحدانش در منطقه خاورمیانه و اروپای تحت حمایت اقای پوتین جرات ابراز وجود نخواهند کرد ، استقرار موشکهای فوق الذکر در صورت شکست روسیه و متحدانش در سوریه مستقر خواهد شد و تجربه نشان داده که این تهدیدها فقط بلوف نظامی در سهم خواهی از کیک قدرت خواهد اما این مهم در گروی به سرانجام رسیدن کار داعش و جبهه النصر و تروریستهای دست اموز نئو کانها منوط خواهد بود و در اقدام بعدی انها بعد از پیروزی در خاورمیانه، مطمئنا بسراغ اوکراین و دیگر جاهای مورد اختلاف خواهد بود. علیرضا سوئد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: