جنگنده سوخوی روسیه با کمک «آواکس» ناتو سرنگون شد


جنگنده سوخوی روسیه

با کمک «آواکس» ناتو سرنگون شد

روسیه امروز- گزینش و ترجمه رضا نافعی

311816541 هواپیمای آواکس

سفر اردوغان رئیس جمهور  ترکیه به روسیه که قرار است در روزهای آینده صورت گیرد. سفری که تا همین چند هفته پیش غیر ممکن بنظر می رسید. زیرا در پی ساقط کردن یک جت جنگنده روسیه که عامل آن ترکیه بود، مناسبات دیپلماتیک دو کشور دچار یخبندان شد. ویلی ویمر معاون سابق سازمان امنیت و همکاری اروپائی اینک اظهار میدارد که جت روسی با کمک ناتو سرنگون شد.

پرسش دیپلمات روس : آقای ویمر شما ناتو را متهم می کنید که در ساقط کردن جنگنده سو 24 روسیه سهیم بوده است. مبنای این حدس هراسناک شما که  هدف قرار دادن جت جنگنده روسیه در نوامبر 2015 دست کم با اطلاع ناتو صورت گرفته چیست؟

پاسخ – طبق اطلاعات من در این ماجرا یک هواپیمای آواکس  آمریکائی و یک آواکس عربستان سعودی نیز دخیل بوده اند. هواپیماهائی از نوع هواپیمای روسی را به این سادگی نمیتوان از آسمان به زمین آورد. باید آنها را مجبور به حرکت در یک جهت خاص کرد و این کار فقط با آواکس ممکن است.

پرسش – این هواپیماها از کجا آمدند؟

پاسخ- هواپیمای آمریکائی باید از قبرس پرواز کرده باشد. هواپیمای دیگر از پایگاهی از عربستان سعودی. ناتو برای تخلفات مرزی، اگر اصلا  چنین تخلفی صورت گرفته باشد، مقرراتی دارد. معمولا این طور است که نخست دستگاههای غیر نظامی هواپیمائی را که خلاف کرده مورد خطاب قرار می دهند و آن را متوجه خطائی که کرده است می کنند یا آن را مجبور به فرود آمدن می سازند. اگر این ها کافی نباشد، آنوقت دستگاههای نظامی، در دوران صلح، در بهترین حالت  هواپیمای خلاف کار را مجبور به فرود می کنند. در  مورد هواپیمای روسی هیچ کدام از این مقررات لازم الاجرای بین المللی صورت نگرفت، زیرا آن هواپیمای روسی برای این   ساقط شد  که می خواستند ساقط شود.

 

 

http://de.sputniknews.com/politik/20160729/311815695/nato-abschuss-russischer-kampfjet.html

 

یک پاسخ

  1. از اینکه باید ساقط میشد که کمی بزرگنمائی است اما اگر بگوئیم ترکیه بدنبال ورود ناتو به جنگ در سوریه بنفع شورشیان بوده و همچنین غرب هم در صدد گوشمالی و اخطار به روسیه بوده ، فهم بهتری از ماجرا میتوان داشت. جنگ سوریه همچنان یکپارچه بنظر نمیرسد چون همکاری در جبهه مخالف اسد ، جمع اضداد و نیروهای مخالف یکدیگر هستند و معلوم نیست که اعتلاف ضد اسد بعد از اتمام جنگ ، که البته اگر تصوری در اتمام ان باشد ، چگونه قضیه گروه های تروریستی وابسته به این ائدئولوژی و ان ایدئولوژی را جمع خواهند کرد!!!! جبهه النصر یا احرار شام طرفدار وهابیون و داعش و دیگر گروه های اسلامی بنفع سلفیون مبارزه میکنند، ارتش ازاد و دیگر نیروهای مورد حمایت امریکا برای خود یک سازمان و ساز جداگانه میزنند و یا القاعده یا …….. خلاصه باید دید بعد از کودتای ترکیه ، اردوغان به سر عقل امده یا هنوز سودای امپراطوری در سردارد؟ و همچنین لازم به ذکر است که ایران تا کنون در مورد عملیات ایذائی عربستان و قطر در مرزهای ایران و یا حتی ترکیه رعایت خطوط قرمز را کرده اما عربستان بسان ماشینی بی ترمز و بدون فرمان در سراشیبی میماند که هر لحظه باید منتظر یک فاجعه بدتر از قبل بود و البته هیئت حاکمه در عربستان با پشتیبانی کارتلهای اسلحه و نفتی در حال جولان دادن هستند که در واقع در تمام جبهه ها شکست خورده یا در حال شکست هستند و بنظر در گیری در حلب نقطه عطفی در این تراژدی غم انگیز شش ساله خواهد بود. علیرضا سوئد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: