حقایق پشت پرده غارت جهان بتدریج درحال فاش شدن است


حقایق پشت پرده غارت جهان

بتدریج درحال فاش شدن است

روسیه امروز- ترجمه رضا نافعی

58861392c46188de2b8b4595-%d8%ac%da%a9-%d9%85%d8%a7-%d9%be%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1-%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%a8%d8%a7

«جک ما» ثروتمند ترین مرد چین  و پایه گذار گروه اقتصادی » علی بابا »  در عرصه  » تکنولوژی اطلاعات» است. او در مورد سیر تکاملی ایالات متحده و نظریات فزاینده انتقادی مربوط به آن نظریات خاص خود را دارد.

 «جک ما» در کنفرانس جهانی اقتصاد در «داوس» گفت: ایالات متحده امریکا در سه دهه گذشته گرفتار انبوهی ازاشتباهات بوده است. امریکا خود را بشدت درگیر جنگ ها و وال استریت ساخته است.

پاسخ او به این پرسش که نظرش در مورد گلوبالیزاسیون و دونالد ترامپ  چیست گفت: در سال 2005 توماس فریدمان در کتاب خود بنام : «جهان مسطح است» تاریخچه کوتاهی از قرن بیست و یکم » نوشته بود «جهانی شدن » استراتژی کاملی» برای امریکاست. شعار این بود: ما خواستار مالکیت معنوی، فنآوری، مارک ها هستیم- تمام عرصه های دیگر را به کشورهائی چون مکزیک و چین وا می گذاریم.

«جک ما» در دنبال سخنان خود گفت: موسسات بین المللی امریکا از جهانی شدن میلیون میلیون سود بردند.

«جک ما» با اشاره به این که چه امکاناتی وجود داشت گفت: وقتی من تحصیلات دانشگاهی را به پایان رساندم و خواستم یک دستگاه» پی جو»(pager ) بخرم بهای آن 250 دلار بود. من آموزگار بودم وحقوق ماهانه من 10 دلار و هزینه تولید آن دستگاه 8 دلار بود.

او در ادامه سخن خود گفت: سودی که IBM   و مایکروسافت بردند بیش از سودی بود که  چهار بانک چینی رویهم بردند، این ها بزرگترین بانک های چین بودند….ولی چه بر سر آن پول ها آمد؟

«جک ما» گفت سی سال پیش  فورد و بوئینگ تنها کارخانه های امریکائی بودند که چینی ها می شناختند. امروز همه موسساتی که در چین درباره آنها صحبت می شود یا در » سیلیکون والی»هستند یا در «وال استریت» .

همزمان با این ها امریکا پول بسیار زیادی هزینه جنگ ها در خارج کرد.

امریکا در 30 سال گذشته 13 جنگ کرده و14،2 بیلیون دلار هزینه این جنگ ها کرده است. صرفنظر از خوبی  آستراتژی باید بیشتر پول را برای اهالی کشور خرج کرد. ولی آن پول خرج مردم نشد: آن پول رفت به وال استریت. آنوقت چه اتفاقی می افتد؟ در سال 2008. در  بحران مالی  19،2 بیلیون دلار دلار از درآمد های امریکا برباد رفت…چه می شد اگر آن پول درامریکا، درغرب میانه امریکا سرمایه گذاری می شد و صنایع مستقر در آن منطقه  را به پیش میراندند؟

«جک ما» گفت : هیچکس مشاغل امریکا را نمی دزد.

اینطور نیست که دیگر کشورها مشاغل امریکا را می دزدند. این استراتژی  خود شماست. پولتان  را عاقلانه تقسیم کنید. شما باید پول بیشتری برای مردم خود خرج کنید.

جهان نیازمند رهبری تازه ای است، ولی رهبری تازه باید متکی بر همکاری باشد. من بعنوان کارآفرین خواستار آن هستم که همه جهان از رشد اقتصادی بهره مند شود.

 

https://deutsch.rt.com/international/45662-jack-ma-china-alibaba-usa-handel-trump-wirtschaft-politik-kritik-krieg-verschwendung/

Advertisements

یک پاسخ

  1. بله کاملا با اقای جک ما موافقم ، وقتی همه صنایع به پول تبدیل شد و بانکهای جدید با اسامی مسخره قارچ وار از زمین در اروپا و امریکا روئید ، باید منتظر چنین روزی بود . بحران در کشورهای پگیس ( پرتغال ، یونان ، ایتالیا ، اسپانیا ) بخصوص یونان که با گرفتن وام بدون پستوانه سودی را باید پرداخت کند که بهره وامهای قبلی از همان بانکهای کذائی است ، اقای ترامپ یا بهتر بگوئیم احمدی نژاد امریکا ( منظور از احمدی نژاد فقط در رابطه با عملکردهای یکمرتبه و بدون مطالعه هست ) توان بهبود این سیستم را ندارد چون از پشتیبانی حداقلی هم برخوردار نیست . بنظر نگارنده اگر سرمایه داری جهانی از عملکرد ایشان احساس خطر و ریسک کند چه بسا به سرنوشت جان اف کندی دچار شود این بار نه اسوالد بلکه قرعه اتهام متوجه یک تبعه نگون برگشته مکزیکی تبار خواهد خورد چون اقای ترامپ جای ابادی در پرونده خصوصی خود باقی نگذاشته که قابل دفاع باشد بطور مثال در مراسم تحلیف ریاست جمهوری برخورد ایشان با بانوی اول امریکا زننده و بدور از اداب اجتماعی و سیاسی بود اما با این حال باید منتظر اینده بود و عملکرد ایشان را حداقل در رابطه با ایران و خاورمیانه دید ، اگر واقعا در صدد رفع معضل خاورمیانه باشد و حقوق حقه تمام افراد درگیر در این منطقه اشوب زده را رعایت کند میتوان به اصلاحات ایشان دلخوش کرد والا ایشان هم مثل اسلاف پیشین خود فقط صورت مسئله را به نحو دیگری انشاء میکند. در این بین اقای پوتین با در نظر گرفتن شرایط و رفتار اقای ترامپ سخن به زبان میاورد حتی رهبران ایران هم با احتیاط در مورد اقای ترامپ موضعگیری کرده اند ، در پایان اقای ترامپ برخاسته از سیستم سرمایه داری است ، سیستمی که به بانکهای فراملیتی ، سالنهای بورس و زر و بندهای پشت پرده سیاسی به حیات خود ادامه داده و هرگز در صدد تخریب این سیستم یا حتی اصلاح ان نخواهند بود . علیرضا سوئد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s