ثروتمندان امریکا از بیم شورش راهی «نیوزیلاند» می شوند


ثروتمندان امریکا

از بیم شورش راهی «نیوزیلاند» می شوند

روسیه امروز – ترجمه رضا نافعی

588a0cfbc36188be6a8b4625

ثروتمندان امریکا خود را برای فروپاشی احتمالی امریکا  یا انقلاب تهیدستان آماده می سازند. آنها برای این منظور در زلاند نو دست به خرید املاک و مستغلات زده اند. این خبر را مجله «نیویورکر» منتشر کرده است.   پروژه خرید زمین و مستغلات در محل با استقبال  مردم بومی روبرو نمی شود.

بگفته Evan  در حال حاضر کسانی از سیلیکون والی و نیویورک خود را برای «سقوط تمدن » آماده می سازند.

 بنا به گفته  Osnos که  مدیر صندوق های پوشش ریسک (هج فوندز)  و صاحب دو خانه  در زلاندنو است احتمالا امریکا با یک شورش سیاسی دهساله روبرو خواهد شد. Peter Thiel یکی از پایه گذاران PayPal  و از سرمایه گذاران در فیسبوک نیز در زلاندنو صاحب املاک است و این کشور را » اتوپیا » لقب داده است.

بگفته «اسنوس» دقیقا روشن نیست کدام یک از ثروتمندان آمریکائی از ترس اضمحلال  دست به خرید ملک و زمین می زنند و کدام یک فقط خانه ای برای تعطیلات  می خواهند. اما  مقدار زمینی که آنها در سال های اخیر خریده اند، بگونه ای حیرت انگیز چند برابر شده است.

آمار نشان می دهند که فقط در ده ماهه اول سال 2016 بیش از 3500 کیلومتر مربع زمین در زلاند نو خریداری شده است، که چهار برابر مقدار زمینی است که در  همین مدت زمان در سال 2010 خریداری شده است.

Reid Hoffmann  یکی از پایه گذاران پورتال اینترنتی LinkedIN  به نشریه نیویورکر گفت زلاند نو موضوع تازه و داغ  گفتگو میان مدیران «سیلیکون والی» است. گفتن این جمله که » من خانه ای در زلاند نو می خرم »   نوعی اشاره است به این معنی که «از من چیزی نشنیدی ها». سلام فراماسونی این طور است که می گویند:» آخ راستی میدونی من یک دلال معاملات ملکی می شناسم که سیلوی های قدیمی موشک می فروشه، این ها پناهگاه های اتمی هستند و یه جوری بنظر میاد که زندگی کردن تو اونا جالبه » .

بنا به تخمین  «هوفمان» بیشتر از نیمی از «خودی ها» در» سیلیکون والی » در فکر تغییر کانون زندگی خود هستند- بویژه در سال های اخیر یک احساس ضدیت با نخبگان رشد کرده است. او در ادامه سخنان خود گفت این احساس با «برکزیت»خروج انگستان از اتحادیه اروپا و انتخاب دوناد ترامپ تشدید شده است.

بنا به مطالب مندرج در مقاله » نیویورکر»  در هفت روزی که از انتخاب ترامپ گذشته 13401 امریکائی از مقامات مهاجرت در زلاند نو تقاضای ثبت نام کرده اند،  که نخستین گام برای  دریافت اجازه اقامت است. » این رقم 17 بار بیشتر از تقاضای نام نویسی در مواقع معمولی است.»

 

 

https://deutsch.rt.com/international/45787-superreiche-amerikanische-preppers-kaufen/

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: