کشف شبکه تروریستی در داخل ارتش آلمان!


کشف شبکه تروریستی
در داخل ارتش آلمان!

 

.

روسیه امروز- یونگه ولت

ترجمه و تدوین رضا نافعی

پیش زمینه
رنگ موی ستوان ارتش آلمان بور است ولی او خود را میوه فروش یهودی ساکن دمشق معرفی می کند و مشخصاتش  بعنوان پناهجو ثبت می شود. اینک مقامات مربوطه به این نتیجه رسیده اند که افسر 28 ساله المانی  قصد داشته دست به عملیاتی تخریبی علیه کشور  دست بزند. او حتی فهرستی از افرادی که باید ترور شوند را نیز داشته است.

روز چهارشنبه افسر ارتش آلمان بنام فرانکو الف بازداشت می شود. از روز پنجشنبه او وهمدست 24 ساله اش زندانی هستند. همدست او به قاضی تحقیق گفته است که مواد منفجره ای که در خانه او یافت شده متعلق به فرانکو الف. است
فرانکو الف. در پایان سال 2015 خود را  بعنوان اهل سوریه به موسسه پذیرش اولیه پناهندگان در شهر » گیسن» آلمان معرفی می کند و در » تسیرندورف»  از  شعبه  اداره مهاجرت و پناهندگی در ایالت » بایرن» تقاضای پناهندگی می کند.
طبق اطلاعات رادیو » بایریشن روند فونک» که پرونده استنطاق را در اختیار دارد، فرانکو الف. خود را اهل سوریه ، پیرو کلیسای کاتولیک، دارای دیپلم متوسطه و با نام  » داوید بنیامین» معرفی می کند.
او گفته است که چون نام خانوادگیش نامی یهودی است مورد آزار و ایذء قرار می گرفته است. به این دلیل از جمله از سوی داعش تحت تعقیب قرار گرفته است. داستانی که گویا این آلمانی تعریف کرده پایانی هیجان انگیز پیدا می کند: اندک زمانی پیش از فرار او داعش به خانواده او هجوم می برد و پدرش را به ضرب گلوله از پای در می آورد. سرانجام این پناهجو مورد » حمایت محدود » قرار می گیرد.
بازپرسی از او  در ماه نوامبر سال 2016 با حضور مترجمی برای ترجمه از زبان فرانسه، در «تسیرندورف» صورت گرفت. این افسر آلمانی اظهار داشته که فقط  به زبان فرانسه تسلط دارد.
پس از آن که او با سهولت  موانع اداری را از سر می گذراند، میان دو هویت در نوسان است، از سوئی بعنوان پناهجو و از سوی دیگر  افسر گردان جنگنده  آلمانی – فرانسوی  291 در سربازخانه  Leclerc واقع  در   ایالت الزاس( فرانسه) .
در واقع افسر آلمانی در حدود سه ماه پیش  توجه را به خود جلب کرده بود، هنگامی که قصد داشت  هفت تیری را در توالت فرودگاه وین پنهان بود از آن محل بردارد. طبق اطلاعاتی که تا کنون بدست آمده هفت تیر مذکور از سلاح های ارتش آلمان نیست، بلکه متعلق به 70 سال پیش  و از سلاحهای جنگ دوم جهانی است بنام «فرنچ یونیک».
هنگامی که او قصد داشت هفت تیر را از مخفیگاه بردارد، پلیس وین او را دستگیر کرد. هنگام باز جوئی ستوان فرانک. الف گفت سلاح را پیدا کرده است. بالاخره او آزاد می شود. بنظر ماموران مربوطه اتریشی گرچه فرانکو. الف قانون داشتن سلاح را نقض کرده ولی این دلیل برای دستگیری فوری و باز داشت او کافی نبوده است.
اما آثار انگشت او بر هفت تیر مقامات پلیس را متوجه می سازند که مشخصات  او بعنوان پناهجو ثبت شده است. طبق اظهارات مقامات پلیس فرانکو. الف و همدستش ماتیاس. ف با یکدیگر مکاتبات الکترونیکی داشته اند و  اطلاعاتی که با  زبان  شکسته  با یکدیگر مبادله می کردند خصومت آنها را با خارجیان روشن می ساخته است.
فن در لاین وزیر دفاع آلمان روز سه شنبه از سفر به امریکا چشم پوشید. سخنگوئی اظهار داشت روشن ساختن قضایای مربوط به ستوان فرانکو. الف الویت دارد. افسر مذکور با تقلب هویتی برای خود بعنوان پناهجوی سوریائی بدست آورده  و احتمالا نقشه برای ارتکاب تخریب و انداختن آن به گردن پناهجویان داشته است . در فهرست نام های افرادی  که می بایست به قتل می رسیدند از جمله نام «یواخیم گاوک» رئیس جمهور پیشین آلمان و » هایکو ماس» وزیر دادگستری آلمان نیز بوده است.
طبق اطلاعات  Redaktionsnetzwerks Deutschland (RND)  ماجرای نئو نازی ها گسترش می یابد و به یک توطئه جدی تبدیل می شود:  (RND)می نویسد تعداد افراد مظنون اینک به پنج نفر رسیده  که گویا در ارتش دست به تشکیل یک  سلول زده اند.
فن در لاین قصد دارد روز چهارشنبه از گردانی که  فرانکو. الف در آن خدمت می کرده است بازدید کند. از قرار افکار افسر مذکور در سال 2014 شناسائی شده بود ولی فرماندهان مانع از برملا گشتن  آن شده اند. بعد از ظهر روز سه شنبه دادستان آلمان رسیدگی به اتهام فرانکو الف و همدستش را شخصا بدست گرفته است، باتهام » مظنون بودن به تدارک یک خشونت خرابکارانه جدی» .
احتمالا «فن در لاین» وزیر دفاع آلمان از این سرعت عمل ناراضی نیست: زیرا صبح روز سه شنبه او از این رو مورد انتقاد قرار گرفت که گفته بود آنچه رخ داده تفسیر نادرست از روح همبستگی سربازی است. این سخن، کارشناس امور دفاعی از حزب سوسیال دموکرات را بر آن داشت که بگوید وزیر دفاع باید از این سخنی که گفته عذر خواهی کند . رئیس اتحادیه  ارتش گفت: » شوکه شده است». اینک اگر روشن شود که در ارتش گروه فاشیستی زیرزمینی تشکیل شده، وزیر دفاع می تواند در نقش  کاشف توطئه به خود ببالد.
در حالی که نگرانی نسبت به افسران ارتش با کشف این رخداد تازه ایجاد نشده است. آنها که بر ارتش فرمان می رانند چنان غرق در غروری نخبه گرایانه هستند که اگر بخواهیم آن را با معیار  پارلمانتاریسم بورژوائی  بسنجیم باید آن را یک جامعه موازی ضد دموکراتیک بنامیم. در سال 2014 کتابی منتشر شد بنام » ارتش در آستانه بیداری» که به دانشجویان  دانشکده افسری  ارتش  پیشنهاد می کرد» شجاعت، وفاداری و شرف» را قطبی دائمی بدانند که در تضاد است با قطب دیگر، قطب نظامی که تسلیم انحطاط شده و در پی تحقق بخشیدن به استعدادها و امکانات شخصی است ،   در پی  ارضاء شهوت مصرف، پاسیفیسم و خود پرستی است». غیر قابل تصور نیست که برخی از افسران به همین تلخکامی ارتجاعی بسنده نکنند بلکه  بخواهند دست بکار شوند: تا افول جمهوری رو به مرگی را که خواه ناخواه در حال احتضار است شتاب بخشند.
از آغاز «بحران پناهندگی» تضاد های میان پارلمان و دستگاه علنی می شوند. بخشی از رهبری  ارتش و پلیس در همان سال 2015  در نامه ای داخلی باصطلاح »Non-Papers« اندیشه های تندگرایانه ای برای تغییر ساختمان کشور مطرح ساخت که  کیفیت نقشه کودتا یافتند: پلیس» طبق قوانین موجود  موظف به بستن مرزهاست، فرمان های  دولت آلمان که خلاف آن باشند نقض قانون است» این تهدید   یک مقام برجسته امنیتی از درون دستگاه دولتی بود. حتی گواهی کارشناسی حقوقی ارائه شد تا دولت آلمان را به دلیل » وارد  کردن  غیر قانونی خارجیان » به دادگاه بکشند. » عمق دولت» یعنی قوه اجرائی .
از این منظر برای راست گرایان بلند پرواز که می خواهند این کشور را عملا تغییر بدهند، مطلقا ضروری نیست که  دست به فعالیت حزبی بزنند، دست به تظاهرات بزنند یا نطق های آتشین بکنند. از پلکان ترقی  در دستگاه دولتی  بالارفتن بمراتب موفقیت آمیز تر است.

https://deutsch.rt.com/inland/50014-bundeswehr-skandal-weitet-sich-aus/

https://www.jungewelt.de/artikel/309938.braune-armee-fraktion.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: