کره شمالی زمینه ساز جنگ چین و امریکا می شود؟


کره شمالی زمینه ساز

جنگ چین و امریکا می شود؟

روسیه امروز- ترجمه رضا نافعی

چین با ایجاد یک تیپ گارد مرزی جدید و ساختن پناهگاه های زیرزمینی برای غیر نظامیان، خود را برای مقابله جنگی آماده می سازد. این تدارک اقدامی است احتیاطی برای آن که چین  بتواند پیش از امریکا کره شمالی را تسخیر کند.

بنظر وال استیریت ژورنال تدارکاتی که چین میبیند برای هنگامی است که کره شمالی از درون فرو بپاشد، یا مورد هجوم امریکائی ها قرار گیرد. منابعی که وال استریت ژورنال   گزارش خود را بر آنها مستند می سازد عبارتند از بازنگری پایگاههای اینترنتی نظامی و دولتی چین.

چین در گذشته مکررا آزمایش های موشکی کره شمالی را محکوم کرده است. جمهوری خلق چین «کیم یونگ ایل » را شریک قابل اعتمادی نمی داند. طبق یک قرارداد قدیمی چین متعهد به دفاع از کره شمالی است، اما از منظر چین میتوان چنین استدلال کرد که پیونگ یانگ با رفتار ماجراجویانه خود با خارج، قرارداد را نقض کرده است.

چین  در همان سال 2006 پس از نخستین آزمایش موشکی کره شمالی دست به ایجاد یک حصار مرزی زد. مرز مشترک چین و کره شمالی 1420 کیلومتر است. این یک تیپ جدید مرزی برای حفاظت از مرز و ممانعت از فرار انبوه بسوی چین است.

افزون بر این،  با کمک پهباد ها نظارتی 24 ساعته بر مرزها صورت خواهد گرفت. اقدام چین مبنی بر ایجاد پناهگاهای زیرزمینی برای مردم غیرنظامی، تدبیری است برای  حفاظت از آنها در برابر حملات موشکی و سلاح های شیمیائی.

وزارت دفاع چین در باره رویدادهای جاری در مرز کره شمالی توضیح صریحی نداده است . در   بیانیه   کتبی وزارت دفاع چین تصریح شده است که : اقدامات نیروهای نظامی چین از جمله اقدامات معمولی دفاعی و آموزش های تمرینی مرزبانی است.

روز دوشنبه یک سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که  حل بحران   شبه جزیره کره با توسل به عملیات نظامی حل نمی شود. واشنگتن و پیونگ یانگ طی ماههای گذشته روی به  مجادلات لفظی اوردند که طی آن تهدید به جنگ نیز رخ داد.

وقوع جنگ در این منطقه مصیبت بار خواهد بود. در صورت انهدام تاسیسات هسته ای کره شمالی  احتمالا این منطقه دیگر برای نسل ها قابل سکونت نخواهد بود و  آسیبی بی مرز برای مردم و محیط زیست خواهد بود.

در هفته های پیشین واشنگتن پیوسته سلاحهای جنگی بیشتری به این منطقه ارسال داشته و با نظامیان کره جنوبی به تمرین حمله به کره شمالی پرداخت. وال استریت ژورنال از قول «مارک کوزاد» یکی از اعضای پیشین اطلاعات ارتش امریکا نقل می کند که او مطمئن است کره شمالی جائی است که بزودی امریکا و چین در آنجا با هم درگیر خواهند شد.

از نظر تحلیلگران تدارکاتی که چین می بیند گامی است احتیاطی و برای آنست که خود،  پیش از امریکا، کره شمالی را اشغال کند ومانع از آن گردد که امریکا بتواند نیروی نظامی   خود را در مرز چین مستقر سازد .

 

https://deutsch.rt.com/asien/54628-chinas-notfallplan-beim-zusammenbruch-nordkoreas/

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: