افشاگر «ای میل» های هیلاری با دو گلوله از پای در آمد!


افشاگر «ای میل» های هیلاری

با دو گلوله از پای در آمد!

راشیا تودی ( روسیه امروز) ترجمه رضا نافعی

این ترجمه طی 24 ساعت 6732 بار خوانده شد

بنا بر تحقیقات  روزنامه نگار افشاگر «سیمور هرش» جوانی بنام » ست ریچ» که یکسال پیش کشته شد، آن کسی است که نامه های الکترونیک ( ایمیل ) های داخلی  دموکرات های امریکا را در اختیار ویکیلیکس می گذاشت ولی سازمان های اطلاعاتی امریکا به غلط هکر های روسی را مسئول ماجرای  ایمیل ها  قلمداد کردند.

«ست ریچ» عضو کمیته ملی دمکرات ها ((DNC. بود. او در بحبوحه مبارزات انتخاباتی امریکا، در سحرگاه روز 29 ژوئن 2016 ساعت 4.20  در مسیر خانه اش در واشنگتن بضرب دو گلوله کشته شد.  نظر پلیس این است که او قربانی سرقت مسلحانه شد. » لپ تاپی» که گویا او با خود حمل می کرده ناپدید شده بود، در حالی که سارق کیف پول، ساعت، تلفن همراه و دیگر اشیاء گران قیمتی را که  جوان 27 ساله با خود داشت  به سرقت نبرده بود.

بنا به اظهارات امدادگران، هنگامی که آنها به محل واقعه رسیدند، ست ریچ کاملا به هوش بوده و  مرتب حرف می زده است. بنا به گفته » آرون ریچ » برادر ست ریچ که چند ساعت بعد خود را به بیمارستان رسانده بود، نیروهای امدادی «بسیارمتعجب» بودند که برادر او در اثر جراحات وارده درگذشته است.

بلافاصله پس از مرگ ست ریچ گمانه زنی ها  در باره علت پس پرده جنایت آغاز شد. ویکیلیکس هم گمانه زنی ها را تغذیه کرد. ویکیلیکس اعلام کرد  به هرکس که  ضارب را پیدا کند 20 هزار دلار پاداش خواهد داد –  این افزون بر 25 هزار دلار پاداشی بود که پلیس برای یافتن ضارب تعیین کرده بود.

ژولیان آسانژ، بنیانگذار ویکیلیکس، اشاره کرد که این جنایت میتواند با ماجرای انتشار پست های الکترونیک دموکرات ها در ارتباط باشد. همزمان با مبارزات انتخاباتی، ویکیلیکس بتدریج  نامه هائی از گروه دموکراتها منتشر کرد که نامزد انتخاباتی  دموکرات ها را در وضع بسیار ناهنجاری قرار داد. تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون بلافاصله هکرهای روسی را مسئول رساندن نامه ها به ویکیلیکس اعلام کرد. سازمانهای اطلاعاتی متعددی این دیدگاه را تایید کردند، بدون آن که برای اثبات نظر خود سندی  ارائه کنند. درحالیکه آخرین پژوهش های پزشکی قانونی موید نظر ویکیلیکس است که  ایمیل های افشاگر را  از صفوف خود دمکرات ها دریافت کرده است.

سیمور هرش می گوید: «ست  ریچ » همان کسی است که از درون » کمیته ملی دموکرات ها» نامه ها را برای ویکیلیکس می فرستاد.

اینک سیمورهیرش، روزنامه نگار حقیقتجوی سرشناس نیز به اظهار نظر در باره  مورد » ریچ» پرداخته است – پرتال Big League Politics بخشی از صحبت ضبط شده هیرش را در این مورد منتشر کرد. در این گفتگو هرش به این نظریه نمی پیوندد که قتل ریچ در ارتباط با ماجرای نامه های الکترونیک بوده بلکه » او به دلیل آنچه می دانسته بقتل نرسید». روزنامه نگار 80 ساله معتقد است مقتول همان عامل درونی کمیته ملی دموکرات هاست که کپی  نامه ها را به بیرون منتقل می کرده است.

پس از آن که پلیس برای روشن ساختن قتل  آپارتمان ریچ را مورد تفتیش قرار داد کامپیوتری را که در آپارتمان بود برای بررسی و تفتیش در اختیار واحد سایبری  اف. بی. آی. قرار داد. حاصل تفتیش این بود که ریچ  در پایان بهار – آغاز تابستان 2016 با ویکیلیکس تماس میگیرد. و یک سلسله اسناد و ایمیل از کمیته ملی را به  پلاتفرم  عرضه می کند.

هرش می گوید طبق آنچه که من میدانم او برای نمونه کُلی مدرک و سند و دهها ایمیل برای ویکیلیکس میفرستاده و طلب پول می کرده. هرش نمی داند که معامله به کجا انجامیده ، انچه او میداند این است که ریچ  قبل از کشته شدن یک رمز عبور برای یک » دراپ باکس» امن  در اختیار  ویکی لیکس گذاشته که از طریق آن می توانسته  از کم و کیف اطلاعاتی که در اختیارش  نهاده می شده با خبر شود.

  هرش  میگوید » ریچ» از باب احتیاط  برای وقتی که احیانا بلائی به سر او بیاید  رمز عبور  را در اختیار چند تن از دوستان خود نیز میگذارد . هرش یاد آور می شود که  تاریخ آخرین ایمیل  کمیته ملی دموکرات 21.ماه مه.  2016 است که  با تاریخ برقراری تماس با ویکیلیکس پایان بهار و آغازتابستان هماهنگ است.

 

https://deutsch.rt.com/nordamerika/55112-hersh-seth-rich-war-insider-demokraten-emails-wikileaks/

 

 

2 پاسخ

  1. دمت گرم ااقا رضا » خجسته دلان را بود بخت یار ……ااااااانوشه کسی کو بودد بختیار»»»بدرود

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: