حلقه تحریم ها علیه کره شمالی تنگ تر شد


حلقه تحریم ها
علیه کره شمالی تنگ تر شد

راشیا تودی ( روسیه امروز) ترجمه رضا نافعی

پیونگ یانگ تصمیم سازمان ملل در تائید تحریم های بیشتر علیه کره شمالی را بشدت مورد انتقاد قرارداد و اعلام کرد این تحریم ها را نا عادلانه می داند و نسبت به آن واکنش نشان خواهد داد.
روز شنبه 15 کشور عضو شورای امنیت باتفاق آراء تحریم های بیشتری علیه کره شمالی وضع کردند. این تصمیم سبب خشم کره شمالی گشت. سالهاست که پیونگیانگ مصرانه گفتگو در باره برنامه اتمی خود را رد می کند و امریکا و همپیمانهایش را متهم می سازد که نسبت به کره شمالی قصد تجاوز دارند.
دولت کره شمالی تاکید کرد که در برابر تصمیم شورای امنیت واکنشی » عادلانه» نشان خواهد داد بی آنکه به بیان جزئیات بپردازد.
.پیونگ یانگ این دعوی که سرزمین اصلی امریکا آسیب پذیر است را تکرار کرد. قبلا ادعا شده بود که موشک های کره شمالی قادرند کل خاک امریکا را هدف قراردهند. آژانس خبرگزاری کره شمالی KCNA گزارش داد که «خطائی بزرگتر از این متصور نیست که امریکا در آنسوی اقیانوس کشوری است ایمن»
لاوروف وزیرخارجه روسیه خواستار آن شد که همه کشورهای ذی دخل در بحران کره شمالی از دست زدن به عملیات نظامی پرهیز کنند . وزیرخارجه روسیه بار دیگر از همه این کشورها خواست تا حداکثر خویشتن داری را بکار بندند، از فرافکنی قدرت نظامی بر شبه جزیره کره چشم بپوشند و هرچه زودتر برای حل مسائل شبه جزیره مذکور از طریق توسل به دیپلماسی تلاش ورزند ، از جمله برای خلع سلاح هسته ای.
پکن از پیشنهاد لاوروف حمایت کرد. بنا به گزارش رویتر وزارت خارجه چین نیز خواستار خویشتن داری و روی آوردن به تلاشهای مثبت برای حل مسئله شد.
مسکو و پکن مشترکا راهی برای حل مسئله پیش نهادند مبنی بر این که کره شمالی آزمایش های موشکی و اتمی خود را متوقف سازد و در مقابل امریکا و همپیمانهایش نیز دیگر دست به رزمایش در منطقه نزنند. ولی واشنگتن قبلا پیشنهاد های مشابه را رد کرده بود.
تصمیمات متخذه از سوی شورای امنیت علیه کره شمال در روز شنبه ، هفتمین پاکت مصوبه شورای امنیت بود. این تصمیات مربوط می شوند به مهمترین منابع درآمد کره شمالی که عبارتند از صدور ذغال سنگ، آهن و سنگ آهن، افزون بر این ها تصمیمات دیگری نیز برای ایجاد محدودیت های اقتصادی برای کره شمالی اتخاذ شده است.
https://deutsch.rt.com/asien/55312-big-mistake-for-us-to/

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: