«ناتوی اسلامی» علیه ایران شکل می گیرد؟


«ناتوی اسلامی»

علیه ایران شکل می گیرد؟

راشیا تودی- ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون3،964،209

بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، سوگند یاد کرد که تروریست ها را از صفحه گیتی محو کند. او قصد دارد برای انجام این کار منابع اتحادیه نظامی – اسلامی، که  نوعی  » ناتو عربی » است را به کار بگیرد. اما آنچه سلمان نشانه گرفته داعش نیست، ایران است.

میدان عمل این » اتحادیه نظامی- اسلامی » (IMA) که محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در سال 2015 تاسیس کرد تا کنون فقط  صفحات کاغذ بوده است.

ولیعهد اینک تصمیم گرفته به طرح خود بیشتر جامه عمل بپوشاند. از این رو در جلسه سران اتحادیه که روز یکشنبه برپا شد اعلام جنگ کرد «جنگ تمام عیار با تروریسم «.  (IMA) را «ائتلاف  نظامی اسلامی ضد ترور» (IMATK) یا » ناتو عربی» نیز می خوانند.

«ما امروز تعقیب تروریسم را آغاز می کنیم، ما شاهد شکست آن  در سراسر جهان هستیم، بویژه در میان کشورهای اسلامی ….ما آنقدر به نبرد خود ادامه خواهیم داد تا شاهد به خاک افتادنش گردیم». این ها اظهارات شاهزاده محمد بن سلمان در برابر  وزرای دفاع نزدیک به 40 کشور که در اجلاس ائتلاف نظامی کشور های اسلامی، که ساکنان آنها  اکثرا مسلمان هستند، گرد هم آمده بودند.

بن سلمان به سخن خود چنین ادامه داد «تروریسم، در سالهای گذشته، در کشورهای همه ما فعال بود. از امروز،  با تشکیل این اتحادیه، این وضع  تغییر می کند».

«اتحادیه اسلامی»   رسما 41 کشور عضو دارد، البته آن کشورهایی که اکثر ساکنان آن  شیعی مذهب هستند، مانند ایران، عراق و سوریه عضو آن نیستند. قطر نیز به دلیل تحریم اقتصادی و سیاسی آن از سوی عربستان در آنجا نماینده ای نداشت.

جبهه پان اسلامی که اتباع آن اکثرا سنی هستند دو سال پیش اعلام داشت که قصد دارد با این دعوی تروریست ها که خود را  مسلمان  می خوانند مبارزه کند. در اجلاس روز یکشنبه،  کشورهای عضو بار دیگر بر این نظر پای فشردند. «راحل شریف» که یک ژنرال چهار ستارۀ بازنشستۀ پاکستانی است بعنوان فرمانده کل اتحادیه نظامی منصوب  شد تا  فرماندهی مبارزه با افراطگرایانی را که  کماکان اسلام را » لکه دار» می سازند، بدست گیرد.

ولیعهد اعلام کرد که بزرگترین خطر ناشی از تروریسم و افراطگرائی منحصر به این نیست که انسان های  بیگناه را می کشد و نفرت می پراکند، بلکه در این نیز هست که  دین ما را آلوده می سازد و اعتقاد ما را تحریف می کند. در ماه مه، در اجلاس سران کشورهای عربی- اسلامی امریکائی، که در ریاض تشکیل شد، کشورهای عربی توافق کردند برای مبارزه بالقوه   با تروریسم در عراق و سوریه 34 هزار سرباز  در اختیار بگذارند.

ولی در این دو کشور نبردهای اساسی و تعیین کننده علیه تروریسم تقریبا پایان یافته است زیرا  نظامیان عراق و همچنین  سوریه   در آستانه در هم کوبیدن نهائی گروههای تروریستی هستند.

ولی اتحادیه نظامی اسلامی  نظر دیگری دارد و ادعا می کند  که» تروریسم  برای امنیت منطقه و امنیت بین المللی یک مسئله دائمی و رشد یابنده است».

گرچه ژنرال راحل شریف ادعا کرد که هدف اتحادیه مبارزه با » کشور و یا فرقه ای» نیست، بلکه «علیه دشمنانی بی چهره با اعتقاداتی افراطی» است، ولی عربستان سعودی که مهمترین عضو اتحادیه است، در همین اواخر با صراحت ایران را مهم ترین حامی دولتی تروریسم نامید.

پس از حمله ای موشکی به پایگاه نظامی عربستان در یمن، ولیعهد تا آنجا پیش رفت که  آیت الله خامنه ای رهبر ایران را » هیتلر جدید خاور میانه» خطاب کرد. عربستان ایران را متهم می سازد به این که از شورشیان حوثی  در یمن پشتیبانی می کند.

چالش یمن که کماکان به آن به چشم جنگ نیابتی میان عربستان و ایران می نگرند، در سال 2014 با تصرف صنعا پایتخت آن کشور توسط  شورشیان و مجبور ساختن دولت به فرار، آغاز شد.

متعاقب آن دولت یمن از عربستان سعودی تقاضای حمایت نظامی کرد. ولی دخالت نظامی  که تحت رهبری عربستان صورت می گیرد تا کنون نتوانسته است رئیس جمهور را که از یمن فراری داده شد، به آنجا باز گرداند. با این همه، عملیات مسلحانه ای  که صورت گرفته سبب کشته شدن هزاران تن از مردم غیر نظامی  و یک فاجعه عظیم انسانی شده که مورد اعتراض سازمانهای انساندوست در سراسر جهان قرار گرفته است.

کشورهای عربی حاضرند در عرصه ارتباطات  با تروریسم بجنگند. به این معنی که  با تبلیغات افراط گرایان و نیز در عرصه مالی  با آنها مقابله کنند  و منابع آن کمک را کشف و بر ملا سازند.

ژنرال سابق ارتش پاکستان می گوید چشم انداز مطلوب ائتلاف ضد تروریسم نظامی اسلامی، ایجاد یک واکنش جمعی علیه تروریسم است که قادر به هدایت و هماهنگ کردن تلاش های کشورهای عضو با کارایی و اثر بخشی  بالا باشد.  در سالهای گذشته در منطقه در حدود 70 هزار عملیات تروریستی صورت گرفته  که بیش از 200 هزار نفر قربانی برجای گذاشته است.

در پایان اجلاس، کشورهای شرکت کننده در آن توافق کردند که  تلاش های نظامی خود را هماهنگ  و یکپارچه سازند، با یکدیگر مبادله اطلاعات کنند، دوره های آموزشی  و تمرین های مشترک بگذارند .

در بیانیه پایانی ریاض  همچنین تصریح شده است که   شرکت  نظامی کشورهای عضو ائتلاف  باید هماهنگ با توانائی ها و منابع  هر کشورباشد و همچنین شرکت نظامی آنها در عملیات باید محدودبماند.

 

 

https://deutsch.rt.com/der-nahe-osten/61264-islamische-militarallianz-saudi-arabien-erklart/

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

 

.

 

یک پاسخ

  1. بنظر میرسه که پترو دلارهای عربستان داره کارساز میشه و کشورهای بیشتری رو حول عربستان به طمع انداخته ، پولهای مفت حاصله از فروش نفت حاکمان محافظه کار عربستان رو سرمست کرده البته اونها نمیخواهند اعتراف کنند که قبل از انقلاب در ایران انها با همکاری ذوالفقار علی بوتو حدود چهل سال پیش ساختن مدارس دینی در پاکستان را شروع کردند ، البته همه طرفهای درگیر در خاورمیانه اگاهند که خود عربستان با تائید و نظر موافق سفیر وقت امریکا در پاکستان نقشه جامع بلند مدتی را برای بعداز خلع قدرت سقوط شوروی سابق برای برتری و سلطه بر تمام دنیا بفکر ایجاد دشمنی بنام اسلام سیاسی دست بکار شدند و چون در انزمان مرحوم ذوالفقار علی بوتو متوجه دسیسه انها شد خود را کنار کشید اما با روی کارامدن ژنرال ضیاءالحق ورقها برگشت ولی وقتی رئیس جمهور وقت پاکستان که با کودتای نظامی سرکار امده بود و در صدد ساخت بمب اتم برامد توسط موساد بهمراه سفیر و اتاشه نظامی وقت امریکا در پاکستان بنام ارنی رافائل با خرابکاری در هواپیمای حامل انها کشته شدند ولی وقفه ای در پلان بزرگتر ایجاد نشد و کماکان با پترودلارهای عربستان جهت ایجاد مدارس دینی برای اهداف بزرگتری بکار گرفته شد تا جائی که اولین میوه های این ماه عسل سیاسی امنیتی نظامی بنام القاعده ، طالبان ، داعش و دهها گروه ریز و درشت به بازار سیاست توسط امریکا عرضه شد و هربار با برنامه کی بود کی بود من نبودم اتهام ایجاد و همکاری و تداوم رشد تروریست را بگردن دیگران بخصوص ایران انداختند که در ان زمان اصلا محلی از اعراب نداشت اما اکنون که گروهای دست پرورده نسبت به ولی نعمتهای خود واکنش نشان میدهند تازه پرنس عربستان ، محمد بن سلمان بفکر ایجاد رفرم در صفوف مقدس جهادیون با همکاری پدر تروریستها یعنی سی ای ا و ام ۱۶ انگلیس را سر میدهد اما این پرنس جوان و تشنه قدرت توجه ندارد که بن لادن پدر خوانده جنبش القاعده و مامور سی ای ا توسط همین عوامل بعداز استفاده مکرر از وی در اشغال افغانستان و عراق کشته شد بدون اینکه کسی بدنبال ماجرا و یا در حقیقت مولدین هیولای القاعده و طالبان و داعش باشند .
    بعداز شکست نسبی طرح خاورمیانه بزرگ و ایجاد قومیتهای مختلف جهت جنگهای پیوسته و خونبار توسط امریکا و اروپا و اسرائیل برای حفظ نظام صهیونیستی در منطقه ، اکنون بفکر مهار تروریسم افتاده اند ، تروریسمی که خود در زایش و پرورش ان سهم بسزائی داشته اند بدون در نظر گرفتن حق و حقوق ملتها و دولتها جهت حفظ استقلال تمامیت ارضی خود چون اساسا اعراب منطقه در برابر تهاجمات اسرائیل داری هیچ نوع حق و حقوقی نیستند و لذا اگر کشور یا گروهی خواستار حفظ استقلال و تمامیت ارضی و بفکر منافع ملی و ملت خود باشند به ان کشور ، همه نوع تهمت و ناسزائی نثار خواهند کرد و صدالبته نقش عربستان و قطر و امارات در پیدایش چنین هیولاهائی نادیده گرفته خواهد شد، چون شیخ نشینهای خاورمیانه اساسا نوکر حلقه بگوش امریکا و صهیونیسم در منطقه بوده و هست و خواهند بود بدون در نظر گرفتن حدود جغرافیائ مثل عربستان ، قطر ، اردن بحرین ، کویت و الی ….. اخر . پس باید منتظر بحرانهائی از این قبیل بود و تنها راه گذر از این مرحله سخت اتحاد فشرده ملتها است تا بتوانند توطئه های دشمنان خود را خنثی کنند .

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s