بیان قدرت جدید نظامی روسیه در گزارش پوتین جهان تک قطبی به پایان خط رسیده است


بیان قدرت جدید نظامی روسیه در گزارش پوتین

جهان تک قطبی

به پایان خط رسیده است

 

 

یونگه ولت و راشا تودی – ترجمه و تدوین رضا نافعی

آمار سایت تا کنون4،030،453

بنا به گفته پرزیدنت پوتین، روسیه، موشک بکلی تازه ای تولید کرده که هیچ یک از چترهای ضد موشکی امریکا قادر به خنثی کردن آنها نیستند.

پوتین در پایان دو ساعت سخنرانی و گزارش خود به مجمع ملی روسیه که در آن نمایندگان دو پارلمان روسیه نیز حضور داشتند گفت که راکت های جدید مجهز به یک راکتور هسته ای داخلی  هستند که آنها را عملا  قادر به طی مسافت های  نامحدود می سازد. این موشکها در عین حال هم دارای قدرت مانور موشک های کروز هستند و هم قارد به پرواز در ارتفاعات بسیار کم ،  چنان که مسیر آن ها  برای هیچ راداری قابل تشخیص و تعقیب نیست . این موشک ها تابع قوانین بالستیک نیستند و از این روی مسیر پرواز آنها برای دشمن قابل پیش بینی نیست. این  سلاح تازه در پایان سال 2017   آزمون های گوناگون را با موفقیت از سر گذراند. این موشک بر تمام  سامانه های  ضد موشکی موجود فائق آمده و هیچکدام نتوانسته اند بر آن چیره شوند.

پوتین گفت در حال حاضر هیچکس در جهان چنین سامانه ای در اختیار ندارد. البته دیگران هم روزی به نظیر آن دست خواهند یافت، اما تا آنزمان مطمئنا جوانان ما به دست آوردهای  تازه ای  خواهند رسید. پوتین قبل از بیان این نکته ایالات متحده  را مورد سرزنش قرار داد که  در سال 2002 توافقنامه ABM منعقده در سال  1972  را، که هدف آن  محدود ساختن تولید سامانه های ضد موشکی بود لغو  کرد و اجرای  آن را متوقف ساخت.

واشنگتن از آن زمان دست به محاصره روسیه زده  است. روسیه تلاش کرد تا واشنگتن را به  ماندن  در قرار داد  ABM  برانگیزد، اما این تلاش روسیه با سوء تعبیر روبرو شد و حمل بر ضعف روسیه گشت. پوتین در دنبال سخنان خود تاکید کرد که تمام سلاحهای جدید روسیه خصلت دفاعی دارند و هیچ یک از آنها برای مقاصد تهاجمی و تجاوزی مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. افزون بر این تمام پیشنهادهای پیشین روسیه نیز کماکان معتبر باقی خواهند ماند.

بطور کلی پوتین نوسازی نیروهای مسلح روسیه را در سالهای اخیر مثبت ارزیابی کرد. او گفت  روسیه در سالهای اخیر 80موشک بالستیک قاره پیمایِ  زمین پایه، بیش از100 موشاک بالستیک قاره پیما از نوع  دریاپایه  و همچنین 300 مدل سلاحهای متعارفی و بسیار مدرن را راه اندازی کرده است. 95تا 100 در صد از گروههای نظامی روسیه هم اکنون به این  سلاح ها مجهز هستند. در عین حال سیستم هشدار زودهنگامِ خطرِ روسیه که پس از فروپاشی  اتحاد شوروی  دچار اختلال های بسیار و حفره های بی حفاظ  فراوان بر صفحه رادار  شده بود باردیگر کامل و کارآمد شده است.

پوتین پس از اعلام این اطلاعات به بیان مسائل داخلی روسیه  و پیشنهاد هائی برای برطرف ساختن آنها پرداخت.

https://www.jungewelt.de/artikel/328202.putin-gibt-kontra.html

 

بدنبال این سخنرانی و گزارش که از بزرگترین تلویزیون مدور جهان ( ساخت روسیه) در داخل سالن سخنرانی نیز پخش شد، پوتین با خبرنگار ارشد تلویزیون «ان بی سی» بنام «مگین کلی» مصاحبه کرد و گفت:

 

مگین کلی – برخی از تحلیلگران غربی ادعا می کنند که این ( سخنان) اعلام آغاز یک جنگ سرد تازه است. آیا ما  در حال حاضر واقعا در یک مسابقه تسلیحاتی جدید هستیم؟

پوتین: بنظر من کسانی که سخن از آغاز یک جنگ سرد جدید می گویند تحلیلگر واقعی نیستند.  پروپاگاند ( تبلیغات) می کنند.  مسابقه تسلیحاتی که شما در باره آن صحبت می کنید درست در زمانی آغاز شد که ایالات متحده امریکا قرارداد  ABM را بی اعتبار اعلام کرد.

مگین کلی – بعضی از تحلیلگران می گویند تست های سلاح شما موفق نبوده اند و به همین دلیل شما فقط کلیپ های ویدئویی متحرک را نشان داده اید و هنوز عکس های واقعی ندارید.

پوتین- منظورتان موشک های بالستیک قاره پیما ست؟

مگین کلی –  بله. همان ها که به گفته شما تمام سیستم های دفاعی دیگر را بی فایده می سازند.

پوتین: هر یک از سیستم های سلاحهائی که امروز در باره آنها صحبت شد   به آسانی  می تواند از کل سیستم دفاع موشکی پیشی گیرد و بر همه آن ها فائق می اید.

مگین کلی-  ولی آن را آزمایش کرده اید؟

پوتین: تست ها بسیار موفق بودند. برخی از سیستم های نجات باید بازهم دقیق تر تنظیم و پرداخت نهائی شوند. ولی دیگر سلاحها هم اکنون دراختیار ارتش قرار دارند و امادۀ بکار بستن در عرصه نبرد هستند.

مگین کلی : برای روشن شدن موضوع: آیا شما در حال حاضر موشک قاره پیمائی دارید که مجهز به راکتور هسته ای باشد و شما آن را با موفقیت آزمایش کرده باشید؟.

پوتین: همه آنها با موفقیت آزمایش شده اند. هر یک از این سیستم های تسلیحاتی در مرحله متفاوتی از تکامل نهائی قرار دارند.   یکی از آنها که آماده برای بکار بردن است  هم اکنون در اختیار ارتش قرار دارد.

https://deutsch.rt.com/international/66063-putin-im-nbc-interview-analytiker/

حاشیه ترجمه دو متن بالا به نقل از تلویزیون 24 ساعته روسیه:

پوتین در گزارش دو ساعته خود که البته جنبه تبلیغات انتخاباتی برای انتخابات ریاست جمهوری نیز داشت روی نکات مهم مربوط به سیاست داخلی تمرکز کرد. نکاتی از این دست:

1- ضرورت دو برابر شدن بودجه بهداشت و درمان

2- نو سازی هر ساله سیستم آموزشی کشور با در نظر گرفتن علوم اینفرماتیک

3- حرکت عظیم به طرف روستاها با خانه سازی و بردن تکنولوژی مدرن تولید کشاورزی به روستاها

4- جهش بزرگ خانه سازی در حد دو برابر در سراسر روسیه

5- دو برابر شدن حقوق بازنشستگان

6- ادامه مبارزه قاطع با هر نوع فساد مالی در سیستم دولتی و حکومتی

او تمامی این نکات را با جزئیات و ذکر آمار و ارقام درگزارش خود مطرح کرد.

در صف اول حاضران در سالن بزرگ کنفرانس رهبران احزاب، بویژه رهبر حزب کمونیست روسیه فدراتیو نشسته بود که با دقت به گزارش گوش میداد و بی وقفه نکاتی را یادداشت می کرد.

پوتین در مصاحبه با خبرنگار ان بی سی با صراحت گفت که مخالف فروپاشی اتحاد شوروی بود و اگر امکان جلوگیری از این فروپاشی و حاکم ساختن نگرش نوین را در آنسیستم را داشت لحظه ای برای اقدام تردید نمی کرد.

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: