نقشه های جنگی با کدام صحنه سازی ها تهیه میشوند!


نقشه های جنگی با کدام

صحنه سازی ها تهیه میشوند!

راشیا تودی ترجمه رضا نافعی

امار سایت تا کنون4،060،432

 

طبق اسناد آزاد شده  در ارتباط با قتل جان  اف کندی ، رئیس جمهور مقتول امریکا، دولت امریکا در نظر داشته  با  توسل به پرچم  جعلی دست به حمله ای  ساختگی بزند سپس آن را  بهانه ای سازد برای جنگ  علیه شوروی.

یک ماه پیش دولت امریکا در ارتباط با قتل جان اف کندی در نوامبر 1963 اسنادی منتشر کرد.  در میان این اسناد یادداشتی سه صفحه ای از » گروه ویژه» ای از CIA موسوم به   «Special Group-Augmented» اعضای این سازمان» در آن زمان عبارت بودند از John McCone رئیس این سازمان، McGeorge Bundy مشاور امنیت ملی، Lyman Lemnitzer رئیس فرماندهان عالی نیروهای متحده امریکا.

رابرت کندی، برادر رئیس جمهور، بعنوان وزیر دادگستری نیز در این گروه بود.  گرچه خود جان اف کندی عضو این گروه  نخبگان نبود ولی در جلسات آن حضور می یافت. یادداشت مذکور، مورخ 22 مارس 1962 ، حاکی از آن است که در باره پرسش وزیر دادگستری مبنی بر امکان  تولید  یا دست یافتن به  یک هواپیمای شوروی بحث و گفتگو شده است.

حاضران در آن جلسه  برای دست یافتن به یک هواپیمای شوروی به سنجش و سبک سنگین کردن امکانات گوناگون پرداختند. از جمله  فکر خرید چنین هواپیمائی از یک کشور غیر متعهد مورد بحث قرار گرفت. یا آماده ساختن خلبانی  از کشوری که چنین هواپیمائی دارد برای فرار با هواپیمای خود به امریکا  . ولی CIA این نقشه ها را از لحاظ راز داری نامناسب یافته زیرا خطر از پرده به در افتادن آن زیاد بوده است. در یاداشت چنین آمده است:  ممکن است این واقعیت که ایالات متحده  در اماده سازی خلبانان های  کشورهای  باصطلاح دوست برای فرار به امریکا شرکت فعال داشته است برملا شود.  از این رو این فکر مطرح شد که هواپیمایی  مانند  میگ  17   شوروی در خود امریکا ساخته شود.» ولی برای این کار باید «منطقه ای با امنیت فوق العاده» تدارک دیده شود زیرا در غیر این صورت «پنهان نگاه داشتن چنین هواپیمائی از دیدگان کنجکاو مطبوعات و افکار عمومی امریکا  کاری بسیار دشوار خواهد بود».

در یاداشت مذکور از سه دلیل برای علاقه امریکا به دست یافتن به هواپیمای شوروی  سخن رفته است.

1- در طی عملیاتی گمراه کننده میتوان از آنها برای گمراه سازی هواپیماهای دشمن در آسمان استفاده کرد».

2- میتوان از هواپیمای جعلی برای » جمله نامنتظر به موسسات دشمن ( شوروی م.) استفاده کرد.

3- میتوان هواپیمای جعلی  را  برای » عملیات تحریک آمیز » بکار بست. برای این کار هواپیماهای جعلی باید به موسسات امریکائی یا به کشورهای دوست با امریکا حمله کنند تا بتوان با استناد به آن  حملات » توجیهی برای دخالت امریکا در جنگ  را» بدست آورد.

در آن زمان در بین رهبران امریکا نقشه های دیگری نیز برای حمله  با پرچم جعلی مطرح بود. در آغاز هزاره سوم » عملیات جنگلهای شمالی»Operation Northwoods» بر ملا شد. طبق این نقشه قرار بوده در طی عملیات جنگل های شمالی»  صحنه سازی  های تروریستی در خاک امریکا برپا شود و بعدا گناه آن به گردن کوبا انداخته شودتا بتوان با این بهانه خاک کوبا را اشغال کرد.

  با انتشار اسناد مربوط به قتل کندی این نقشه نیز برملا شد.

 

https://deutsch.rt.com/nordamerika/60967-cia-dokument-usa-wollten-mit-fake-angriff-vorwand-krieg-sowjetunion/

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

 

 

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: