هند تسلیم امریکا برای تحریم نفت ایران نخواهد شد


راشیا تودی – ترجمه رضا نافعی

امار سایت تا کنون4،104،405

هند تحریم یک جانبه را برسمیت نمی شناسد، از این رو ممکن بنظر نمی رسد که این کشور به خواست امریکا مبنی بر متوقف ساختن خرید نفت از ایران تن دردهد. این سخن یکی از مقامات وزارت نفت هند است.

روز سه شنبه یک مقام برجسته وزارت خارجه امریکا گفت که کاخ سفید امریکا از تمام کشورها خواهد خواست که از ماه نوامبر ( چهارماه دیگر .م) خرید نفت از ایران را کاهش دهند، انتظار نمی رود که کشوری از اجرای این خواست مستثنی شود. افزون بر این واشنگتن اعلام کرد که نقشه های دیگری نیز برای افزودن فشار  بر همپیمان های خود دارد تا مناسبات مالی خود را با ایران قطع کنند.

«سوناری سودهیر» عضو دبیر خانه همکاری های بین المللی وزارت نفت هند به فرستنده CNNMoney. گفت :» هند فقط تحریم  های سازمان ملل را معتبر می داند نه تحریم های یک جانبه را. «

هند، بعد از  چین، بزرگترین خریدار نفت خام ایران است. طبق اطلاعات حاصله از هند ایران پس از عراق و عربستان سومین  فروشنده بزرگ نفت به هند است.

بنا به گفته مفسران گروه اوروآسیا ( Eurasia Group): باحتمال زیاد هند نیز چون چین تسلیم خواست امریکا نخواهد شد. پالایشگاههای دولتی هند  احتمالا به خرید نفت خام از ایران ادمه خواهند داد.

,طبق تخمین گروه مذکور هند در حال حاضر روزی 700 هزار بشکه نفت خام از ایران وارد می کند و  از این رو ایران یک منبع استراتژیک برای تامین نیاز های  روبه رشد انرژی هند است.

پس از آن که ترامپ تعرفه های گمرکی برای فولاد و الومینیوم وارداتی از هند را افزایش داد، اینک دو کشور امریکا و هند  می کوشند تا مسئله تعرفه های گمرکی متقابل را حل کنند. هند قول داده است که از 4 اوت با افزودن تعرفه های گمرکی بر 29 نوع از اقلام  تولیدات وارداتی از امریکا پاسخ رفتار امریکا را بدهد.

https://deutsch.rt.com/international/72249

-indien-wird-voraussichtlich-us-aufforderung-ignorrieren/

 

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: