با خروج نیروهای نظامی امریکا پشت آلمان را خالی می کند!


با خروج نیروهای نظامی

امریکا

پشت آلمان را

خالی می کند!

 

راشا تودی – ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون4،113،479

بیش از 32 هزار سرباز امریکائی در آلمان مستقرهستند. اینک ترامپ به پنتاگون  دستور داده است هزینه خروج احتمالی این نیروها را محاسبه کند. رئیس جمهور امریکا تا کنون چندین بار اتحادیه نظامی ناتو را » کهنه» توصیف کرده است.

روزنامه واشنگتن پست روز جمعه گذشته گزارش داد که پنتاگون در پی آنست که هزینه خروج سربازان امریکائی از آلمان را محاسبه کند.

وقتی پرزیدنت ترامپ مطلع شد که در حدود 35 هزار سرباز امریکائی در آلمان مستقر هستند، بنا به نوشته جرائد – متعجب شد.

البته تعداد کنونی سربازان مستقر در آلمان بمراتب کمتر از آن رقمی است که رکورد محسوب میشد. آن رکورد در سال 1962 بدست آمد که تعداد سربازان امریکائی مستقر در آلمان  غربی 274 هزار و 119 نفر بود.

ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی برای ریاست جمهوری در » توئیتر» نوشت:

«اظهار نظر من مبنی بر این که هزینه ناتو برای ایالات متحده بیش از حد گران (و غیر منصفانه) است سرانجام مورد تایید وسیع قرار گرفته است».

«بن هاجس» ژنرال بازنشسته امریکائی، خروج احتمالی سربازان امریکائی را » خطائی عظیم» نامید. ژنرال » بن هاجس » تا سال گذشته فرمانده سپاهیان امریکا در اروپا بود.

ما به آن چیزی که آلمان در ارتباط با  استقرار نیرو و حضور مان در اختیار مان می کذارد، تا با  امکانات و تاسیسات   ثابت عالی بتوانیم تمرین کنیم و خود را آماده سازیم، نیاز داریم.

با برداشتن چنین گامی  » 70 سال تلاش و سرمایه گذاری همپیمان ها » به هدر خواهد رفت.

هاجس در مصاحبه ای با مجله  and Stars Stripes اتحاد میان آلمان و امریکا را «یکی از موفق ترین اتحاد ها در طول تاریخ»  نامید که خارج کردن نیروها از آلمان فقط به سود روسیه تمام خواهد شد.

«اریک پاهون» یک سخنگوی پنتاگون، خبر محاسبه هزینۀ خروج نیروها را کم اهمیت جلوه داد و گفت این خبر نباید موجب نتیجه گیری های غیر عادی شود:

پنتاگون بطور منظم با جابجائی نیروهای نظامی سر و کار دارد و هزینه آن را محاسبه می کند. این چیز تازه ای نیست.  آلمان  مهماندار بزرگترین بخش از نیروی نظامی امریکا در اروپاست- مناسبات ما با یکدیگر ریشه های عمیق دارد، مناسبات نیرومندی بین کشورهای ما برقرار است. ما کماکان خود را به همپیمانان  و شرکای خود در ناتو متعهد می دانیم.

در حال حاضر لهستان تلاش می کند تا امریکا نیروهای نظامی بیشتری در آنجا مستقر سازد و اعلام کرد که حاضر است دو میلیارد از هزینه ایجاد  پایگاه دائمی امریکا  در لهستان را  بپردازد.

المان در انتظار شنیدن پیام های دیگری از ترامپ است. تا کنون هشت کشورعضو ناتو از ترامپ نامه دریافت داشته اند، از جمله المان. در این نامه ترامپ از اعضای ناتو خواسته است که متناسب با توان اقتصادی خود دو در صد از در آمد ناخالص ملی را به هزینه های نظامی اختصاص دهند.

 

https://deutsch.rt.com/inland/72352-pentagon-ermittelt-kosten-truppenabzugs-aus-deutschland/

 

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: