سناریوهای هالیوودی – شیمیائی برای جلوگیری از آزادی «ادلب»


سناریوهای هالیوودی – شیمیائی

برای جلوگیری از آزادی «ادلب»

راشا تودی –ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون4،186،491

وزیر خارجه فرانسه، ژان ایو لودریان ، در کنفرانس مشترک با همکار چینی خود، وانگ لی، در پکن، به دولت سوریه هشدار داد و گفت اگر دولت سوریه با سلاحهای شیمیائی به ادلب حمله کند، باید در انتظار عواقبی چون ماه آوریل باشد.

تا کنون 95 درصد از خاک سوریه باردیگر در اختیار دولت سوریه قرار گرفته است. در ادلب 35 هزار نفر (این شمار تا 70 هزار نیز گزارش شده) از اسلامگرایان افراطی حضور دارند که با آستقرار آتش بس مخالفند و خواستار  ادامه  جنگ هستند.

همتای چینی او با اشاره به تحولات خطرناک سیاسی در عرصه بین المللی ، هشدار داد که: ناامنی و بی ثباتی رشدی مستمر دارد. از این ها بد تر  یکجانبه گرائی و حمایت از صنایع داخلی است. قوانین بین المللی و مکانیسم های چند جانبه با چالش های بزرگی مواجه هستند.

در این لحظه مهم تاریخی چین و فرانسه، بعنوان دو عضو دائمی شورای امنیت باید پیشاهنگ باشند و  ارتباطات و همکاری ها را بهبود بخشند. ما باید حافظ آزادی بازرگانی جهانی باشیم، باید حافظ روند مولتی لاترالیسم ( سیستم اقتصاد جهانی چند جانبه با بازارهای جهانی باز) باشیم و نظم بین المللی را حفظ کنیم»

چند هفته است که ایالات متحده امریکا و بسیاری از همپیمان های غربی آن  نسبت به بکار بردن سلاحهای شیمیائی در ادلب هشدار می دهند و تهدید می کنند که  تلافی خواهند کرد.

نیکی هالی، نماینده امریکا در سازمان ملل تاکید کرده است که از منظر دولت امریکا یگانه مسئول بکار بردن سلاح شیمیائی دولت سوریه است.

سوریه که کلیه سلاحهای شیمیائی خود را تحت نظارت سازمان ملل متحد منهدم کرده، بارها در گذشته و همچنین در هفته پیش تاکید کرده  که  چنین سلاحهائی را نه در گذشته  بکار برده و نه امروز دارد که به کار ببرد.

دولت سوریه مکررا  اعلام کرده است که این  تروریست ها هستند که  وسائل لازم برای این حملات را در اختیار دارند. در موارد  پیشین که گویا سلاحهای شیمیائی بکار رفته بود نیز دولت سوریه اعلام کرد که  تروریست ها مسئول آن هستند.

دولت سوریه  یاد آور شده که تروریست همیشه هنگامی که   شکست  قریب الوقوع خود را در جنگ پیش بینی می کنند متوسل به افسانه سلاح شیمیائی می گردند. مدعیان دولت سوریه  همواره متوسل به  اظهارات و تصاویری می شوند که باصطلاح  » کلاه سفیدها» عرضه می کنند. سازمانی غیرنظامی که  گویا وظیفه اش حفاظت از مردم غیر نظامی است. سر و کله این سازمان فقط در مناطقی پیدا می شود که افراطگرایان اسلامی عمل می کنند و  اعانات هنگفتی نیز از  دولت های غربی دریافت می دارند.

روسیه نیز از هفته ها پیش هشدار داده که  شواهد فراوانی حکایت از آن دارند که تروریست ها نقشه داشته اند  تا با همکاری کلاه سفیدها یک حمله شیمیائی دیگر  صحنه سازی کرده و به اجرا بگذارند .
وزارت دفاع  روسیه اعلام کرد که دهها نفر افراد غیر نظامی و تعدادی کودک ربوده شده اند که  قرار است هنگام صحنه سازی برای تهیه فیلم واقعا مسموم و کشته شوند.

مرکز روسی  آشتی اعلام کرده آنها که گویا وظیفه شان  کمک به افراد غیر نظامی است هم اکنون ویدیو هائی تهیه کرده اند که در آنها از  اجساد مسموم شدگان استفاده شده است. سیاستمداران غربی   به این هشدار ها  بی اعتنا هستند.

امریکا تا کنون دوبار بر اساس فیلم های خود ساخته دست به حمله نظامی به موسسات دولتی سوریه زده است.

https://deutsch.rt.com/kurzclips/76032-frankreich-wenn-chemiewaffen-in-idlib

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: