اس 300 های روسی سپر دفاعی سوریه در برابر اسرائیل


اس 300 های روسی

سپر دفاعی سوریه در برابر اسرائیل

 

سوريه در انتظار موشك هاي ضد هوايي روسي

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

 

آمار سایت تا کنون 4،202،938

مقاله

1067

سرگئی شوی ایگو، وزیر دفاع روسیه خبر از مستقر ساختن دستگاه دفاعی اس 300 در سوریه داد. راکت هائی که از این دستگاه پرتاب می شوند قادرند  راکت های در حال پرواز دشمن را در فاصله ای حتی بیش از 250 کیلومتر خنثی کنند، افزون بر این میتوانند در آن واحد چند هدف را  یک جا منهدم سازند.سامانه دفاعی اس 300 طی دوهفته آینده به نیروی نظامی سوریه تحویل داده خواهد شد،.

 پیش از این قرار بود که دستگاه مزبور در سال 2013 در اختیار سوریه قرار گیرد.   وزیر دفاع روسیه گفت ولی بنا به تقاضای اسرائیل از این کار صرفنظر شد. » ولی حالا دیگر وضع تغییر کرده است ، و   تقصیراز ما نیست.»

 پرزیدنت پوتین روز دوشنبه به پرزیدنت اسد در سوریه  اطلاع داد که اس 300 در اختیار سوریه قرار خواهد گرفت. دیمیتری پسکو، سخنگوی دولت تاکید کرد که این دستگاه دفاعی  برای حفاظت از جان نظامیان روسی بکار گرفته خواهد شد و برای خصومت با کشور ثالثی نخواهد بود.

اینطور که پیداست تصمیم مسکو وقتی اتخاذ شد که یک هواپیمای روسیه با 15 سرنشین نظامی در یک مانور حیله گرانه هواپیماهای اسرائیلی در آسمان روسیه سرنگون شد. این هواپیما همچنین حامل پیشرفته ترین فنآوری الکترونیک اکتشافی بود . این هواپیما  در حال فرود آمدن به فرودگاه حمیم واقع در لاذقیه  بود که یک هواپیمای اسرائیلی از نوع اف 16 آن را در برابر راکت های دفاعی سوریه  سپر خود ساخت و موجب سقوط آن شد.

ضد هوائی  اس 200 که در اختیار ارتش سوریه بود نتوانست  هواپیمای  ایلیوشین روسی را  بعنوان هواپیمای روسی باز شناسد.

اسرائیل بعدا  ادعا کرد که  جت های اسرائیل در زمانی که  نیروی ضد هوائی سوریه  راکت های خود را پرتاب می کرد، خود را به آسمان اسرائیل رسانده بودند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه، این اظهارات را نادرست خواند و آن را رد کرد. او با بکار گرفتن یک  انیمیشن ویدئویی  فضای هوائی ساحل سوریه را نشان داد. آنچه بخوبی مشاهده شد این بود که،  اولا، جت های اسرائیلی در آن لحظه در فضای بین المللی قرار داشتند، ثانیا مشاهده می شد که جت اسرائیلی چگونه خود را پشت  هواپیمای اکتشافی روسیه  پنهان کرد. بنا به اظهارات  کناشنکو هواپیمای روسی  مثل روزهای قبل، در ساعت معین، درمنطقه لاذقیه، پرواز اکتشافی خود را انجام میداده است. برغم آن که ارتش اسرائیل ازتوافق روسیه- اسرائیل در مورد این پروازها  مطلع بوده، معهذا در همین ساعت  دست به حمله زده است.

این خبر که  قرار بوده حمله در شمال سوریه صورت گیرد، گمراه کننده است، زیرا همه می دانند که لاذقیه در سواحل جنوبی سوریه قراردارد. حمله اسرائیل برای هواپیماهای مسافری در این منطقه نیز خطرناک بوده است.

سخنگوی ارتش روسیه تاکید کرد که رفتار خلبان اسرائیلی که به مرگ 15 تن پرسنل نظامی روسیه انجامید یا  غیرحرفه ای بوده است یا ناشی از بی توجهی جنایتکارانه.  روسیه   در طی سالهای گذشته  به یک سلسله  از تقاضا های اسرائیل  جامه عمل پوشانیده است. تانک های اسرائیل که  در سال 1982 در منطقه ای ، تحت تسلط حزب الله، ، از کار افتاده بودند  و بعدا  به روسیه فرستاده شدند ، به اسرائیل پس داده شدند.

کنیسه ای که در بخش قدیمی شهر  حلب، تحت کنترل نیروهای خارجی قرار داشت، با کمک روسیه  بازسازی شد.

روسیه واسطه شد و از تهران خواست  تا نیروها و سلاحهای سنگین خود را از منطقه مرزی اسرائیل در ارتفاعات جولان دور سازد.

کماندوهای ویژه روسیه ، برای کمک به دست یافتن به  اجساد  سربازان اسرائیلی در منطقه ای که  تحت تسلط داعش بود، جان خود را به خطر انداختند.

 ممکن ساختن بازگشت سربازان کلاه آبی سازمان ملل به ارتفاعات جولان نیز از جمله کمک های صورت گرفته به اسرائیل بود.

https://www.jungewelt.de/artikel/340471.syrien-raketen-für-damaskus.html

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: