خودکشی یک خلبان اوکرائنی مرتبط با سقوط هواپیمای مالزیائی


خودکشی یک خلبان اوکراینی

مرتبط با سقوط هواپیمای مالزیائی

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی

آمار دیدار از سایت تا کنون

4،291،960

ترجمه

1091

ولادیسلا وُلوشین خلبان جنگی و پیشکسوت جنگی در شرق اوکرائین ، در خانه خود به زندگی خویش پایان داد. گویا او در روزهائی که بوئینگ MH17، هواپیمای مسافری مالزی ، از آسمان اوکرائین سقوط کرد، پروازهای جنگی می کرده است.

دو روز است که  رسانه های اوکرائین در باره خودکشی » Wladislaw Woloschin   » قهرمان جنگی» اوکرائین(29 ساله) ، مطلب می نویسند. او  در خانه خود، با شلیک گلوله به زندگی خود پایان می بخشد. گویا همسر او  نیز صدای تیر را شنیده است. خلبان جنگی پیشین در راه بیمارستان جان سپرده است. برخی از اوکرائینی ها خلبان مذکور را، با نوعی طعنه ، «ستاره » رسانه های روسی می نامند. در واقع یک سرباز فراری اوکرائینی که  مکانیک بوده، بنام یِوگِنی آگاپوف، که در سال 2014 خود را تسلیم مقامات روس کرد، اظهار داشته که » وُلوشین» در روز وقوع سقوط دلخراش هواپیمای مسافری مالزی، در منطقه جنگی در اوکرائین شرقی ، پروازهای جنگی می کرده است.

او که خود در فرودگاه نظامی Dnjepropetrowsk کار می کرده » ولوشین» را دیده است که افسرده و مغموم با هوا پیمای  فاقد موشک  بازگشته . گویا او با اشاره به هواپیمای MH17 مالزیا ایرلاین  گفته است که آن هواپیما » در زمان اشتباه در محل اشتباه  » بوده است. روز 17 ژوئیه 2014 دویست و نود و هشت تن مسافران هواپیمای  مذکور که بسیاری از آنها کودک بودند، کشته شدند.

بعدا مقامات اوکرائینی ادعا کردند که ولوشین در آن روز پرواز نکرده است. پس از آن خود ولوشین در برابر رسانه  و مقامات تحقیق  هلند  در باره 33  پرواز جنگی خود در دنباس سخن گفت و شرکت در تیراندازی به هواپیمای مسافری را نفی کرد.  اکنون دیگر نه مقامات تحقیق هلندی و نه روسی  در باره احتمال تیراندازی از هوا به هواپیمای مالزی  بحث نمی کنند.

ولوشین در سال گذشته  به خدمت خود در ارتش پایان داد و پس از انتشار مقاله ای فنی معاونت  فرودگاه نیکولایف در جنوب اوکرائین به او داده شد. یوری بوتوسف، روزنامه نگار اوکرائینی که با ولوشین دوست است، اظهار داشت   قرار براین بود که آن دو در باره جنگ در دنباس کتابی بنویسند. 

پورتال اینترنتی  » نیک وستی» مکاتبات الکترونیک او را با فرماندار منتشر ساخته است. گویا او در این مکاتبات اظهار داشته است» روزهاست که فکر خود کشی  دست از سرم بر نمی دارد». بستگان این  خلبان تایید می کنند که  او در روزهای اخیر افسرده بوده است.

ولی» بوگدان بسپالکو » کارشناس روسی در علوم سیاسی، وجود ارتباط  با عملیات نظامی  ولوشین در دنباس را دور از احتمال نمی داند.

بسپالکو می گوید او بعنوان شاهدی خطرناک ، می توانسته اطلاعات زیادی در باره تراژدی MH17 داشته باشد. اوکرائین هنوز مطالب بسیاری را پنهان نگاه می دارد.

.در زمانی که  کسی که حتی حرفه ای هم نیست، می تواند قبل از آغاز تحقیقات ، برای تحریف نتایج تحقیق علائمی نادرست در این سو یا آنسو، در مسیر تحقیق قرار دهد، این نسخه نیز می تواند  مشروع  جلوه کند..

شیوه تحقیقی که  پلیس محلی در مورد ولوشین در پیش می گیرد  :» احتمال قتل عمد است». در اطلاعیه مطبوعاتی نوشته شده » کلیه احتمالات» مورد توجه قرار می گیرد ..

در ماههای اخیر میزان خود کشی میان کسانی که در اوکرائین از جنگ باز می گردند افزایش یافته است. پرتال اینترنتی  وستی  Portal Westi  روز 5 فوریه   خبر از خود کشی 8 تن از کسانی داد که از جنگ بازگشته بودند. آناتولی ماتیوس دادستان نظامی اوکرائین افزایش تعداد خودکشی ها را تایید کرد ولی گفت این ها کسانی هستند که در منطقه چالش بوده اند. آناتولی ماتیوس، دادستان نظامی اوکرائین گفت تا 80 درصد از کسانی که از جبهه باز می گردند، مبتلا به گرفتاری های روانی هستند.

https://deutsch.rt.com/europa/67043-ukraine-wladislaw-woloschin-moeglicher-protagonist-mh17-ist-tot

https://t.me/siteaayandema  تلگرام آینده ماَ

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: