مار پیچ اقتصادی چین اروپا و امریکا را محاصره می کند


مارپیچ اقتصادی چین

اروپا و امریکا را محاصره می کند

راشا تودی – ترجمه رضا نافعی

آمار دیدار از سایت تا کنون

4،370،078

ترجمه 1120

دومین «گردهمائی  چینی و عربی برای اصلاحات و توسعه» در شانگهای برگزار شد. در آنجا، 17 کشور عربی موافقتنامه هایی را برای همکاری با پکن  امضا کردند که بخشی از پروژه جاده ابریشمِ  جدید چین است.

پکن با 17 کشور عربی قراردادهائی برای همکاری با ابتکار چین مبنی بر ایجاد جاده  جدید ابریشم که هزینه آن بالغ بر میلیاردها دلار خواهد شد، امضاء کرد.  این خبر را، شین هوآ، آژانس خبرگزاری چین با اشاره به نتایج گردهمائی مشترک چینی- عربی منتشر کرد.

در این دومین گرد همائی  چینی- عربی که روز سه شنبه در شانگهای برگزار شد بیش از 100 تن از بازرگانان، سیاستمداران و دانشپژوهان  چینی و کشورهای عربی از جمله از مصر، لبنان، جیبوتی و عمان حضور داشتند.

عنوانی که برپا کنندگان گردهمائی برای گردهمائی امسال برگزیده بودند در واقع  توصیف آرمان آن بود :» ساختن راه و کمربند،  توسعه و رفاه را به اشتراک می گذارد». هدف این گردهمائی  به پیش راندن پروژه » کمربند و جاده» بود که   عنوان جاده ابریشم جدید  نیز به آن داده شده است.

کشورهای عربی علاقه زیادی به همکاری با پکن نشان داده اند. کشورهای دوازدهگانه عربی افزون بر پیوستن به کمپین کمربند و جاده  مشارکت استراتژیک با چین را نیز پذیرفته اند. » لو کانگ » سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی به روزنامه نگاران گفت: نمایندگان کشورهای عربی گفتند همکاری با پروژه کمربند و جاده امکانات فراوانی برای پیگیری اصلاحات و سرعت بخشیدن به رشد برای کشورهای عربی فراهم می سازد.

سخنگوی مذکور گفت به این همکاری چینی- عربی عامل تقویت کننده دیگری نیز کمک خواهد کرد، زیرا انتظار می رود که بسیاری از رهبران کشورهای عربی در دومین گردهمائی بین المللی کمربند و جاده که در ماههای آینده در پکن برگذار خواهد شد شرکت کنند.

به گفته معاون دبیر کل اتحادیه عرب، خلیل ثوادی، چین دومین شریک تجاری جهان عرب است.  او به اردن تایمز گفت که در سال 2017، مبادلات بازرگانی کشورهای عربی با چین به 190 میلیارد دلار بالغ گشته است. این مقام رسمی خاطر نشان کرد که 21 کشور عربی در سال 2018 موافقت نامه ای در مورد جاده ابریشم جدید منعقد ساخته اند.

طرح توسعه زیرساخت های تجاری بلندپروازانه چین در سراسر جهان گسترش می یابد. سوئیس نیز اعلام کرد که قصد دارد در هفته جاری برای شرکت در پروژه جاده جدید به آن بپیوندد .

 ایتالیا نیز درماه گذشته ( ماه مارس) توسط متحدان اروپایی خود مورد انتقاد قرار گرفت، زیرا رسما بعنوان اولین کشور G7 به این ابتکار پیوست.

اندک زمانی پس از آن لوکزمبورگ نیز با امضاء نامه تفاهم  با چین اعلام کرد که قصد دارد در برنامه ایجاد راه ابریشم جدید شرکت جوید. یونان و پرتقال نیز قبلا ، در ماههای آگوست و دسامبر موافقت خود را با شرکت در پروژه بزرگ چین اعلام کرده بودند .

 

https://deutsch.rt.com/search?q=Alle+Wege+f%C3%BChren+nach+Peking%3A+17+arabische+L%C3%A4nder+schlie%C3%9Fen+sich+Chinas+Neuer+Seidenstra%C3%9Fe+an+.

 

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: