پاسکاری های کاخ سفید و کنگره بر سر حمله به ایران


پاسکاری های کاخ سفید

و کنگره بر سر حمله به ایران

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون 4،430،979

ترجمه 1144

کنگره امریکا بودجه نظامی دولت برای سال 2020 را تصویب کرد با یک شرط و آن این است که: جنگ علیه ایران  بدون موافقت کنگره نمی تواند آغاز گردد. مشروط ساختن تصویب بودجه نظامی امریکا برای سال 2020 با 250 رای موافق در برابر 170 رای مخالف بتصوسب رسید.

در هر دو حزب دموکرات  و جمهوریخواه امریکا  گروهی خواستار جنگ با ایران هستند و گروهی مخالف آنند. 27 نفر از جمهوریخواهان از خواست دموکرات ها مبنی بر مشروط کردن آغاز جنگ به تایید کنگره حمایت کردند و هفت نفر از دموکرات ها  مخالف آن شرط بودند.

تغییر لایحه دولت و مشروط ساختن آن مورد پشتیبانی نمایندگانی نیز قرار گرفت که  معمولا متمایل به مخالفت با قدرت طلبی های بین المللی امریکا نیستند. که یکی از آنها Matt Gaetz از حزب جمهوریخواه و از هواداران بسیار سرشناس ترامپ است.

میتوان موافقت آنها را چنین تعبیر کرد که خواسته اند به ترامپ کمک کنند. ناظران حدس می زنند که رئيس جمهور آمريکا اساسا نمی خواهد جنگي با ايران داشته باشد، اما مي تواند به يک درگيري غیر قابل محاسبه رانده شود.

آنطور که مصاحبه CNN نشان میدهد » خانا» نماینده کالیفرنیا در کنگره  نیز همین نظر را دارد و می گوید:» من فکر نمی کنم که او خواستار» جنگ های بی پایان» باشد.

آنطور که مشاهده می شود –  اشاره به مصاحبه ویدیوئی س ان ان با دو نماینده کالفرنیا در کنگره است- » خانا» نیز همین نظر را دارد و می گوید:» من فکر نمی کنم که او خواستار» جنگ های بی پایان» باشد. او  به  خبرنگاران گفت که رای گیری نشان داد مخالفان جنگ با ایران  از محدوده یک فراکسیون فراتر می رود.

اما ازمنظر رسانه های مسلط در امریکا  تغییر لایحه بودجه نظامی و مشروط ساختن تصویب آن شکستی است برای ترامپ که فراکسیون دموکرات ها مسبب آن بوده است.

بعنوان مٍثال آسوشیتدپرس نوشت کنگره که دموکراتها برآن  مسلط هستند تصمیم  به محدود ساختن امکانات ترامپ گرفت.

واشنگتن پست مطمئن است که کنگره مانع از آن شد تا ترامپ دست به جنگی غیرمجاز با ایران بزند.

نیویورک تایمز در موافقت با دیگر رسانه های مسلط نوشت: کنگره خواستار آن شد که ترامپ پیش از وارد آوردن ضربه به ایران، نخست تصمیمش  مورد بررسی کنگره قرار گیرد.

با تصویب بودجه نظامی، سال آینده 733 میلیارد دلار در اختیار پنتاگون قرار خواهد گرفت که 17 میلیارد دلار کمتر از مقداری است که کاخ سفید تقاضای دریافت آن را کرده بود.

 

https://deutsch.rt.com/nordamerika/90169-kein-krieg-gegen-den-iran-ohne-des-us-kongresses/

آینده ما

را

یاری کنید

حساب بانکی
GHOLAMREZA NAFEEI
POSTBANK KÖLN
IBAN
DE22  1001  0010  0903   2781  24
Bic      P B N K D E F F
شماره حساب:
Kontonummer    903 278 124

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: