ارتش آلمان در کنار امریکا و انگلیس در تنگه هرمز مستقر می شود؟


ارتش آلمان در کنار امریکا و انگلیس

در تنگه هرمز مستقر می شود؟

 

 

راشا تودی – ترجمه رضا نافعی

 

 

آمار سایت تا کنون4،434،432

 

ترجمه 1145

بنا به گزارش رسانه ها، دولت آلمان قصد دارد » بوندس ورهر»( ارتش آلمان ) را در یک ماموریت محافظتی در تنگه هرمز سهیم سازد. بنابر این گزارش ها، گویا » هیاکوماس» وزیر خارجه آلمان گفته است » ما هم می خواهیم آنجا باشیم».

آیا المان به چالش با ایران کشانده می شود؟

چنین بنظر می رسد که دولت آلمان برای حضور در تنگه هرمز نقشه می کشد. طبق اطلاعات رسانه Redaktionsnetzwerks Deutschland (RND) هایکو ماس وزیر خارجه آلمان این نظر را روز چهارشنبه در اجلاس فوق العاده کمسیون خارجی مجلس آلمان بیان کرده است.

گویا ماس در حضور شرکت کنندگان در اجلاس گفته است » ما می خواهیم آنجا حضور داشته باشیم» . دولت قصد دارد برای دریافت موافقت مجلس آلمان با این حضور در منطقه مذکور طرحی را  در مجلس به رای بگذارد.

بنظر می رسد این اقدام دولت المان پاسخ مثبت این دولت  به درخواست انگلستان است. پس زمینه این تصمیم  چالش کنونی امریکا و  متحدانش علیه ایران است.  پس از آن که انگلستان  در آغاز ماه ژوئیه  یک کشتی حامل نفت ایران را در جبل الطارق توقیف کرد، ایران  هم در هفته گذشته یک کشتی نفتکش انگلیسی را توقیف کرد.

خانم «کرامپ کارنباوئر» وزیردفاع جدید آلمان، قبلا  نمی خواست شرکت آلمان در یک مأموریت دریایی  برای حفاظت از کشتی های غیرنظامی را نفی کند. اما  این که آیا این ماموریت در چارچوب اتحادیه اروپا یا همکاری با کشورهای مستقل اروپایی صورت می گیرد هنوز مشخص نشده است.

ایالات متحده در حال برنامه ریزی برای ایجاد  باصطلاح یک مأموریت دفاع از خود در منطقه است.  کشورهای اروپایی با صراحت تمام اعلام کرده اند که  نمی خواهند به این ماموریت ملحق شوند.  باوجود این، حضور نظامی امریکا در منطقه سبب افزایش این خطر است که  در صورت در گیری نظامی با ایران اروپائی ها در کنار امریکا به جنگ با ایران کشانده شوند.

پیدایش بحران کنونی ناشی از خروج یکطرفه امریکا از قرارداد برجام با ایران و نیزجنگ اقتصادی امریکا با آیران است که طبق قوانین بین المللی غیرقانونی است. نیروی محرکه در پس این سیاست جان بولتون مشاور امنیتی ترامپ است که گویا توقیف کشتی حامل نفت ایران در جبل الطارق نیز به تحریک او صورت گرفت.

https://deutsch.rt.com/der-nahe-osten/90586-medienberichte-bundesregierung-fur-bundeswehr-einsatz/

 

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: