80 سال پس از شکست فاشیسم هیتلری و متجاوز آلمان


80 سال پس از شکست

فاشیسم هیتلری و متجاوز آلمان

اسپوتنیک  ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون4،453،370

ترجمه 1154

(مراسمی که ترجمه گزارش آنرا می خوانید و سخنانی که رئیس جمهور آلمان دراین مراسم گفت را باید علنی تر شدن دو دیدگاه در اتحادیه اروپا نسبت به تجدید نظر در خصومت با روسیه دانست. یک دیدگاه را مکرون در فرانسه رهبری می کند و خواهان گسترش مناسبات اروپا با روسیه شده و دیدگاه دوم را رئیس جمهور آلمان بیان کرده که همچنان می خواهد تحت حمایت امریکا رهبری اروپا را برعهده داشته باشد- م)

فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور آلمان در مراسمی که بمناسبت هشتادمین سالروز آغاز جنگ دوم جهانی در ورشو پایتخت لهستان برپا شده بود سخنرانی کرد. او گفت آلمان «مسئولیت ویژه ای» برای وحدت و امنیت اروپا دارد.

در مراسمی که در شهر ویلون برپا شده بود اشتاین مایر از قربانیان حمله به این شهر که نخستین بمب های جنگ جهانی دوم در 80 سال بر سر آنها فروبارید   طلب بخشایش کرد.

اشتاین مایر در نطقی که به این مناسبت در ورشو ایراد کرد بویژه بر مسئولیت هم میهنان خود برای امنیت و زندگی مرفه  مردم اروپا تکیه کرد. اوگفت : «اروپای متحد یک ایده نجات دهنده زندگی است، درسی است که حاصل قرن ها جنگ ، ویرانی ، دشمنی و نفرت است. اروپای  متحد به قدرت اومانیسم و روشنگری ، آزادی و عدالت ، غنای زبانها و فرهنگها متکی است. این اروپا ست که امید بخش می ماند.

وی افزود  می داند که کشورش «مسئولیت ویژه ای برای این اروپا» دارد و آلمانی ها باید کارهای بیشتری انجام دهند زیرا آلمان ، با وجود تاریخچه خود ، توانست در اروپا به نیروی تازه ای تبدیل شود».

وی ادامه داد: ما باید به نام وحدت اروپا تلاش بیشتری برای کمک به امنیت و رفاه اروپا و دیدگاه سایر کشورها بعمل آوریم. ما آلمانی ها می خواهیم این مسئولیت را برعهده بگیریم «و بر سخنان خود چنین افزود «خلق آلمان دلیلی ندارد که خود را بهترین اروپائی تلقی کند».

اروپا باید قوی تر و مستقل تر باشد ولی نمیتواند بدون امریکا نیرومند تر باشد. اروپا به شریک نیازمند است و من مطمئنم  که امریکا نیز به اروپا نیازمند است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت آلمان در مورد مشارکت  با ماوراء اقیانوس اطلس با ایالات متحده نیز صدق می کند و از هموطنان خواست که «آنچه را که ما را در این و آن طرف اقیانوس اطلس تقویت کرده است فراموش نکنیم.» او در پایان سخنان خود از همه حضار خواست تا از این مشارکت مراقبت کنند.

وی در حضور نمایندگان  40 کشور که در مراسم یكشنبه شركت كردند ، از جمله رئیس جمهور لهستان آندریژ دادا ، مایك پنس معاون رئیس جمهور آمریكا و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان سخن گفت. رئیس جمهور روسیه به این مراسم دعوت نشده بود.

معاون وزیر امور خارجه لهستان ادعا کرد که روسیه هیچ علاقه ای به ادای احترام به این رویداد «با روحیه حقیقت تاریخی» ندارد.

پس از این سخنان دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین  گفت: با توجه به سهم عظیمی که  روسیه همراه با تلاش متفقین برای شکست نازیسم بعمل آورد  نمی توان اجلاس  شروع جنگ جهانی دوم را بدون مشارکت روسیه اجلاسی با اهمیت دانست.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای که روز یکشنبه در سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم  منتشر کرد، برنقش تعیین کننده اتحاد جماهیر شوروی در این جنگ تأکید ورزید..

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تصریح شده است که : «روش های مختلفی برای ارزیابی تلاش های دیپلماتیک شوروی ها در اوایل جنگ جهانی دوم وجود دارد ، اما نمی توان  انکارکرد که این اتحاد جماهیر شوروی بود که نازیسم  را شکست داد ، اروپا را آزاد ساخت و دموکراسی اروپا را از نابودی نجات داد.»

در زمان آزادسازی لهستان از اشغال نازی ها  بین سالهای 1944 تا 1945 ، حدود 600 هزار سرباز شوروی کشته شدند.  در طول جنگ ، تا 80 درصد از منابع نظامی رایش سوم  برای  نبرد با ارتش سرخ بکار گرفته شده بود.

https://sputniknews.com/europe/201909011076698684-steinmeier-second-world-war-ceremony/

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: